Latkovani v roce a půl

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
69
21.5.22 19:54

Latkovani v roce a půl

Ahoj holky, potřebuji poradit ohledně latkovani. Syn nikdy na opruzeniny netrpel, ale je tomu asi měsíc, od kdy má neustále opruzeniny na zadečku a bohužel mi přijde, že má i červená varlátka. Od narození používám jen perlan a čistou vodu, občas jsme použili řapik. Vždy to pomohlo, ale teď za poslední měsíc ani ťuk. Žádná mast typu sudokrem, bepanthen, imazol atd. Jsem z toho zoufalá, protože to u něj neznám. Je mi ho tak líto broučka. Pleny používáme pořád stejné Dady. Tak mě napadlo, začít latkovat. Synovi je Teda už 15 měsíců, a vím, že už je pomalu čas pleny třeba zkoušet odbourávat. Nicméně bych chtěla zkusit latkovat, zda by to pomohlo. Jenže nevím, co vše k latkovani potřebuji, můžete mi některá prosím vyjmenovat vše co k tomu je třeba? Vypadám asi jako hlupačka, ale fakt v tom plavu. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4340
21.5.22 20:11

Nerostou mu stolicky? Syn se mi u zubu vzdycky oprudil.
Ja bych vymenila pliny. Treba za kolorky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4879
21.5.22 20:21

V zasade potrebujes svrchni kalhotky, coz by mela byt ta nepropustna, ale nejlepe prodysna vrstva, co se dava navrch. Dovnitr se dava ta sava cast, coz muzou byt klasicke ctverce a nebo spesl vladaci pleny, ktere si primo za tim ucelem koupis. Da se to i vse kombinovat. Dovnitf to proste nacpes podle potreby-jak dlouho ocekavas, ze v tom ditko bude, jak pije, zda bude spat. Uplne dovnitr v kontaktu s pokozkou se dava separacka (ruzne moznosti, nekdo striha i ten perlan). Na separacce ulpi stolice, takze ta se sklepne do zachodu. Svrchni kalhotky se nemusi po kazdem pouziti dat prat(kdyz jsou ciste). Jen se daji vetrat a vezmou se jine a pouziji se pri dalsim prebalovani. Pak je fajn kybl na plenky s vikem, kam se davaji pouzite pleny. Da se koupit nebo se proste pouzije nejaky kybl s vikem(treba od barvy). Svrchni kalhotky mi prisly nejlepsi od Bambooliku. Vnitrni plenky pomer cena/vykon nejlepsi bambinomio vicevrtsve, co se skladaji jen na tretiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29391
21.5.22 20:27

Ja latkovala mimina a v tomhle věku už ne, protože než bych do toho dítě navlikla, tak by to zabralo půl dne. Jak začali běhat, tak už sem nebyla schopna je do toho nacpat. Takhle velké dítě bych spíš nechala už běhat bez pleny a holt likvidovala nehody. Jestli neplanujes další dítě, které bys latkovala, tak kupovat komplet výbavu na látkovky pro tak velké dítě je celkem vyhození peněz. Nehledě že je to větší balík než papírová plena a to dítě to nejspíš nebude chtít, když není zvyklé, bude ho to omezovat v pohybu a taky se to musí častěji prevlikat, jinak to studí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
21.5.22 20:28

@VitaminC jo, rostou mu spodní stoličky 😪 ale nemá vyloženě průjmy, nebo častější stolici. 🙄 Jo, k těm plenam jsem zapomněla dodat, že jsme jednu dobu měli i baby charm..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
21.5.22 20:30

@Oriseka Dekuju moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
21.5.22 20:35

@Kriss Tina To máš pravdu, ono je umění na něj dostat i normální plinu.. Jenže ještě o nočníku moc nechce slyšet. Tak jedině jak si psala, uklízet pohromu.. Teď hude léto, tak by bylo fajn, kdyby se trochu naučil, ale nevím, jestli ho nějak iniciovat záměrně, nebo ho nechat bejt že jo to třeba samotného bude štvát, že má mokro. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
21.5.22 20:38

Se zubama to dost dobře možná souvisí. Já obě děti téměř výhradně látkovala a jediné období, kdy byly fakt opruzené, bylo právě kolem růstu zoubků.
Já bych se nebála začít s látkováním v roce a půl - ale pouze tehdy, pokud bys byla o látkování přesvědčená a viděla v tom smysl, nikoliv abys tím čistě hypoteticky zkoušela řešit jeden problém. Ona je to do počátku dost investice, i z druhý ruky je to záležitost v řádu tisíců. Jako jo, nejlevnější varianta jsou obyč čtverce, ale klobouk dolů před každým, kdo by byl zvyklý na jednoráz a pak v roce a půl na nejspíš už chodící dítě začne čtvercovat a vydrží to.
Pokud bys setrvala u jednorázu, našla bych něco chlorem nebělenýho (aspoň tu DM nature řadu). Hodně bych větrala, ve vedrech klidně nechala lítat nahatýho. Pokud by měl pleny, tak co nejčastěji přebalovat, kakání klidně omýt vodou. Dobrý je ten řapík nebo obyč silný černý čaj na potírání, k čištění možná voda nestačí, fajn je mycí olej Medvídek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21251
21.5.22 21:40

Já latkovala dvě děti a ten rok a půl (18-20 měsíců) je mezník, kdy jsem kvůli kapacitě plen děti odplenkovala. To už byly dostatečně zralé, takže plenka byla sucha, suchá a pak durch včetně bodasa a tepláků, tak jsem si řekla, že je jedno, co budu prat a plenky jsem dětem vzala. Nevěřím, že někdo v roce a půl vyjde s obyč čtverci, to by ta plina musela být jimi tak vycpaná, že to nepojmou svrchnaky. Ono to mělo nějaký důvod, proč naše generace, na kterou byly pouze čtverce, byla v roce a půl bez plen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
21.5.22 22:09

@Cuddy to máš dobrý, mýmu staršímu dítěti to trvalo víc jak dva a půl roku :mrgreen: To mělo všecko totálně na háku, nevadilo mu počůrat se do kalhot a v klidu pokračovat ve hře, jako by se nechumelilo. Louže všude, na gauč jsem si zvala pána s čisticím strojem, zato nočník vytrvale prázdnej, byť se prý na něm sedělo moc hezky. Tak jsem po nějaké době usoudila, že mám svůj byt asi přeci jen dost ráda, plínu vrátila a nechala to na něm. Ale neměla jsem čtverce, to máš pravdu, to bych buď z okna prohodila to dítě nebo radši rovnou vyskočila osobně :mrgreen: Ale plíny, co se jednoduše nasadily a nepustily nic. O to větší šok, že to druhé dítě zvládlo jak lusknutím prstu o hodně moc dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4879
21.5.22 22:11

Prvniho jsem latkovala do 2,5 a mladsiho do 2 let. Jako je pravda, ze ty ctverce byly v kombinaci s jinou vkladaci plenou. Kdyz na to neni dite zrale, tak ho neodplenkujes ani, kdyz se postavis na hlavu a ze jsem se u prvniho snazila. Vysledkem byl akorat procurany, zniceny gauc. Je fakt, ze jsou ty moderni latkovky celkem drahe. Jako muzes zkusit pri kazdem prebaleni posadit na nocnik a nechat behat nahateho, kdyz to jde. Ja problemy s opruzeninami nemela prakticky vubec. Treba tomu propadnes a vybavu vyuzijes i pro dalsi dite/deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17794
21.5.22 22:25

Dceru jsem měla měla v látce od mimina a kolem roku jsem dost obměňovala vozový park, protože přesně jak píše Cuddy, furt nic, nic a najednou průtrž. A látkovky měla prakticky do dvou, teď je to u nás nočník jo, nočník ne, tak je v papíru, který si umí sama sundat (protože buď usoudí, že potřebuje, a pak se sama svlekne a jde na nočník, nebo to pouští do pleny a můžu připomínat, posazovat, vyptávat se, prosit - prostě nezájem).

Já teda myslím, že látkový pleny nebudou řešení, protože to bude darda peněz a práce kvůli problému, který to stejně asi neodstraní. Taky si myslím, že ty opruzeniny budou spíš ze zubů, když to má tak poprvé. Tak bych řešila spíš je. U nás, když měla dcera průjem a zadek jak opice, neskutečně zabrala heřmánková květová voda. Plus dcera je atopik a dělám jí heřmánkové tělové máslo, kterým mažu zadek, když se něco děje, to je trochu na dýl, postup klidně napíšu. Ale primárně zkus tu květovou vodu, u nás to teda zabralo víc než konvenční kosmetika a léky (abych byla přesná, bylo to jediné, co zabralo, a to už byla opruzená na krev).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21251
21.5.22 22:27

@ugluk naše první dítě je bezúdržbové, za odměnu. S druhým jsem jela ze zdravotních důvodu bezplenkovku od narození, takže to bylo kolem 17 měsíců komplet bez plen i v noci, vyšlo to na zimu, já jsem měla strach o kombinézu, ale vždy dobrý. Třetímu kousků je 18 měsíců teď, latkovju na sobě neměl nikdy a mít ho v jednorázových plenách je pro mě tak pohodlné, že vidím odplenkovani na příští léto :oops: Žádné mateřské ambice již nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
21.5.22 22:58

@Cuddy já bych i ambice měla… ale když bylo dítko jiného názoru, tak co už s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17794
21.5.22 23:17

@ugluk Hele, to je jak u nás. Dcera si začala říkat sama před druhým rokem. Do týdne od prvního vyčurání do nočníku byla nasuchu. Celých 14 dnů. Já nadšená nakoupila takový ty trochu vycpaný spoďárky, kdyby jí to někdy ulítlo, což se zdálo naprosto zbytečné, protože okamžitě uměla říct, že chce čurat a vydržet docela dlouho, než jsme došly k nočníku, porozepínaly, co bylo třeba. Žádný na poslední chvíli jako děti kamarádek.

Nicméně když je měla poprvé, pročurala se až do bot. Podruhé taky. Tak radši zpátky do plen. Postupně používání nočníku začalo řídnout a najednou byla zase 100% na plenách, dokonce jsem vrátila látkovky. Souběžně s tím konečně začala pořádně mluvit - a ona má v mozku místo jen na jednu dovednost, s chozením to bylo totéž. Stejně jsem na rady zkušenějších začala připomínat, posazovat, vysvětlovat… Absolutně nic. Jsem přesvědčená, že dokud se to tomu dítěti neporovná v hlavě, tak se to urychlit nedá, i kdyby se matka na hlavu stavěla :nevim: Dcerka vlastně, čím víc se na něco tlačí (a je jedno, jestli jde o chození na nočník, aby jedla i maso nebo třeba děkovala), tím víc se šprajcuje :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat