Pásový opar

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
martice
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 23.09.09 10:01
Pásový opar

Ahoj. Potřebuji radu. Chodí k nám na návštěvu sousedka, ale včera jsem se od ní dozvěděla, že má pásový opar. Mám skoro čtyř měsíčního prcka a mám velké obavy, aby to od ní nechytil. Netušíte jakým způsobem se to přenáší? Dotykem nebo stačí být pouze v její přítomnosti? A hlavně, co by to pro něj znamenalo??? :(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 23.09.09 10:07

Myslím, že je infekční jen tekutina z puchýřků, takže by se o něj musela mokrým oparem otřít.

kamiŠ
Generální žvanilka 23836 příspěvků 23.09.09 10:11

Já bych řekla, že je infekční i vzduchem, je to víceméňe stejný virus jako neštovice… :(

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 23.09.09 10:14

Ahoj!

Může dostat neštovice…

Mava
Generální žvanilka 24859 příspěvků 23.09.09 10:38

Dotykem, vduchem…

já ho měla jako 10-ti letá, je to hodně bolestivé. Pamatuji si, že mi to mamka něčím mazala a strašně to bolelo. Snesla jsem na sobě jen jedno jemné tričko. Brala jsem asi nějaký lék a byla doma. Už je to dávno.

Snad to nechytnete…

LUCIKU
Závislačka 4338 příspěvků 23.09.09 11:46
kamiŠ píše:
Já bych řekla, že je infekční i vzduchem, je to víceméňe stejný virus jako neštovice… :(
jojo :( Samik to mal.Našťastie to u neho neprebiehalo tak strašne ako som to všade čítala :D .Dr mi vravela,že keď su tam, už strupy,take tie nezahnisané tak to už infekčné nie je :wink:
Susedku by som niekam poslala,že chodí na navštevu k mimi s takou chorobou :x
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 23.09.09 11:58

Pokud kojis, mel by mit imunitu lec nevim jestli vuci cizim lidem nebo jen vuci tobe, kdybys mela opar.

V podstate muze dostat nestovice, pasovy opar by dostat nemel, ten se u deti leci injekcema B 12 ale to u tech starsich - chodila jsem 2 x denne…je to opruz a boli to.

No drzim palce at je maly v pohode! N.

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24810 příspěvků 23.09.09 12:10

Ahoj, já jsem pásovýopra prodělala před 3 lety, nejdřív ho můj MUDr. nepoznal 8O, takže jsem byla skoro dva týdny v kontaktu s dvouletým a půlročním prckem :roll: Pak mi MUDr. oznámli, že to pásový opar je, ale tvrdil mi, že se můžou děti dostat neštovice jen při přímém kontaktu s nezahojeným oparem… naštěstí to naše děti nechytly…
Držím pěsti, ať to prcek nechytne, myslím, že pokud kojíš, mělo by to být v pohodě a sousedku pošli do patřičných míst :roll:
 M.

martice
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 23.09.09 13:47

Adámek je plně kojený a sousedka od něj byla cca 1,5 m a nedotkla se ho. No, ale obavy jsou pořád. Netušíte jaká je inkubační doba a do kdy je pásový opar infekční? Díky m.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 23.09.09 14:19

Moje mamka pásový opar měla,protože bydlíme v jednom baráku a jsme v neustálém kontaktu,tak davídek s ní byl také.Podle doktorky si měla dát poroz,aby se jí oparu nedotkl a pak si nedal ručičku do pusinky nebo (měla ho na puse) se neutřela do stejného ručníku do jakého se utírá david nebo po sobě nepili ze skleničky,jedli,a­pod.Stejná pravdila platila i pro nás,vše proběhlo bez problémů,snad to bude Ok i u vás. :wink:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 23.09.09 15:11

Ahoj. Pokud se to přenáší stejně jako neštovice, tak stačí být čtvrt hodiny společně v uzavřené místnosti. Ale pokud jsi ty měla neštovice a dítěti je méně než půl roku (s kojením by to ani nemělo souviset), tak by mělo mít protilátky ještě „z bříška“. Moje tříletá dcera dostala teď v létě neštovice, a já byla v prvním trimestru, takže o neštovicích mám načteno a nastudováno (od lékařů) celkem dost. Pásový opar vzniká tím, že se znovu aktivují viry, které dříve vyvolaly neštovice, a pak na nějakou dobu se „schovaly“..

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 23.09.09 16:58

inkubačka je 2-3 týdny…

lenkada
Povídálka 39 příspěvků 23.09.09 17:03

A není pásový opar jen někde na zádech? Jak tu někdo psal, že na puse, tak to mě překvapilo, s tím jsem se nikdy nesetkala, jinak jsme ho v rodině měli už 3× :roll:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 23.09.09 18:15

Pásový opar se říká proto, že se vysévá v pásech. Napadá potom nervy, proto ty B12.

lenkada
Povídálka 39 příspěvků 23.09.09 18:26

Teď mi došlo, že se to dá vyložit i jako pasový opar jakože je v pase, ale tak jsem to já nemyslela. U nás ho vždy všichni měli právě na zádech.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >