Reklama

Rýmu neodsávat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 22.09.09 12:34
Rýmu neodsávat?

Ahoj, ráda bych, aby se mi ozvaly maminky žijící v Německu nebo jinde, kde se nedoporučuje kojencům odsávat hleny z nosíku. Zatím tedy jen teoretizuju, malý rýmu ještě neměl, ale tenhle postup je mi sympatický. Takže budu ráda za každou zkušenost - jak dlouho rýma trvala, jak to dítko přežilo, atd.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.09 12:39

já teda nejsem asi z těch, od kterých chceš odpověď, bo jsem v ČR a tady se doporučuju. Ale musim říct, že loni mi Aneta marodila od října do května a pak zas a minimálně v tom věku to snášela hodně zle a to jsem odsávala. Bez odsávání to bylo ještě pekelnější. Sama nesnášim, když mam plnej nos a nemůžu dýchat.

A s věkem se to taky lepší. Nejhorší to je u ležáčků. A taky záleží, jakou odsáváš a následky.

Když se to dělá s mírou, rozvahou a ne hned na vše, tak bych řekla, že je lepší nezavrhovat preventivně ;)

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 22.09.09 12:49

Já taky nejsem cílová skupina :lol: , ale teď máme rýmu a odsávám fakt tak jednou denně max. Koupila jsem i odsávačku na vysavač, dá se odsát, ale je to pekelné, furt to štragat, tak maximálně když se mi zdá, že je to neúnosné zkouším tu obyč a tou zas nevytáhnu skoro nic. Takže jako bych ani neodsávala :lol:

Včera jsme dali na noc Nasivin a neodsáli, za chvilku se nosík krásně uvolnil a vydržel volný celou noc. Dneska jsem ráno nakapala Libenar, rovněž neodsála, nosík se zase uvolnil. Když je problém, tak si třeba několikrát pčikne a pomůže si. Rýmu má od čtvrtečního večera, to jsem spíš odsávala a předtím vlhčila Vincentkou - zhoršovalo se. Po tom Nasivinu a neodsávání je to lepší. Ale zase se říká, že léčená rýma trvá týden, neléčená 7 dnů a u nás už se to k týdnu blíží, tak je dost možné, že je to náhoda… :roll:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 22.09.09 12:50

ahoj, taky jsem teď o tom pátrala a zjistila jsem, že doporučení jsou zá:,–(ně tyto:

• odsávat co nejméně, jenom, když dítě nemůže sát - dětská sliznice je jemná, snadno se podráždí
  • odsávat co nejčastěji jako prevenci zánětu středního ucha (prej doporučení z ORL)

takže babo raď
asi zkusit moc neodsávat a pokud by dítě mělo k zánětu sklony, tak příště odsávat jak o život.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 22.09.09 12:51

Dělala jsem aupair v Německu a za ten rok, co jsem tam byla, měly všechny tři děti zánět středního ucha. Že by neodsáváním: :?:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 22.09.09 12:54

http://jaknato.centrum.cz/…iteti-hleny/

hezké video o odsávání

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.09 12:55

tak ono to nebude jen prevence zánětu středního ucha (mmch naše ORL taky odsávat odsávat, měla ho jednou, ale chodíme tam s mandlí kvůli velké nemocnosti). Nám třeba rýmy zá:,–(ně i přes preventivní ošetřování (mořská voda) a hned léčení a řešení žloutnou až zelenaj a hned jí to jde na průdušky.

Teď jsem zrovna jednu akci zažehnala. Ale v porovnání s tím věkem loni, kdy jsem odsávala i v noci několikrát a byla toho fakt hrozná kvanta (no a maj jí odsávat na ORL a bude z toho mít nerva, nebo já doma), nemohla vůbec dýchat. Už jsem teď odsávala jen před spanim a po probuzení a snažíme se naučit smrkat.

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 22.09.09 12:59

Ja bych tomu verila, protoze dokud jsme meli ustni odsavacku, mel maly pichane usi, ted s odsavackou na vysavac se drzime.
Z cehoz vyplyva, ze vubec nejsem tva cilova skupina, neb odsavam „jak vztekla“. :lol: :lol: Delam si samozrejme legraci, ale kdyz vidim, ze nos je jak vodovod a syn lape po dechu, odsaju.
Taky by me zajimal nejaky figl, jak nauvit dite smrkat?? Kuba za:,–(ne porad vtahuje - jak vysvetlit ten opacny smer??

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 22.09.09 13:01

samozrejme naucit smrkat je dulezite,ale vtahovani taky neni spatne, z toho zanet ucha nebude (vytahne to i z te eustachovy trubice).

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.09 13:03

Já nevim. Bára začala sama v 15m v pohodě, Aneta s tim válčí. Jak kdy. Někdy dobrý, jindy to tahá prstama :D

Ukazovat, trénovat, ono se to podá:D Jako upřímně řečeno odsávajdu jsem kupovala v B asi 5-6m a musim říct, že jsem jí i na ní použila párkrát i v pozdějším věku. Protože třeba pořádnou rýmu nedala a někdy to bylo fakt hustý.

Hodně mi pomohlo před spanim stříknout Sterimar, odsát, ale pořádně. A na polštář trošku stříknout Eucasole, popř. do vzduchu. ale jsem s ní opatrná, protože mam podezření, že u Anety působí současně tak, že jí jakoby vysuší a pokašlává. Ne tolik, ale pozoruju to i na sobě.

Jinak třeba masážen auvolnění, ale to neřeší to dostání toho ven uplně. Kvanta odsáto, další kvanta polykala a pak zvracela…

Myslim si, že potíž je to hlavně u zadní rýmy, takové té suché, kdy nic neteče. Když se odsává v podstatě nasucho, nic.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 22.09.09 13:04

Pudlo, fakt se tím vtahování nezpůsobí zánět? Já to mám nějak zafixované z dětství, že se to vtahuje zpátky do hlavy a pak jsou z toho záněty dutin, uší a já nevím čeho… Že by další mýtus? :lol:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.09 13:07
Angua píše:
Pudlo, fakt se tím vtahování nezpůsobí zánět? Já to mám nějak zafixované z dětství, že se to vtahuje zpátky do hlavy a pak jsou z toho záněty dutin, uší a já nevím čeho… Že by další mýtus? :lol:

no pokud to polkne, projde to, že to polkne, tak asi ne. Akorát to pak dělá bolení bříška, takže naopak je fajn, když i zvracej

Ale ono asi taky záleží. Jsem četla, že ty záněty jsou u některých často proto, že to ucho ještě „nemá ten správnej tvar“, ten vnitřek. Že se to růstem srovná

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 22.09.09 13:12

děcka maj prej eustachovu trubici krátkou a rovnou, takže tam ta infekce z nosohltanu líp proleze. ale když vtahujou, tak si vysávaj nos i tu eustachovku současně. akorát to pak polykaj, to je fakt…

IvaV
Echt Kelišová 9222 příspěvků 22.09.09 13:13

pudloslava Že by to šlo vtahováním. To by se mi docela líbilo.

Jinak Viktorka - nikdy jsme moc neodsávali (možná jako kojenci co se s ucpaným nosem neuměl napít z prsa jo) a nikdy zánět středouší neměla - no zas jí to jde na prudušky protože to polyká a smrkat se jí nechce, děsná zdržovačka taky žeeee.

Sofie - odsávala jsem (stále kojím a vztekala se u kojení jelikož jí nešlo dýchat a jíst) a co a - první zánět středouší v roce druhý v 17m. Do té doby jí to spíš šlo na prudušky teď to jde do uší. Dle pokynů ORL teď když má znova rýmu odsávám jak šílená (Sofie u toho ječí neskutečně, ale už si sama dobrovolně chodí lehnout na deku a nosí si odsávačku tož jí to asi pomáhá). Dám vědět tak za měsíc zda jsme to tentokrát zvládli bez ORL.

Obě holky mají rýmu typu co psala Gábinka - prostě jeden den voda, druhý žluté, třetí zelené i kdybych je na hlavu stavěla a v mořské vodě koupala. Grrrrrrrrrrrr. No teď to vypadá že snad starší funguje Sinupret tak uvidíme zda pomůže i mladší. :roll:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 22.09.09 13:14

No třeba Číňané nesmrkají vůbec. Tam prostě vtahují a pak udělají fluuus na chodník. :lol: Prostě sehnat v Číně papírové kapesníky pro dospělé se prostě nedalo, přestože jsme vlezli i do slušně vybavených hypermatketů. Tak na tom asi něco bude, jinak my měla celá Čína zánět středního ucha :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příště se uvidíme na Mikuláše a třeba Řepka přijde s čertem, řekl obhájce. Myslel tím Kačku?

Poté, co skončil soud s obžalovaným Tomášem Řepkou a byl odročen na 6.... číst dále >

Olga byla takový mazlíček! Tajemství, tragédie a výstřednosti klanu Kočkových

Jméno Kočka se v českých médiích čas od času hodně skloňuje. Naposledy v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >