Pes equinovarus - vrozená vada nohy

Anonymni
25.9.09 22:35

pes equinovarus

ahojky kdo ma tady skusenesti s touto nemoci pes equinovarus :?:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2857
26.9.09 08:52

Ahoj anonymní

zkus pohledat - myslím na „rodina.cz“ je diskuse ohledně tohoto tématu - když to u nás bylo aktuální tak jsem se tam dozvěděla spoustu užitečných věcí …

my sice equinovary nemáme ale malrotaci bérce - která se krom sádrování po roce věku léčí jako eqinovary Denis - Brownovými dlahami (tzv snowbordem:o)

Hledej odkazy taky na dr. Ponseti - resp. ponsetiho metoda - pokud jste z Brna nebo okolí - tak odobrník v této věci je nejlepší doc. Poul odrinuje jak v dětské nem - tak má i svou sokr. ordinaci - také k němu chodíme a má skvělý přístup…

Dokonce jsou na netu i články od maminky která se odjela léčit s dítětem přímo k dr. Ponsetimu do USA…

Od známé která má 5-ti měs holčičku s tímto problémem vím, že je hrozně důležité kdo a jak nožičky zasádruje - stěžovala si mě že jim to zpočátku dělali špatně - právě než se dostala k doc. Poulovi…
(někteří dr. třeba vůbec Ponsetiho metodu nepoužívají)

Nevím jeslti už dítko ´máš nebo teprve čekáš…

Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
27.9.09 20:34

ahoj,
měli jsme ten „opačný“ pes - nohu vytočenou ven.
Během jednoho měsíce to srovnala Vojtova metoda (zázračný!!! stimulovali jsme bod mezi žebry a noha se rovnala), v závažnějších případech se to řeší déle a i přesádrováním.

Několikrát jsem to obrečela, dnes už ani nevím, že malá něco takového měla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
29.9.09 22:18

Ahoj,
bohaté :cry: a nejen s tím. Co potřebuješ vědět :?: :?: Stručně shrnu, kdyžtak se zeptej co Tě zajímá konkrétně, pokud budu vědět tak odpovím:
1.Nohy jsme museli nejdříve protahovat, aby vůbec mohly do sáder a vydržely to
2. Sádrování, sádrování, sádrování když byl novorozeně tak se předělávaly sádry i po 3 dnech (se sádrou jsme jeli už z porodnice) Před operací prodělal sérii sádrování, kdy se přesádrovávalo po pěti dnech.
3. Operace Achilovy šlachy. Achilovka se drobně nařízne na dvou místech aby se prodloužila. Operace je subkutánní (pouze pod kůží) Malý to zvládl perfektně a bez potíží. Nohy jsou potom v sáře 6 týdnů v kuse. Jeho operovali zhruba ve třičtvrtě roce, ale operují už i šestitýdenní miminka.
Náš stav je o dost horší než běžné pes eqinovares. Nevím jak jste na tom vy
U lehčích případů stačí cvičit (Vojtovka) protahovat, masírovat případně tejpovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
30.9.09 20:50

už jsem si vzpomněla na ten „náš“ pes. Pes calcaneovalgus.
Ale průběh může být stejný jako píše matesatko… akorát noha směřuje ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.10.09 11:49

Ahojte,

nebojte. Mam to uz 32 let a vubec netrpim. Nasi se mnou od malicka cvicili a protahovali, v 9mes. jsem absolvovala operaci - prodluzovani achilovky, pak byla dlouho :,-(ra. Chodit jsem zacala ve 13 mesicich. Krome toho, ze mam tu jednu postizenou nohu asi o 1-2cm kratsi, hubenejsi lytko a o 1cm mensi chodidlo, tak se nic nedeje. Nedoslapuju tou nohou uplne na patu, takze nekulham ani se mi neborti kycle (jen to lytko je jine nez na zdrave noze). Chodim po horach, lyzuju, jezdim na bezkach, na prkne, lezla jsem i po skalach a muj prvni kluk to zjistil asi az po trech mesicich..... Akorat s lodickama mam problem - protoze mam odlisne velikosti chodidel a tu jednu patu nemam tak oslapanou, potrebuju takove ty s tim paskem na nartu.....

Tak drzim palce at to taky zvladnete.
Monika

• Nahlásit
  • Citovat
82
22.11.09 22:22

Ahoj,
chtěla bych se zeptat ohledně diagnozy pes eqiunovarus a sádrování, jak staré byly vaše děti, když sádrování podstoupily a co následuje po něm? Sádra sahá až „k plínce“? Jak moc je možné s nohama hýbat?
Mám 17timěsíčního syna, od narození mírně vtáčel chodidla (spíš jedno), když začal chodit, výrazně se to zoršilo a v současné době má prakticky pořád jedno chodidlo vtočené dovnitř. Dosud nám psali diagnosu metatarsus varus (???) nebo addukce přednoží. Minulý týden jsme byli na ortopedii u MUDr. Poula, který nám jako řešení navrhl naložení sáder na obě nohy, na měsíc s tím, že syn bude nepohyblivý. Diagnoza je pes equinovarus.
Syn je velmi aktivní, chodící nebo spíš běhající dítě, chvíli neposedí, takže mám obavy, jak to bude psychicky zvládat.
Předem děkuji o vaše rady a zkušenosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
8.10.10 08:41

Zlatuska, strasne by mi pomohlo keby si podrobnejsie popisala ako ste sa z toho dostali, mame rovnaku diagnozu ako vy a mam pocit ze nic nezabera-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
15.7.11 18:36

Ahojte děvčata chtěla bych se zeptat jaký kdo máte zkušenosti s léčbou eqiunovarus? My máme oboustranné a bohužel rigidní takže nás pravděpodobně čeká sádrování! Rozhodne se po neděli! A ještě jsem se chtěla zeptat jestli někdo máte zkušenost s tím že by se tato vada léčila úspěšně Vojtovkou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
faj
396
15.7.11 21:25

Mám bohužel u nejstaršího syna. Je mu 10 let a bydlíme v Praze, jsou tady dvě školy a metody, první klasika- Motol bohužel máme my/ sádrování a pak operace/ a druhá na Bulovce a co jsem četla také v Brně a snad o neco úspěšnější Ponsetiho/ nevím jestli jsem to napsala správně/. U Filípka je vada na levé noze, od týdne sádrování až do 10 měs, pak šílený ekzém v létě, dále dlaha, rehabilitace, Vojtovka, zhoršení, pak v 5 .letech operace- prodlužování Achilovky, protože nedošlapoval. Vyadádá to u ěj , tak jako u zakladatelky- menší chodidlo o 2cm, slabé lýtko, ale nijak ho to neomezuje, dělá všechny sporty, na chůzi to je trochu vidět, bohužel ta zdravá strana je na tom hůř, než nemocná, protože jí celou dobu přeťěžuje, zborcená klenba, plochá, cvičíme pořád,hrozně se bál, že tu vadu budou mít dvojčátka, naštěstí jsou další děti zdravé. Andy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
399
26.7.11 01:05
lucian m píše:
Ahojte děvčata chtěla bych se zeptat jaký kdo máte zkušenosti s léčbou eqiunovarus? My máme oboustranné a bohužel rigidní takže nás pravděpodobně čeká sádrování! Rozhodne se po neděli! A ještě jsem se chtěla zeptat jestli někdo máte zkušenost s tím že by se tato vada léčila úspěšně Vojtovkou?

Zdravím, nám jsou 4měsíce a syn se narodil s oboustranými těžkými eqvinováry. Léčíme se dle Ponsetiho a nožky vypadají krásně. Cvičitelka Vojtovky nám řekla, že je šikovný a cvičení u nás není potřeba. Pokud je možnost můžeme doporučit k léčbě ještě tzv. tejpování. Nás na něj odkázal přímo ortoped jelikož byli ze začátku D-B dlahy(speciální botičky) o dost větší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
27.7.11 11:33

Díky my už se taky léčíme podle Ponsetiho! Teď máme za sebou druhé sádry a byla jsem nadšená jak pěkně nožičky vypadali už po prvních sádrách! Tak uvidíme jak to bude dál ale určitě děkuji za vaše zkušenosti! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
27.8.11 15:56

ja ano mam syna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
27.8.11 15:57
Anonymni píše:
ahojky kdo ma tady skusenesti s touto nemoci pes equinovarus :?:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
27.8.11 16:06

mam 4 mesičniho syna s pes mame za ssebou 10 sader ale to proto že se musela operace achilovky preložovat proto že byl nastidli jinak bi je mel 5 potom ale už ji mame za sebou tet už nošeni dlahy gdyš sem se dozvedala že muj syn bude mit tohle strašne sem se trapila ale ja si myslym že gdyž se všechno dodržuje že to nakonec všechno dobře dopadne modlym se za sveho syna abi byl zdravi i za vaše deti nebojte neni to tak hrozne přeju hodně štesti všem detičkam .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama