Reklama

Salmonela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GabiF
Povídálka 12 příspěvků 18.09.09 20:18
Salmonela

Ahoj, dneska jsem se dozvěděla, že dcerka má salmonelu, dva dny měla hrozný průjem při kterém blinkala a měla křeče v bříšku, teď už je druhý den mnohem lepší, nezvrací a dneska už měla i pevnější hovínka…
Prosím o radu ty, kteří si touto nemocí už prošli, jestli by se se mnou podělili o zkušenosti - co všechno při této nemoci dcerka nesmí dělat, co nesmí a co by naopak jíst měla… Budu vděčná za jakoukoli informaci.
Ještě bych se chtěla zeptat, jeslti může starší dcera, když nemá žádné problémy, v pondělí normálně do školky, nebo jestli také nesmí do kolektivu…
Děkuji, Gábina

Přečtěte si článek: Kdy hrozí salmonela u dětí?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 18.09.09 20:30

Ahoj, já ji taky prošla. Do školy jsem nemohla chodit. Musela jsem se stravovat výhradně jen doma a to platí i pro toaletu. Jedla jsem pořád stejně jako předtím. Akorát doktorka poradila našim at mi dávaji každý večer štamprli rumu. Nevim, jestli se to smí nebo ne, ale mě to do dvou týdnu pomohlo. Já jsem salmonelu měla 3měsice a vubec jsem se z toho nemohla dostat až pak pomohl ten rum. Ale dnes už jsou určitě dostupnější léky. Je dobře, že je malé lépe. Jeden den mi bylo třeba ok, ale druhý zase zle od žaludku. Prostě jak kdy. A někdy jsem měla i teploty. Je to neřád, ale porazite ho. Jinak jsem měla mit klidový režim. Nepřepínat se, ale ven jsem chodit mohla. To je stejně divný, do školky jsem nemohla, ale venku pobihat jo :roll: :lol:

mouse
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 18.09.09 20:52

Ahoj,

Vitecek mel salmonelu, kdyz mu nebyl ani rok. Davali jsme smectu a hylak a nejaky probiotika. Smel jenom ryzi s mrkvi a takove dietnejsi veci a zadny mleko a mlecne vyrobky. Kdyz to trochu odeznelo, tak jsme se mohli vratit k mleku a pak nam doporucila activii. Jinak jsme normalne dbali na zvysenou hygienu, ale do prace jsme chodili oba to nam ani hygienicka nezakazala.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 18.09.09 23:11

v tomhle směru by ti měla poradit dr., protože tuším, že salmonelóza patří mezi hlášené nemoci… docela se divím, že ti nikdo nic neřekl, jak znám některé hygieničky :-) ale zase inkubační doba je asi 48hodin, …??

co se jídla týká, myslím, že postup by měl býtr stejný jako u jiných prljmovitých onemocnění… dietka do odeznění pak zlehka norm. stravu… hodně tekutin, u salmonel. je nejhorší komplikací možnost velmi rychlé dehydratace… probiotika určitě ano, klidně dlouhodoběji.

dodržovat zvýšenou hygienu, oddělené ručníky, hyg. potřeby, časté mytí toalety atd.

Ajuše
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 14.04.13 09:47

Prosím nemáte někdo nějaké recepty co můžu malé při této nemoci vařit. Rýži s mrkví jí už týden a mám co dělat, abych do ní něco dostala (ani se ji nedivím). My zezačátku ani nevěděli, že je to salmoneloza. Měla jen lehčí průjem, žádné křeče ani zvracení. Doktorka myslela, že je to od stoliček. Když jsem jí volala pak na výsledky, jen nám sdělila, že jí má a že máme pokračovat v dietě a nasadit smectu. Přijde mi, že se jí to nezlepšuje, naštěstí ani nezhorušuje. Neporadíte, co zabralo Vám? Děkuji

MMichaelaa
Povídálka 34 příspěvků 05.10.16 12:47

Zdravím všechny,
v sobotu jsme u nás doma pořádali rodinnou oslavu asi o padesáti lidech, v neděli mi volali tři lidi, že mají průjem a zvrací, přisuzovala jsem to dietní chybě, bylo tam spousta jídla a všichni jsme plácali páté přes deváté.
Ale dnes prý bratrancovi, který tam byl, diagnostikovali salmonelu. O špatné hygieně při přípravě jídla nemůže být řeč, maso bylo také dobře připraveno, maximálně bych podezřívala kupované majonézy. A ani nevíme jistě, zda to vůbec chytl u nás, den předtím totiž byli ještě na jiné oslavě.
Dost se teď bojím, že to mám třeba taky, jsem těhotná (11.týden). Dva dny po oslavě jsem měla trochu průjem (to jsem také přisuzovala dietní chybě), jiné příznaky nemám.
Mám se raději nechat na salmonelu taky testovat?

Děkuji všem za rady.

Carolin14
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 1 inzerát 05.10.16 13:04

Ahojky, ja jsem měla salmonelu 2× jednou v 18-ti a podruhé 25-ti. Hlavním příznakem jsou obrovské křeče v břiše a zvracení a průjem. Doktor ti víceméně moc nepomůže, doporučí alorat klidný režim a hodne tekutin. Ze zacatku jen černý čaj a pak pomalu piškoty, rohlík a další dny přidávat lehkou stravu v malých dávkách. Určitě by meli dělat stery, po třech negativních je teprve salmonela pryč.

Karolina.janu
Nováček 2 příspěvky 14.11.17 13:21
Salmonela u 14mesicniho dítěte

Ahoj holky chtěla bych se zeptat, mám 14.mesicni holčičku, byla ji prokázána salmonela, po týdnu je už celkem v pohodě, volala jsem dr. A ptala jsem se jí kdy máme přijít na kontrolní vyter a ona mi řekla že u tak malého dítěte když nechodí do školky není potřeba dělat vyter. Že mám polevit v dietě a že uvidím jestli se jí prujem vrátí nebo ne, není to divný??? Všude se píše že se dělají 3 vytery a nám neudělá žádnej?? Přece nemůžu polevit v dietě po týdnu ne??

janik81
Kecalka 356 příspěvků 18 inzerátů 14.11.17 13:32

Ahoj, pracuji na infekci :) a opravdu není nutný kontrolní výtěr, pokud malá nechodí do školky. Pokud je již v pořádku, tělíčko ji již vypudilo :mrgreen:, určitě je rozumné polevit v dietě, začít dávat zakysané mléčné výrobky, postupně zatěžovat běžnou stravou, no a vhodné jsou laktobacílky klidně třeba ještě 2týdny. :mavam:

Karolina.janu
Nováček 2 příspěvky 14.11.17 13:36

@Jírovka děkuji za odpověď, jen jsem nechtěla něco zanedbat. :-)

janik81
Kecalka 356 příspěvků 18 inzerátů 14.11.17 13:50

@Karolina.janu není zač :lol:

langustaa
Povídálka 13 příspěvků 29.12.17 16:12

Ahoj holky, chodím sem už hodně dlouho, ale zatím jsem neměla potřebu sem cokoli psát. Syn před dvěma týdny hodně zvracel a pak se dostavil masivní průjem, který trval týden, nyní je již zdravotně v pořádku, i když pořád dodržujeme dietu. Nicméně včera mi volala doktorka, že z výsledků vyšla salmonela. Nemůžu to pořád nějak pochopit. Vím určitě, že z nedostatečně uvařeného jídla to nebylo, vše vařím mnohem déle, než bych měla. Zároveň kromě banánu nedostává nic neuvařeného. Jako druhou možnost hygienička uvedla, že jsem se někdě dotkla rukou od syrového masa - vejce a syn to olíznul. Je pravda, že do pusy strká úplně vše, v kuchyni je často pověšený na skřínce, takže tohle se asi teoreticky bohužel stát mohlo. Můj dotaz na ty, které měly děti nemocné salmonelou, zní, zda se jednalo opravdu o blbou náhodu, nebo jste všechny vždycky stoprocentně opatrné při manipulaci s masem - vejcem, takže si při vaření neotevřete malíčkem ani šupkík s kořením. Po vaření umyjete celou kuchyň atd. Samozřejmě si během vaření často myju ruce, ale nevím, jestli se dá tomuto úplně zabránit. Ptám se, zda to byla jen náhoda, že se nakazil nebo dělám něco špatně. Pár diskusí na salmonelu jsem tu našla, ale o způsobu nakažení nic moc.

janik81
Kecalka 356 příspěvků 18 inzerátů 29.12.17 16:49

@langustaa Ahoj, to je tak hezky napsané. Víš, já pracuji na infekci a zatím jsem zde chytla pouze nestovice :mrgreen:

To by ses musela zbláznit po každém vaření dezinfikovat kuchyň. Syn mohl sníst něco i jinde než doma. A brala bych to opravdu jako blbou náhodu.

Napadá mě i cukroví dělané za studena, kam se dávají vajíčka, například… A když už jsme u vajíček, tak salmonella může být i na skorapce.

Hlavní je, že je v pořádku. Už se tím netrap, protože ty za to nemůžeš! :mavam:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1073 příspěvků 29.12.17 16:56

Nedokrmujes UM?

Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 29.12.17 17:03

Babicka jednou hlidala naseho syna. Varila lure a par dni na to se objevila salmonela. Synovi bylo 10 mesicu a jina moznost, kde by ji chytil neni.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >