Čištění zubů - 1rok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aduska912
Kecalka 343 příspěvků 09.01.19 18:48
čištění zubů - 1rok

Ahoj, jak čistíte zuby ročním dětím? čím a jak dlouho? dcera (1 rok) má 4 zuby, otřít vlhkou gázou už asi nestačí, že?

Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 09.01.19 18:53

Čistila jsem měkkým kartáčkem pro nejmenší a jen vodou. Ono by i ta gáza měla stačit, ono jde o to jenom setřít ten plak, zvlášť pokud má teprv 4 zuby, já čistila kartáčkem aby si na to zvykal.

Aduš8
Závislačka 3381 příspěvků 09.01.19 18:54

@aduska912 já čistím od prvního zoubku(cca od 6 měsíců), používám dětský Curaprox,dělají speciálně pro první zoubky. Spíš aby si zvykl,teď už večer krásně sám otevře pusu a nechá mě čistit. Od roka používám 1*denně na radu doktorky zubní pastu pro děti Elmex

aduska912
Kecalka 343 příspěvků 09.01.19 18:55

a jak dlouho čistíte?nebo jen setřete plak a hotovo?

a12
Vesmírná mluvilka 34488 příspěvků 09.01.19 18:56

Ja cistila kartáčkem na prst, doporučila mi ho zubarka, ze je to lepší pro to dite, nemuzes ho tim dloubnout a tak.. Ale mne jako cistici moc nevyhovuje :mrgreen:

Aduš8
Závislačka 3381 příspěvků 09.01.19 19:04

Snažím se mu vyčistit každý zoubek zvlášť, už jich má v puse devět. Ale nějak to nehrotím a když se někdy po chvilce vzpíná, tak to jen přejedu, abych odstranila plak. Nechci mu to znechutit, kámoška chudák malýho musí přimáčknout na sedačku a držet a čistit násilím :nevim:

warita
Echt Kelišová 9363 příspěvků 09.01.19 19:10

Moje dcerka do urciteho veku nekooperovala. Takze jsem to neresila a doufala, ze behem prvnich par mesicu kazy mit nebude. Cistit jsme zacali az nekdy na roku a neco, vlastne si nepamatuju kdy presne.

Ted uz krasne otvira pusinku, ale zaroven mi tam strka jazyk nebo pretahuje rty pres zuby tak, ze je problem ji to vycistit. Drhnu ji zuby ze vsech stran: plosky, po vnejsi strane i vnitrni. Na zaver ji dam kartacek do ruky, at si cisti sama. Manzel to musi delat naopak, jinak pisti, ze SAMA! Tak ji nejdrive ta pokousat kartacek chvilku a teprve pak ji cisti zuby on.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 6 inzerátů 09.01.19 19:13

Mala ma 15 mesicu a bez problemu cistime zoubky kartackem asi od osmeho mesice,kdy jich mela sedm :) ted ma zoubku 15 a cistim tak,ze prejedu pres ty zoubky vepredu nekolikrat a pak dozadu na stolicky,vsechno parkrat prejedu tam a zpatky ;) jo a cistime troskou perlicky,kterou pak zapije vodou :)

Celeste97
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 09.01.19 19:20

Malá má 5 zubů a máme dětský kartáček MAM tuším..Bez pasty jen vodou. Jen to tak rychle přejedu protože mi tam strká jazyk už se jí to nelíbí :D Pak jí ho dám do ruky ať si vyčistí i sama :)

janablizkova
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 09.01.19 19:35

Vnučka si čistlia v roce zoubky speciálním dětským kartáčkem,který je určení pro první zoubky a jen vodou.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >