Lečivá pyramida

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
71
15.8.12 09:55

lečivá pyramida

Vím že to sem vubec nepatří ale hledám všude na netu jak postavit lečivou pyramidu s presnými rozměry..aby se pod ni vlezlo kreslo…tak třeba doufám že tu mezi Vámi je někdo kdo to ví moc díky za odpovědi :mrgreen: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5464
15.8.12 10:13

http://muftiperept.ic.cz/pyramida.html :think:
jsem líná číst :oops:, tak nevím, jestli tam najdeš přesně to, co potřebuješ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
15.8.12 10:16
@tterka píše:
http://muftiperept.ic.cz/pyramida.html :think:
jsem líná číst :oops:, tak nevím, jestli tam najdeš přesně to, co potřebuješ

díky za snahu ale toto sem taky videla a není to ono :lol: ta pyramida bívá ze dřeva a je vysoká tak že pod ni dáš křeslo a sedíš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Metamorphosis
15.8.12 10:22

Někde jsem to kdysi měla, zkusím dohledat. V každém případě jsem ležela pod dvěma pyramidama - jedna bylo jen vrchní torzo (asi jedna čtvrtina) z dřevěných tyček, měla to jedna kosmetička v Praze - byl to masakr, hodinu koma a pak jsem skoro týden nepotřebovala spát (asi tak čtyři hodiny denně).
Druhá byla komplet, potažená černým plátnem, ve Spiritu v Ústí nad Labem, a ta absolutně lautr nic.. Jako dobře jsem si v ní poležela na relaxačním křesle, ale to bylo tak všechno.
Hmm, tak v počítači to nemám, v záložkách internetu taky ne, tak je mi líto - budeš si to muset dohledat na netu :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Metamorphosis
15.8.12 10:25
@P-Petula píše:
díky za snahu ale toto sem taky videla a není to ono :lol: ta pyramida bívá ze dřeva a je vysoká tak že pod ni dáš křeslo a sedíš :mrgreen:

Tam nejde o velikost pyramidy, ale o poměry, tedy o úhly - jakmile znáš ty, tak z nich dokážeš postavit jak malinkou pidipyramidku, tak obr přes celý barák.. Je to o těch úhlech a průměrný matematik ji dokáže sestrojit sám - pyramida je rovnostranná, tzn. všechny strany jsou stejně dlouhé.. Další důležitý bod je správně ji natočit, protože nejde o magnetické póly, ale o ty „pravé“ zemské póly, což se údajně liší o pár jednotek :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Metamorphosis
15.8.12 10:30

Tady je to celkem slušně popsáno:
http://www.reiki-cz.com/ezoterika.php?…

• Citovat
  • Nahlásit
71
15.8.12 10:30
@Amber_1977 píše:
Tam nejde o velikost pyramidy, ale o poměry, tedy o úhly - jakmile znáš ty, tak z nich dokážeš postavit jak malinkou pidipyramidku, tak obr přes celý barák.. Je to o těch úhlech a průměrný matematik ji dokáže sestrojit sám - pyramida je rovnostranná, tzn. všechny strany jsou stejně dlouhé.. Další důležitý bod je správně ji natočit, protože nejde o magnetické póly, ale o ty „pravé“ zemské póly, což se údajně liší o pár jednotek :nevim:

no a jaký uhel tam teda má být? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
15.8.12 10:31
@Amber_1977 píše:
Tady je to celkem slušně popsáno:
http://www.reiki-cz.com/ezoterika.php?…

jééé moc díky :dance: :dance: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12681
15.8.12 10:44

Omlouvám se že lezu do cizí diskuze, ale na jakém principu ta pyramida funguje? Kdysi mě ji nabízel ke koupi léčitel-byl to jakýsi plastový kornout, který se měl zavěsit ke stropu. Přišla mě to děsná ptákovina :mrgreen: Nevíte teda jak to funguje a co přesně by to mělo „dělat“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.12 11:15
@goldenka píše:
Omlouvám se že lezu do cizí diskuze, ale na jakém principu ta pyramida funguje? Kdysi mě ji nabízel ke koupi léčitel-byl to jakýsi plastový kornout, který se měl zavěsit ke stropu. Přišla mě to děsná ptákovina :mrgreen: Nevíte teda jak to funguje a co přesně by to mělo „dělat“?

Měla by sloužit k přenosu dobré energie, táta jich měl doma několik, pod jednu si lehal, jednu měl v kuchyni a dával si do ní jídlo i pivo třeba, aby bylo „lepší“, jednu má zavěšenu nad místem, kde sedí, je to taková ta neukončená. Měl přesně vyměřeno, jak mají být natočené. Nyní se potýká s těžkou formou rakoviny, takže já tomu teda nevěřím, protože zrovna on to bral velmi vážně dlouhou dobu, jedl zdravě, léčil se většinou přírodně, je mistr reiki, podle mě jsou věci, kterým nezabráníme :nevim:
Omlouvám se za anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Metamorphosis
15.8.12 12:18

Tak v tomto případě anonym chápu..
No, co jsem o tom četla, tak ta pyramidální energie vpodstatě konzervuje - např. potraviny jsou déle čerstvé, mumie se v nich nerozkládaly.. Takže tak nějak tu rakovinu bych i paradoxně uměla pochopit.. Ono se nic nemá přehánět a když si vzpomenu, jaká to byla prda, když jsem tenkrát ležela pod tou pyramidovou stříškou.. Neumím si představit, že bych v tom žila permanentně..
Na druhou stranu, ani pyramidální energie nebude všemocná :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Metamorphosis
15.8.12 12:21

Jinak na pyramidální energii existuje jeden patent, vlastní jej dokonce jeden Čech - kdysi nějaký náš fyzik dokázal vědecky odůvodnit, proč pyramidální energie ostří břity (např. žiletek, nožů..), takže na to ostření vlastní patent. Jiný z účinků se zatím nepodařilo vědecky prokázat.. Takže ne, že by to nefungovalo, ale nikdo neví, jak, případně to zatím nelze odzkoušet dle „vědeckých parametrů“.

• Citovat
  • Nahlásit
petula777
10.5.13 21:59

úhel pyramidy

Někde sem našla že úhel má být 51 stupnů a 21 minut natočení směr sever jih(stranou) a poměr stran v pravouhlem trojuhelniku 3:4:5..tatka si to ted chce postavit tak to u´musim hledat..:-)

• Citovat
  • Nahlásit
petula777
10.5.13 21:59

Pardon 51 stupnu a 51 minut

• Citovat
  • Nahlásit
petula777
10.5.13 22:18

Návod č.1

výška

délka strany základny

délka hrany

2

3,1416

2,9892

3

4,71

4,48

4

6,28

5,98

5

7,85

7,45

10

15,70

14,94

15

23,56

22,41

20

31,41

29,89

25

39,27

37,36

30

47,12

44,83

40

62,83

59,78

50

78,54

74,73

60

94,24

89,67

70

109,95

104,62

80

125,66

119,56

90

141,37

134,51

100

157,08

149,46

Návod č. 2
Při sestavováni pyramidy si nejdříve určíme její výšku (od středu základu kolmo k vrcholu). Pak délku strany základny (základna jednoho ze čtyř stejných trojúhelníků) vypočteme vynásobením výšku pyramidy číslem 1,5708 a délku boční strany trojúhelníka číslem 1,4945. Kdybychom např. chtěli postavit pyramidu vysokou 180 cm, pak délka základny je 282,7 cm (180×1,5708) a každá hrana strany trojúhelníka bude měřit 269,01 cm (180×1,4945).

Návod č. 3
Pro ty, kteří by sami chtěli s pyramidami experimentovat, uvádíme několik rozměrů na výrobu modelu Velké pyramidy:

strana základny (cm)

výška tělesová (cm)

výška stěnová (cm)

hrana (cm)

30

19,1

24,3

28,5

40

25,5

32,4

38,1

50

31,8

40,5

47,6

100

63,7

80,9

95,1

200

127,3

161,9

190,3

500

318,3

404,7

475,7

Pyramidy skrývají v sobě odpovědi na četné otázky a jejich modely představují pro praktiky pomůcky i téma, které je důležité rozpracovávat, a co je ještě důležitější - používat je. Co se týká pyramidální terapie by bylo nejlépe chápat vše jako pokus obnovy vlastních energetických rezerv, a to v tom případě, kdyby podstata tohoto procesu měla být jenom autosugesce, tedy víra v sílu těchto modelů. Víra v úspěch je již - půl úspěchu!

Poznámka: Zajímavý objev, učiněný v novější době, zveřejnil badatel o pyramidách Manfred Keppler ve své knize “Pyramida štěstí". Po dlouhodobém zkoumání a výpočtech objevil, že dosud užívané rozměry podle Cheopsovy pyramidy jsou sice optimální pro Egypťany, nikoliv však pro naše zeměpisné šířky. Vypočítal na mnoha reprodukovatelných příkladech optimální sklon pyramidy pro Evropu, a to 65°. Potenciál energie pyramidy by se tím měl mnohonásobně zvýšit(?).

Návod na výrobu pyramidy

Papírová pyramida
Na podklad z tvrdého papíru, čtvrtky, výkresu, ze staré krabice dostatečně velké pro zvolenou velikost pyramidy, nakreslíme pyramidu a po nakreslení ji vystřihneme (vyřežeme) a slepíme. Podívej se na obrázek. Můžeme kombinovat s vyhotovením z barevného papíru nebo dodatečně ji namalovat, případně polepit barevnými samolepícími tapetami. Pro účely pyramidálního nabíjení je potřebné vložit dovnitř pyramidy stoleček (např. vhodně vysokou krabici). Pyramida může mít otvírací okénko kterým vkládáme pokusný materiál dovnitř nebo ji uděláme bez základny a vždy, když je to potřebné, ji zdvihneme a tak vložíme dovnitř zkoumaný nebo energetizovaný materiál. Při větší pyramidě fixujeme strany uděláním podstavce např. z překližky, na kterou připevníme do čtverce laťky, např. modelářské lištičky. Tak stěny pyramidy budou zadržované proti nežádoucímu posunu.

Pyramidy z modelářských látek
Při koupi latěk je potřebné je pozorně vybírat, protože je mezi nimi veliké množství zlých (křivé, se sukem, špatně opracované a podobně). Je proto dobré si všímat, aby byly dostatečně vysušené (při sušení se v teple zakřivují).

Opracovávání se dělá lupénkovou pilkou nebo elektrickou pilkou s jemnými zuby. Výhodné je mít po ruce hrubý a jemný smirkový papír na dotažení nepřesností. Nejdříve se zapustí a slepí do čtverce tyčky základu, po dobu schnutí si pomůžeme přibitím špendlíky, které po usušení vybereme. Až potom přilepíme hrany pyramidy. Když lepidlo zaschne, vypomůžeme si špendlíky. Podle druhu lepidla necháme dostatečně dlouho sušit. Potom, jestliže je to potřebné, přebrousíme, vlepíme příčku a stojan s pracovní deskou (stolkem) a zase sušíme. Až po tomto kompletním vyhotovení a úpravě máme pyramidu připravenou na pokusy. Při lepení hran je vhodné vložit do vrcholu nit s naměřenou výškou k základně (případně k stolečku). Upozorňuje nás na možné nepřesnosti modelu. Slepujeme na rovné podložce (staré rýsovací prkno a podobně).

Pyramidy z překližky
Postup zhotovení je stejný jako pyramidy z papíru, jen je potřebné stěny pyramidy vypilovat a hrany slepit. Při tenké modelářské překližce je možné postupovat stejně jako při použití papíru.

Relaxační pyramidy
Zhotovují se nejčastěji ze dřeva, ale na dosažení komplexního účinku působení je nejlepší dát si pyramidu odborně vyrobit a umístit dodavatelskou firmou.

Pyramida z měděných tyčí
Zhotovuje se z měděných tyčí, které jsou ve spodní části spojené silným měděným drátem. Pyramidy tohoto typu jsou vysoké od 40 cm do 2 m a též se vyrábějí s obalem z celtoviny. Jejich využití bývá různé. Vyhledávají je ti, kteří touží po extázi při meditaci nebo touží po dosažení klidu a harmonie. Využívají se i na tzv. energetický spánek u lidí, kteří trpí nespavostí, psychickými problémy, migrénami apod.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat