Reklama

Podváha a amenorea

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 19:40
Podváha a amenorea

Ahoj ženy,
začala jsem hodně cvičit, chodit na procházky, jezdit na kole, prostě jsem začala makat na postavě. Změnila jsem jídelníček, vyřadila jsem sušenky, sladké nápoje (no obecně sladkosti) a váha šla krásně dolů. Zastavila jsem se na 42 kg/155 cm. Nikdy jsem se necítila tak fajn, konečně mám ploché bříško, nebývám nafouklá… Je mi 20 let. Bohužel už nemám menses (zní to divně, ale nemám bolesti a neobtěžuje mě to, takže si bez MS užívám). Měla bych to ohlásit gynekoložce? Přibírat nechci, ted budu dbát jen na udržení aktuální hmotnosti.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9717 příspěvků 07.08.18 19:46

To, ze nemas MS predevsim znaci, ze neco neni v poradku i kdyz se citis dobre.

Enmamma
Závislačka 2894 příspěvků 07.08.18 19:50

Hodila jsem si tvé míry do BMI kalkulačky a vyhodilo mi to tuto zprávu: Vaše tělesná hmotnost je extrémně nízká a splňuje jedno z kritérií pro mentální anorexii.

chaela
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 07.08.18 20:07

Tak kdo by si neuzival bez MS.. Ale tvoje váha je opravdu nízká a absence menstruace značí, že tělu se to nelíbí. Můžeš trochu přibrat a přitom jíst pořád zdravé, pořád se hýbat. Záleží, co jis. Plochy zní, že jsi takto zhubl pouhým zavedením zdravé stravy a přiměřeným pohybem. Takže buď uber pohyb nebo přidej jídlo.
Já jsem po jednom porodu měla 49 kg na 169 cm a bylo to sakra málo. Už jsem se ani sama sobě nelíbila. Na tabulky nekoukej, taky jsem pod limitem, ale zcela zdravá (v tomto ohledu). Ty ale evidentně zdravá nejsi.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15166 příspěvků 07.08.18 20:26
@Anonymní píše:
Ahoj ženy,
začala jsem hodně cvičit, chodit na procházky, jezdit na kole, prostě jsem začala makat na postavě. Změnila jsem jídelníček, vyřadila jsem sušenky, sladké nápoje (no obecně sladkosti) a váha šla krásně dolů. Zastavila jsem se na 42 kg/155 cm. Nikdy jsem se necítila tak fajn, konečně mám ploché bříško, nebývám nafouklá… Je mi 20 let. Bohužel už nemám menses (zní to divně, ale nemám bolesti a neobtěžuje mě to, takže si bez MS užívám). Měla bych to ohlásit gynekoložce? Přibírat nechci, ted budu dbát jen na udržení aktuální hmotnosti.

Absence menses značí problém v těle..
Prý se to stává taky, když se u diety hodně striktně sníží tuky.
Můžeš taky zkusit bylinné kapky Femigard na srovnání ženských orgánů..

Jaji77
Neúnavná pisatelka 15637 příspěvků 07.08.18 20:26

Já bych to gynekoložce řekla. Riskuješ, že nebudeš moci mít v budoucnu děti.

Karlaska
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 07.08.18 20:33

Ano, pokud se tuk dostane pod urcitou hranici, zmizí m.Problem to je ,neotehotnis, problém s ridnutim kosti.....Rozhodně rici mudr.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 07.08.18 22:34
@Anonymní píše:
Ahoj ženy,

Krome toho, ze bych absenci menstruace oznamila gynekolozce, tak bych si zasla jeste na sportovni prohlidku ke sportovnimu doktorovi, kde ti reknou napriklad, jake mas pomery svalu/tuku/vody v tele a jaky mas bazalni metabolismus. Od toho se muzes odpichnout a treba si spocitat, jestli dostatecne jis.

Jinak ke zhubnuti a dobremu pocitu gratuluju :)

Kacise
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 07.08.18 23:12

Tak nemáš MS, protože nežereš, nebo kvuli antikoncepci???

https://www.emimino.cz/…icho-324472/

Kacise
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 07.08.18 23:16

A je ti 20, nebo 25??? A tu diskuzi o odchodu od rodičů, kde je ti kolem 18ti sem mám dát taky???

https://www.emimino.cz/…uloz-324378/

Kacise
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 07.08.18 23:22

…anebo jsem uplnej „píp“ a různé anonymní mají stejné kytky v obrázku, protože zas emimino vylepšovalo něco, co vylepšení nepotřebuje??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: kdyžtak pardon :oops:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15964 příspěvků 07.08.18 23:26
@Kacise píše: …anebo jsem uplnej „píp“ arůzné anonymní mají stejné kytky v obrázku, protože zas emimino vylepšovalo něco, co vylepšení nepotřebuje??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: kdyžtak pardon :oops:

myslím, že to tak bude, že je to ten slibovanej zlepšovák :mrgreen: Když jakýkoli anonym založí diskusi, vyfasuje fialkovej tulipán. Anonymní reakce jiných uživatelů mají zase jiné kytky, takže botanická osvěta :think:. Aspon jsme to tak pochopila :kytka:

Kacise
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 07.08.18 23:32

@pe-terka děkuji v :srdce: výborně, tak tak takhle jsem se tady ještě netrapnila :oops: :roll: A takovej skvělej pocit jsem měla, že jsem nachytala trolla na švestkách!!! :mrgreen:
Omlouvám se zakladatelce…

Karlaska
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 07.08.18 23:39

Ty dva odkazy prip0minaji stylem zakladatelku silně.:-)

Kacise
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 07.08.18 23:42

@Karlaska já jsem to ještě asi dvakrát kontrovala, jestli maj tu kytku FAKT stejnou :mrgreen: :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >