Léčba těžké migrény

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 19:45
Léčba těžké migrény

Zdravím, už si nevím rady a tak jsem se rozhodla napsat sem. Už od malička mám skoliozu a krivou krční pater, ale je to něco přes rok, co mi začaly těžké migreny (predtim jsem je mívala tak jednou za půl roku). Žádný doktor mi zatím nebyl schopen říci, jestli spolu tyto dvě onemocnění souvisí. Už jsem vyzkoušela velké množství léků (nyní beru neurontin + sumamigren + Indometacin 500), ale bohužel bez výsledku a migreny se naopak zhoršují. Nejsem schopna vést normální život. Migreny občas mám i 7 dnů v kuse, nejčastěji však 2-3 denní. Mám je cca 20 dnů ze 30 v měsíci. Nyní mám v planu začit chodit na akupunkturu. Je mi 20 let a tohle je pro mě opravdu dost nepříjemné. V září jsem měla začít chodit na vysokou skolu, ale kvůli mému zdravi pravděpodobně nebudu moci nastoupit. Můj dotaz zní, zda někdo nezna nějakého dobrého doktora, který se specializuje na léčbu migren nebo kliniku. Popr. co vám pomohlo v boji proti této zákeřně nemoci. Dekuji za odpovědi.

Reakce:
marka123
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 07.08.18 19:57

Bohuzel neporadim, cely zivot trpim na bolesti hlavy a migreny, nejhur bylo v tehotenstvi, kdy jsem omezovala leky jak to slo, ale taky jsem mela nekolikadenni migreny, stridajici se s bolesti trochu mensi intenzity i 21 dni vkuse, ted mam po porodu opet lepsi obdobi, ale vim ze horsi zase prijde. Doporucovat horcik, cviceni, masaze,fyziote­rapii, relaxaci asi nema smysl, to urcite vite. Sama bych rada ukecala neurologa na magnetickou rezonanci, aby se konecne zjistila pricina. Zjistila jsem, ze na nektetych nemocnicich jsou centra diagnostiky bolesti hlavy, sama jsem je jeste nekontaktovala. Ale vim ,ze s tim budu bojovat cely zivot. U vas ,pokud se to zhorsilo tak nahle ,tak je sance ze by to mohlo zase nahle skoncit, kdyz zjistite pricinu. Tak hlavne zkusit uplne veskera vysetreni, urcite to neni jen tak, nejaky problem tam bude, ta krcni pater je dost mozny spoustec, jestli se tam utlacuje nejaky nerv. Drzim palce, at se vam to podari zjistit. Vim sama, co to je za „zivot“ s migrenou. Kdybyste prisla na neco prevratneho, tak sem pak hodte echo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 20:02

To je mi moc líto, vím, co je migréna za utrpení.
Mně pomohla dr. Pecharová z polikliniky v Revoluční (Praha).
Udělala základní vyšetření (CT mozku, EEG, sono krčních tepen), vše bylo v pořádku, a tak mě poslala na rehabilitace (mám trochu potíže s krční páteří) a současně jsme zkoušely několik léků jako prevenci.
Dřív jsem měla migrénu nebo náběh na ni 2-3× týdně, teď, když cvičím dle doporučení rehabilitační sestry a užívám preventivně jeden z přípravků, který mi pomáhá, omezily se záchvaty na jeden za tři až čtyři týdny.
Prosím ponechat anonym kvůli informacím o zdravotním stavu. Děkuji.

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 07.08.18 20:49

Doporučuji MUDr. David Doležil, Ph.D., sídlí na Vinohradech.

sabinka098
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 07.08.18 20:53

Ahoj ja mam migreny tak od 13 let,mozna driv ted je my 36let,a pride my ,ze mam migrenu kazdej den bez prasku nefunguju.Rano vstanu ztuhlej krk a migrenu v cele a ocich okamzite prasek ,protoze bych nemohla do prace.Dneska jsem mela dva valetoly trochu my zaberou a k veceru sumatriptat 50mg.Je to furt dokola celej zivot cviceni ,rehabilitace vse zabere na chvili,odblokovani krcni patere,a za chvili se migreny vrati.

sloninka
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 07.08.18 20:57
@Nmdl píše:
Doporučuji MUDr. David Doležil, Ph.D., sídlí na Vinohradech.

Také doporučuji dr. Doležila. Sídlí v Budečské ul. Chodím k němu 5 let. Moje nesnesitelné příšerné migrény srovnal do relativně snesitelných a hlavně podstatně méně častých. A pomohl zařídit ČID.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 07.08.18 21:00

Budes to ocividne mit od krcni patere … nebo aspon si to myslim. Me zabiral sumatriptan a kdyz bylo mejhur sumatriptan plus indometacin. Jako prevence horcik, vyvarovat se dehydrataci jist pravidelne a zadnej stres. A taky zadny alkohol.

vendulaaa
Závislačka 4900 příspěvků 07.08.18 21:12

Začni cvičit. Já na to nedám dopustit. A myslím i procvičovat během dne, občas se protáhnout.

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 07.08.18 21:18
@ludmilaadamkova píše:
Budes to ocividne mit od krcni patere … nebo aspon si to myslim. Me zabiral sumatriptan a kdyz bylo mejhur sumatriptan plus indometacin. Jako prevence horcik, vyvarovat se dehydrataci jist pravidelne a zadnej stres. A taky zadny alkohol.

Pod tohle bych se podepsala, životospráva + hořčík + sumatriptany. Jinak pokud to máš od krční, tak celkem pomáhaly rehabilitace a cvičení jógy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 21:23

Holky na emiminku mi poradily vapnik a zelezo a ulevi se okamzite…nedostatek mineralu zpusobuje hrozny bolesti.....ja od tech bolesti az zvracela..... (zelezo potrebuje vit. C a vapnik D. ;) )
Uz rok mam klid… ;) :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 21:33

Děkuji všem za odezvu.
K tomu cviceni .. to dělám každý den cca od 10 let, nyní mám speciální cviky na krční pater, dříve jsem cvičila na skoliozu (na kterou jsem musela nosit 23h denne léta i korzet). Rehabilitace jsem také měla, bohužel už půl roku jsem bez nich a po ukončení jsem pocítila značně zhoršení stavu. V nemocnici chodím k ortopedovi, ale jeho me náhle zhoršení krční páteře nezajímá. Fyzioterapeutka zatím nechce předepsat nové rehabilitace. Hořčík beru sem tam, driv jsem brala pravidelně kvůli tetanii. Alkohol nepiju vůbec už asi rok, ale když si náhodou sem tam cucnu vina, migrena začne do par hodin.
O doktoru Doležalovi jsem již četla někde na internetu, a vlastne on mě vedl k založení této diskuze. Zajmalo mě, zda mi ho tu někdo doporučí. Diky vašim komentářům se k němu asi zkusím objednat.
Ještě jsem zapomnela dodat, ze jeden z mnoha spouštěcu je u mě prave stres. I přes doporučení od obvodacky návštěvy psychologa/psychi­atra jsem tam nikdy nebyla. Take mi doporučila brat antidepresiva, do čehož se mi zrovna dvakrát nechce.

TinaAn
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 07.08.18 22:17

Silnýma migrénama trpěla moje známá 20let (znám ji osobně 12let). Migrény měla několikrát měsíčně. Na začátku tohoto roku se začala stravovat nízkosacharidově (low carb) a od následujícího měsíce je bez migrén, tzn.půl roku. A četla jsem zkušenost jednoho muže s tímto stravováním a migrény jako takové mu vymizely, má jen občasnou slabou bolest hlavy, ale zvládá v pohodě bez jakékoliv medikace.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 08.08.18 07:28

@Nmdl ja to od krku nemam .. nebo aspon myslim me to rozjizdel stres ponejvic .. nekdy sauna prehrati .. kdyz mi treba umrela babca brecela jsem 2 hodiny a taky pak migrena.. ale zase je to spojene s psychikou, tedy u me. Samozrejme alkohol mi to mohl rozjet dehydratace atd. Hodne mi prave pomaha preventivne horcik ( ono se to obecne doporucuje na psychiku) a pravidelny rezim strava emocionalni rovnovaha..

Kazdy migreny ma kapku z jineho duvodu. Ja se s tim co mam nejak naucila pracovat, ze funguju v podstate normalne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 05:59

Díky za diskusi, jako by jste popisovaly i mne. Na jednu stranu jsem ráda, že v tom takhle nelítám sama, na druhou stranu vím, jak je to únavné a nepříjemné.
Také chodím do poradny bolesti hlavy, ale tam už mě odepsali a nezkouší žádnou profylaktickou léčbu. Na jednu stranu je chápu, na druhou ještě nemám vyčerpané všechny možnosti léčby, nevzdávám to, i když už vlastně bojuji sama bez lékaře.

Z.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >