S teplotou ven?

6367
21.9.09 14:24

s teplotou ven?

ahoj, bydlím v cizině a bylo mi dr. sděleno, že s teplotou není nutné zůstávat doma..ani u miminek a batolat. Tak bych se chtěla zeptat zasvěcených, jak to opravdu je..Já byla přesvědčená, že s teplotou..určitě pokud je nad 38,se musí zůstat doma, nejradši v peřinách a pít čaj, teda hlavně u těch starších dětí
Nemůže to teda uškodit? Za předpokladu, že je mimčo v kočárku, předpokládám, že starší dítko, která běhá venku s teplotou není to pravé ořechové..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1111
21.9.09 14:44

Asi taky podle počasí. Mimino ležící v kočárku, který nepřijde na slunce, ale je v trvalém stínu, a venku je příjemné klima, může být v pohodě.
Ale jakmile bys měla být na slunci, nebo přejíždět stín slunce stín slunce, tak už to je blbý, protože pobyt na slunci zvyšuje nároky na metabolismus. Taky v chladu nebo zimě či vyloženě mrazu je nesmysl chodit ven, nebo do velkého větru atd.

A u toho batolete mi zase připadá, že by se mohlo vztekat, že chce běhat a ne být v kočáru, takže zase kontraproduktivní - projevy vzteku jsou aktivitou, kt. zase může zvýšit teplotu.

Být v peřinách asi nemusejí, někdy má dítě méně námahy, když si v klidu hraje na koberci s legem, než když neustále utíká z postele, ty ho do ní vracíš, ono se vzteká atsd. Ale mají mít minimální tělesnou námahu. A dostatek tekutin jak píšeš.

Já myslím, že ti to dá zdravý rozum a instinkt :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
21.9.09 16:20

Asi tak jak pise Agatha, dulezita je zadna nebo minimalni telesna namaha, dostatek tekutin a prijemne klima.
Byt v perinach treba v horkem pocasi nebo v pretopenem byte jen zhorsuje situaci, organismus se nesmi zbytecne prehrivat, t.j. ma se stahnout topeni, misto perin lehka prikryvka a pod ni uz treba jen spodni pradlo, omyvat chladnejsi zinkou, apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5161
21.9.09 17:08

Zrovna to aktuálně řeším - teda spíš provozuji :) Malý (14m) už týden bojuje asi s nějakou virozou - průjem a teploty. Je unavenější a polehavý, ale to neznamená ani náhodou, že by bylo nějak možné ho udržet celý den v klidu a v posteli! Než ho mučit mrzutého doma, tak ho radši naložím do kočárku (je podle mne ideální počasí) a jdeme na hodinku ven. Je vážně unavený a slabý, takže opravdu tu hodinku jen vděčně sedí/leží a kouká - zatímco jindy zlobí jak 7 čertů a nevydrží v kočárku ani 5 min bez stoupání a vystupování a tak…

Podle mě je to prostě v tomto případě, při tomhle počasí a v tomhle věku lepší jít na chvíli ven, než se mučit doma.
Starší děti zatím posoudit neumím :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6367
21.9.09 22:30

ahoj, no ty peřiny a pocení to je spíš z dětství, co si pamatuju, tenkrát se taky dávala skoro na všechno ATB, což už se teď moc nedělá. Zuzce je venku taky dobře, námahu má minimální a líp tam i spí..doma jí to moc nebaví, nebo chce všude lézt a stavět se, takže má i větší námahu..Je fakt, že je venku pořád krásně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11207
6.7.13 06:18

Ahoj holky,
chci se poradit - mame jet dneska k nam na chatu, ale mala ma od vcerejska porad teploty - kolem 38 stupnu.. nic jinyho ji neni, jen proste porad ta teplota - ani nevim z ceho.. :( zubu uz ma 10, ale teplotu nemela u zadnyho.. Myslite, ze mame jet, ze ji udela pobyt ve stinu venku dobre nebo radej zustat doma?? dekuji za rady :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13774
6.7.13 07:41

@aakaficko já bych jela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
6.7.13 07:58

Ja bych nejela. Muze to byt nachlazeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2631
6.7.13 08:04

Já bych teda takly nejela, už jen třeba přesun jí může sebrat energii, alespoň u nás to tak funguje..něco jiného je jít se na chvilku projít ven s kočárem…
Nehledě na to, neměli byste mezi děti, do obchoďáků atp. Buď může někoho sama nakazit, pokud je to nějaká virózka nebo ještě může něco chytit kvůli oslabené imu.
Ale třeba naši sousedi tohle vůbec neřeší, i při 38 viróze dávají jejich stejně staré děcko jako Rozka k nám na zahradu a neřeší nějaký nepití z jednoho, nepusinkovat se navzájem atd. To vždy rostu a odcházím, prostě jsou dle mě nezodpovědní..Je sice protivnej že ho to nebaví doma, ale tak se s ním mají projít s kočárem někde v chládku a ne ho tahat k nám nebo do obchodu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
6.7.13 08:18

Ja bych nejela, obzvlast v tech teplech. Teplota a nemoznost se tim padem schladit vam muze zpusobit pekne trable. Nehlede na nulovou ohleduplnost vuci ostatnim jak pise @makuli Za tohle bych s prominutim vrazdila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13774
6.7.13 08:22

@Lemuska a kde se zmiňuje o tom, že bude obrážet obchody či přijde s někým „cizím“ do styku?? A teplo? U nás teploměr už několik dní nepřelezl 21 st…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
6.7.13 08:28

@micelinka juuu tak u nas je porad kolem 26° a strasny vlhko, takze je umorne i pro zdraveho jedince, neda se ani dychat. Jinak sorry, ty dalsi vety nebyly cilene na zakl. spatne to vyznelo. Mam totiz ted cerstvou zkusenost s takovou dobrou dusi, roznaseckou virovych infekci, tak proto :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11207
6.7.13 09:00

Tak jsem supla Klaudinku do postylky a usnula, jak se probudi, tak ji zmerim a podle toho se rozhodneme jestli pojedeme.. jestli bude teplota nad 38 zustavame doma, jestli bude nizsi, tak pojedeme, ale stejne bych ji nechavala hlavne v kocarku a jen ve stinu - mame chatu v lese, tak to nebude problem.. :think: fakt by me zajimalo kde k tomu chudinka prisla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11207
6.7.13 11:31

Tak se po 2 hod probudila a ma 38,3 tak zustavame radej doma.. :( snad ji to brzo klesne, za hodinku dam paralen cipek, tak snad pomuze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama