Léčba zánětu osmičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pikachu9
Stálice 52 příspěvků 10.01.19 07:51
Léčba zánětu osmičky

Ahoj, jak se prosím léčí zánět v moudraku? 100% musí ven, mam ho zkoseny, deravy.. Jen nevím, aby mi ten zub třeba prvně nevrtali a pak až třeba extrakce.. Máte prosím zkušenosti? W bolí ta samotná extrakce hodně? Jsem hrozná poseroutka :? z porodu mám trauma do dneška

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Stánina
Generální žvanilka 20768 příspěvků 10.01.19 08:00
@pikachu9 píše:
Ahoj, jak se prosím léčí zánět v moudraku? 100% musí ven, mam ho zkoseny, deravy.. Jen nevím, aby mi ten zub třeba prvně nevrtali a pak až třeba extrakce.. Máte prosím zkušenosti? W bolí ta samotná extrakce hodně? Jsem hrozná poseroutka :? z porodu mám trauma do dneška

Vrtat ho nebude, půjde ven… záleží, jestli je venku celej nebo ještě kousek v dásni…
Samozřejmě se trhá por lokální narkózou, injekce do dásně je trochu nepříjemná, ale v pohodě se to dá vydržet a působí okamžitě… trhání cítíš, ale ne bolestivě, jen prostě víš, že se tam něco děje… trochu to bolí, když to přijde k sobě, ale taky to není nic hroznýho… taky záleží, jestli to je horní nebo dolní… dolní je o trošku horší… hlavně se ti uleví, když je zubař šikovnej, za 10 minut je po všem, když to není nějak komplikovaný…třeba kořenama…
Mám venku všechny 4, dolní sekcí…
Neboj, fakt to nic není… jen to je nepříjemný…

ShadowDancer
Kecalka 230 příspěvků 10.01.19 08:02

Já mám poslední dva roky pravidelně záněty kolem osmičky. Nejvíc mi vždy ulevilo si hnis vymačkat ven, vypláchnout peroxidem (ostatně to mi poprvé udělala k zubařka a toto doporučila a další zubařka to samé) a máznout silicí z hřebíčku, popřípadě vyštříknou Tantum Verde. Ráda bych si je nechala vyndat, ale oni jsou obě zdravé, prostě jen se vždy zanítí když rostou.
Chlapovi teď trhali horní osmičku. Byla téměř rozpadlá. Bál se jak čert kříže. No a ač si neumím představit jak to udělala, vytáhla ho najednou, bez bolesti, ránu ani nešila nic a po tom co to přišlo k sobě si jen na hoďku lehnul, nepotřeboval ani Ibáč.

Eiculinka
Závislačka 3276 příspěvků 10.01.19 08:18

@pikachu9 :mavam: mě nejdřív dr léčila zánět. Měla jsem tenkrát opuchlou celou hubu, ani pít jsem nemohla. Fakt hrozná bolest. Takže mi to trochu vyčistila, dala mi tam jakýsi dren, za týden kontrola a následně rentgen a trhání. Ale měla jsem ho rostlý dobře, tak to šlo hladce. Pak šel ještě jeden moudrák ven, zbyl mi jeden, ale ten už mám taky venku, protože též dělal neplechu… byl v něm kaz a od něj mě bolelo 5 dalších zubů. Takže je venku, po vytržení okamžitá úleva a nic nebolelo. Co se týká bolesti při trhání, nejvíce mě bolel vpich jehlou do dásně kvůli umrtvení. Trhání je spíš už jen takový tlak, ale mě to nebolelo. Ani potom, co to přicházelo k sobě. Poslední čtvrtou osmičku nemám ani založenou, takže naštěstí neporoste!!!! Uffff. Tak hodně štěstí :kytka: .

Ancek
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 10.01.19 08:29

Záleží na tom, jak je ten zub rostlý a jestli jde o horní nebo o dolní. Ty dolní prý jsou horší. Já bych upřímně řečeno radši znova rodila, než šla na extrakci osmičky :oops:.

Stánina
Generální žvanilka 20768 příspěvků 10.01.19 08:31
@Ancek píše:
Záleží na tom, jak je ten zub rostlý a jestli jde o horní nebo o dolní. Ty dolní prý jsou horší. Já bych upřímně řečeno radši znova rodila, než šla na extrakci osmičky :oops:.

Jdu radši k zubaři než na gyndu :mrgreen:

Ancek
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 10.01.19 08:45
@Stánina píše:
Jdu radši k zubaři než na gyndu :mrgreen:

Já nechápala, co všichni proti těm zubařům mají, než mi rvali osmičky z pusy.

Stánina
Generální žvanilka 20768 příspěvků 10.01.19 08:51
@Ancek píše:
Já nechápala, co všichni proti těm zubařům mají, než mi rvali osmičky z pusy.

No… po sekci dolních moudráků a dalšich specialit (v puse mám21 stehů)… a ještě kdysi mého osmiletého zlatozubého období… pořád radši zubař… :lol:

ShadowDancer
Kecalka 230 příspěvků 10.01.19 09:27
@Stánina píše:
No… po sekci dolních moudráků a dalšich specialit (v puse mám21 stehů)… a ještě kdysi mého osmiletého zlatozubého období… pořád radši zubař… :lol:

Tak jestli i po tomhle raději zubař, tak to máš gyndaře nějakýho řezníka ne? :lol: :lol:

Stánina
Generální žvanilka 20768 příspěvků 10.01.19 09:33
@ShadowDancer píše:
Tak jestli i po tomhle raději zubař, tak to máš gyndaře nějakýho řezníka ne? :lol: :lol:

Já ti nevím, ani ne :lol:

zinna
Stálice 90 příspěvků 10.01.19 13:04

Ten pujde ven :mrgreen: ,ale neboj je to v pohode..Ja byla s vydrolenym hornim pred mesicem a za 2 tydny jdu s druhym.A posera jsem uplne nejvetsi :D ze zubaru mam fobii,ze se ani nedokazu sama objednat a musi tam volat pritel.Injekce nebolela z vnejsku vubec do patra jsem to cejtila,ale nic hroznyho a zub byl asi za 10 vterin venku..no a paradni bonus bylo,ze jsem zhubla 4kg :potlesk: takze se na ten druhej i tesim pac zase neco zhubnu :lol:

pikachu9
Stálice 52 příspěvků 10.01.19 17:06

Děkuju za uklidnění… Je to dolní levá osma. Nedávno se mi ten zub úplně rozpadl,že není téměř za co chytit. No jsem zvědavá :think:

ShadowDancer
Kecalka 230 příspěvků 10.01.19 17:57

@pikachu9 neboj se, to zvládneš :hug:

ivašot.
Kelišová 6874 příspěvků 10.01.19 18:03
@pikachu9 píše:
Děkuju za uklidnění… Je to dolní levá osma. Nedávno se mi ten zub úplně rozpadl,že není téměř za co chytit. No jsem zvědavá :think:

Zubařka si poradí. Mě v úterý trhala sice jen dolní sedmičku, ale zato byla zbroušená úplně pod úroveň dásně - od pokusu zubařky udělat mi na ni korunku. Vůbec jsem si neuměla představit, jak ji vytáhnou a ona byla za minutu venku. Fakt nejhorší byla ta injekce.

pikachu9
Stálice 52 příspěvků 10.01.19 18:47

Tak v tom případě to zvládnu, injekci mi dávali denně když mi opravovali zuby, tak to bude ok :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >