Laryngitida inhalace

3881
10.4.16 23:55

Laryngitida inhalace

Holky, syn jednoročák ma laryngitidu podruhé už letos, před chvíli dostal záchvat, pomáhá mráz, pomůže teď v akutní fázi i inhalace Vincentky, máme utz inhalator? Inhalovat v době, kdy je úleva nebo kdyz je dusny Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3721
11.4.16 00:08
@karamellka píše:
Holky, syn jednoročák ma laryngitidu podruhé už letos, před chvíli dostal záchvat, pomáhá mráz, pomůže teď v akutní fázi i inhalace Vincentky, máme utz inhalator? Inhalovat v době, kdy je úleva nebo kdyz je dusny Dekuji

Vincentka je na nic kapese sanoryn s destilkou v poměru 1:3, pak čípek rektodel, ten nám pomůže nejvíc je na roztazeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3881
11.4.16 00:15

Aha mame nejake kapky do Nosa alergo-Crom, vodu destilku ne, dale prednison a Ventolin. Pochpitelne nemuzu mu sama nasadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3721
11.4.16 00:21

@karamellka ventolin dávejte také ten je dobrý zapomněla jsem napsat
Dává se jen destilka a sanorinem 1%
Vincentka až druhy den
Ty cipky jsou jen na předpis, ale jestli to máte části nechte si je napsat
My tímto procházíme taky často
Prvně když to kluk dostal byli jsme i na kyslíku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3721
11.4.16 00:23
@ladai píše:
@karamellka ventolin dávejte také ten je dobrý zapomněla jsem napsat
Dává se jen destilka a sanorinem 1%
Vincentka až druhy den
Ty cipky jsou jen na předpis, ale jestli to máte části nechte si je napsat
My tímto procházíme taky často
Prvně když to kluk dostal byli jsme i na kyslíku

Nasadit můžete vše kromě čípku které nemáte
Já když to mají kluci tsk hned dávam na doporučení dr čípek, ventolin 2 vdechy, vyhodit ven a pak ta inhalace+ půl ditiadenu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3881
11.4.16 00:32

Mame prednison doma, ale nepamatuji si davkovani a zatim ma obdobi klidu. Mel to tak i minule. X mensich zachvatu s pauzami, stupňovaly se a nakonec přešly v celodenní dušnost, záchvat i natočen na záznam pro MUDr. A potvrzena laryngitida. Bohužel se to stalo podruhé a to už začíná zavánet pruserem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3881
11.4.16 00:37

@ladai moc díky. A Ventolin vam zabere na jak dlouho? Mam doma já na astma a nic moc. Našli jste spoušteč - alergie nebo imunita?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
pavlats
11.4.16 00:58

Tak my se zrovna potýkáme s tím samým u sedmiměsíčního. Během měsíce už podruhé. Při záchvatu dávám 1/2 Dithiadenu + studený vzduch + hodně podložit nebo nosit. Mám i Rectodelt, ale pokud se vyložneně nedusí, tak se mu snažím vyhnout. Prednison je také dobrá možnost (je to v podstatě to samé jako Rectodelt - to je také prednisolonum). Nebyla bych si ale jistá dávkou. 1 Rectodelt = 100mg Prednisnu (což je ovšem pro dítě děsná pecka a dle naší dr. by stačilo míň).
Pokud by se ale dusil, tak bych ho dala. On ten Retodelt stejně přestali vyrábět, takže už není a nebude.
S tím Ventolinem je to pro mne novinka. Máme ho doma, ale u laryngitidy jsem ho nikdy nepoužila. Pokud ho ale dáte, měl by zabrat do pár minut.

• Citovat
  • Nahlásit
3721
11.4.16 01:01

@karamellka nám řekli jen to že se prostě zúží trubice že to tak je a je tak do 6 let, Adam má 8 měl to tet v lednu, Honzík v březnu
Popravdě nevím co mu nejvíc zabere, dáváme vše jak jsme byli poučení čípek, ventolin a inhalace
Jestli by to měl zpostet alergen nám nikdo nikdy neřekl, takže fakt nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3721
11.4.16 01:05

@pavlats rectodelt stále vyrábějí, tet jsme ho kupovali je to 14 dni malému dávam půlku a velkému celek a jsem ráda že je díky tomu nemusíme do nemocnice
Ale des když se nám ti spunti dusi :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3881
11.4.16 01:11

@pavlats děkuji. Dithiaden bych se i nebála dat, bohužel nemáme. K prednisonu jsme měli nějaký rozpis na několik dni ( postupně se vysazuje, ale bez lékaře bych nedala. Snad do zítra preckame bez větších komplikaci. Zatím spí, ale laryngitida je potvora. Zavolala bych i do dětské na pohotovost, ale dovolat se tam je umění a neochota podávat telefonicky informace taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
pavlats
11.4.16 01:21

@ladai Tak já Rectodelt sháněla na recept před měsícem a nikde nebyl. Sama doktorka mi říkala, že už nebude. Nakonec jsem ho sehnala ještě v ČB v nemocniční lékárně - tam ho sami dělají. Nemá tak dlouhou expiraci, ale aspoň něco. Možná ještě někde mají staré zásoby a nebo je to po měsíci zase jinak :nevim:
@karamellka Laryngitida je virová.
S tím Prednisonem jsem to nemyslela, že ho máš sama nasadit na několik dní, ale že kdyby byl další záchvat, tak bych ho dala jednorázově - stejně jako se to dělá s tím Rectodeltem. Ale o té dávce by se to chtělo poradit.
Jinak já mám s laryngitidou takovou zkušenost (a se čtyřmi dětmi opakovanou), že ty záchvaty s odehrávají zásadně kolem 23 hodiny - jak přejde půlnoc, už je vždy klid.

• Citovat
  • Nahlásit
3881
11.4.16 01:45

@pavlats u nas potíže skoro 24 hod, pomohl až prednison, pak to postupně odeznělo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
pavlats
11.4.16 10:12

@karamellka Tak my dnes byli u doktorky. Malý dostal Prednison na tři dny. Tak už snad bude lépe. Teď už má v podstatě ten štěkavý kašel také celý den.
Jinak o tom Ventolinu mi dnes říkala také - prý při záchvatu laryngitidy nafoukat Ventolin a až pak dát Dithiaden.
Tak ať je Vám brzy lépe. My si to také užíváme.

• Citovat
  • Nahlásit
3721
11.4.16 17:09

@pavlats to před časem bylo taky, teda 4 roky naspatek, že se také nebude vyrábět a bude se jezdit na inekce, pak se to zase vrátilo a nevím že by to zase měli ztahnout, nikdo nic neříkal ani dr ani v lékárně, tak opravdu nevim
No my taky po půlnoci, ale v horkách i klíně po obědě i ráno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat