Léčba boreliózy

707
28.12.19 13:18

Léčba boreliózy

Ahoj, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti, už jsem celkem bezradná. Od října mi začala brnět noha, pak postupně obě a přidala se i dlaň a tvář (v lícní oblasti), CT hlavy ok. Zlobí (bolesti a ztuhlost) jak bederka, tak krční páteř. K tomu mám takový světelný šum před očima, sem tam pálení jako při zánětu močáku, ale zánět to není. Stěhovavé bolesti svalů, kloubů, mezižeberní svaly taky nějaké bolavé, no nic moc. Vyměnila jsem neurologa, nová neuroložka udělala krevní testy na boreliózu včetně WB (klíšťat jsem měla v srpnu několik) - a hned jak dostala výsledky, mi volala, že jsou pozitivní, dostala jsem Doxybene na 3 týdny. Podle OL ovšem boreliózu nemám, respektive mi nezpůsobuje to brnění, sice neviděla výsledky, ale kdyby prý byly hodně pozitivní, byla bych s těmito příznaky poslána rovnou do nemocnice. Nicméně žádné alternativní vysvětlení mých potíží nemám, resp. část krční páteř, brnění nohou neví, snad psychosomatika. Atb mám téměř dobrané a změna tam rozhodně je, brnění je slabší, psychika mnohem lepší (začala jsem mít - ale až koncem listopadu - úzkosti, to je teď podstatně lepší), už nejsem tak strašně unavená, ale ok to taky ještě zdaleka není. Mám teď obavy, co bude po dobrání atb a jestli tedy vůbec zabrala (a zblblá ol si říkám, jestli teda nemám něco jiného, netuším co), na neurologii mám kontrolu až za 2 týdny po dobrání atb. Tak se chci vlastně zeptat, jestli někdo měl neuro příznaky u boreliózy a taková léčba stačila, nebo co s tím dál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1801
28.12.19 18:43

Tak jestli máš nebo nemáš boreliozu ti tu nikdo nepoví, ale neuroborelioza se diagnostikuje z mozkomíšního moku, nikoliv pouze z krve. Co se týče léčby neuroboreliozy, tak by se měli dávat cefalosporiny 3. generace - cefotaxim nebo ceftriaxon, léčba je do žíly, ten ceftriaxon lze dávat i ambulantně, dává se jen 1× denně, léčba 3-4 týdny. Nevím jestli máš nějaký neurologický nález nebo ne, ale možná by bylo dobré zvážit MR mozku a C páteře k vyloučení roztroušené sklerozy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3086
28.12.19 19:28

Ja souhlasim s prispevkem viz. výše. Chtela bych videt vysledky WB a pri tvych neurologickych priznacich bych sla na lumbalni punkci a chtel rezonanci mozku. Oboji pro vylouceni RS a predevsim vylouceni neuroboreliozy. Nevim ale, zdali vysledky nezkresli nynejsi ATB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
28.12.19 19:31

Mam neuroboreliozu v pokrocilem stadiu ( jiz se neda vylecit ), hodne priznaku podobnych, hledala se aj loziska na mozku skrz vylouceni RS, ktere se to u mne dosti podoba. Mam nekolik rezonanci a sleduje mne neurolog. Bohuzel mam vice potizi, ktere se jen nemoci zhorsily, uz se tomu jen smeju :lol: jinak po lumbalni punkci zjisteny borelie a hned nasazena lecna kapackami, byla sem 3 tydny na neuro klinice. Takze bych urcite resila tu lumbalku, pak rezonance :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
707
28.12.19 19:46

Moc děkuju za reakce. Myslela jsem si, že to bude chtít lumbálku, ale mám právě obavy, jestli to tedy doteď braná atb neovlivní. Normálně bych tohle řešila ne tady, ale rovnou s lékaři, ale v mé situaci, kdy OL mi to vlastně nevěří a neuroložka má bohužel dovolenou, notabene to tak blbě vyšlo kolem svátků, je to trochu blbý, tak proto aspoň takhle… V pondělí to teda znova proberu s OL a po její dovolené zavolám neurolozce a uvidíme - totiž do nemocnice mě musí počítám někdo poslat se žádankou, což v situaci, kdy jeden doktor mě léčí nějak a druhý se pro jistotu tváří, že není co léčit, je trochu na houby, holt budu muset někde vylovit zbytky asertivity. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1766
28.12.19 20:11

Ahoj, nase mala kdyz mela rok prodelala neuroboreliozu. Prestala nam chodit, neudrzela se na nohou no a tak dal…lecba, na pohotovost, delali ji lumbalni punkci z toho zjistena borelioza, nasazeny atb na 3tydny, ctcko, magneticka rezonance, ultrazvuky zlucniku jestli je po tech atb ok, prosli jsme so peklem, nevim o klisteti ani o fleku…skoro nehybala pravou rukou a levou nohou..behem atb zlepseni ale je to rok co chodime na rehabky. Uz je takova ze laik by nepoznal ze ji nekdy neco bylo. Ale ja vidim ze ty svaly na tech koncetinach (leva noha, prava ruka) je jeste porad slabsi nez druha koncetina..zasahlo ji to svaly a klouby. Ted ma dva roky chodime na rehabky, v breznu mame jit na kontrolu k neurolozce ale uz je to ok. MODLIM SE A DOUFAM ze uz se ji ta nemoc nikdy neozve. Nerekne nam co ji brni jak se citi ma dva roky…v jednom nam to taky nerekla, proto jsme na to prisli az ve druhem stadiu :-( ale je pravda ze nekdy po jidle zvracela a mela teplotu. To sem s ni litala k dr ale dopadlo to jak to dopadlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
707
28.12.19 20:17
@Renca8 píše:
Ahoj, nase mala kdyz mela rok prodelala neuroboreliozu. Prestala nam chodit, neudrzela se na nohou no a tak dal…lecba, na pohotovost, delali ji lumbalni punkci z toho zjistena borelioza, nasazeny atb na 3tydny, ctcko, magneticka rezonance, ultrazvuky zlucniku jestli je po tech atb ok, prosli jsme so peklem, nevim o klisteti ani o fleku…skoro nehybala pravou rukou a levou nohou..behem atb zlepseni ale je to rok co chodime na rehabky. Uz je takova ze laik by nepoznal ze ji nekdy neco bylo. Ale ja vidim ze ty svaly na tech koncetinach (leva noha, prava ruka) je jeste porad slabsi nez druha koncetina..zasahlo ji to svaly a klouby. Ted ma dva roky chodime na rehabky, v breznu mame jit na kontrolu k neurolozce ale uz je to ok. MODLIM SE A DOUFAM ze uz se ji ta nemoc nikdy neozve. Nerekne nam co ji brni jak se citi ma dva roky…v jednom nam to taky nerekla, proto jsme na to prisli az ve druhem stadiu :-( ale je pravda ze nekdy po jidle zvracela a mela teplotu. To sem s ni litala k dr ale dopadlo to jak to dopadlo

Ty jo, to je mi líto, noční můra každýho rodiče :( chudák malá, ale držím palce, aby to už bylo jen dobré! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1766
28.12.19 20:19

Jo a nenech se odbyt, hodne jseme cetla.ze dospely maji takovy priznaky ale posilaji je od certa k dablu a nejsou schopni urcit diagnozu az cloveka poslou k psychologovi ze si to vymysli.
No a k nasi male je to male dite tak dr rikaji ze se z toho dostane ze z toho vyroste a proste to bude ok..malym detem se vsechno lip hoji, leci…tak snad proste to bude dobry..leci se to atb..a pak se leci priznaky jakoze podle toho co mas, co ti to zasahlo. Nervy dorustaji pomalu ale jsou obnovitelne to je dobra zprava. Rostou myslim 1mm za tyden? No tak nejak ale musi se rehabilitovat aby ten nerv mel na co narust pokud sval zlojovati nema kde rust. proto jsou dulezite rehabilitace hned!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama