Lední brusle - bolí kotníky

82
2.2.20 18:10

Ledni brusle - boli kotniky

Ahoj holky,

koupila jsem si ledni brusle a tesila se jak budu pres zimu chodit bruslit a ono prd… :( drive jsem mela kozenkove brusle, takove ty klasicke bile jak se pouzivaji na krasobrusleni, ale jelikoz se mi nad kotnikama „ohybaly“, jak byly mekke, nemela jsem v nich stabilitu. Takze bruslit ani moc neslo, bala jsem prudsiho pohybu, abych si nezvrtla nohu. Rozhodla jsem se tedy koupit ty plastove, ktere jsou pevnejsi. Na noze mi sedi dobre, tak jsem si myslela, ze se bude v nich i krasne bruslit a ono ne. Neskutecne me v nich boli kotniky a to treba uz po 2 minutach brusleni, protoze ten plast tlaci na ty kotniky. Uvnitr je sice vlozka pres celou nohu, ale ta otlakum nezabrani. Nepomahaji ani dvoje tluste ponozky, ani vycpat si kotniky satkem nebo nekolika latkovymi kapesniky. Nevite v cem je problem? Je tohle u techto plastovych bot normalni a nebo mam divne kotniky? Je fakt, ze u inline brusli je ta vlozka tlustsi, takze tam nic netlaci, ale u tech lednich je tenci. Myslela jsem, ze problem bude v tomhle, ale prave, ze nepomahaji ani dvoje tluste ponozky, ani si ten kotnik „obalit“ satkem, aby bylo misto mezi kotnikem a plastem mekci. Brusle se mi jinak moc libi, tak bych je nerada menila zpet za ty kozenkove. U tech mi opravdu prijde, ze ta noha neni stabilni, protoze jsou mekke. Nejaka rada nebo vase zkusenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1431
2.2.20 18:16

Měla jsem tu lední s vnitřní botou a plastovým skeletem a byly strašně pohodlné, ale bohužel měly blbé zahnuté hokejové nože, neměla jsem na nich takovou stabilitu, tak jsem je vyměnila za kožené, ale ty mi nepřijdou tak pohodlné. Pokud tě tlačí do kotníků, tak pokud s nima normálně nic nemáš, zkus je vyreklamovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
2.2.20 18:17

Jedna se o tento typ brusli. To, co zpusobuje otlaky na kotnicich bude to kolecko v miste kotniku… proc to ale nejde v tom miste zmekcit? Neprodavaji se nejake lepsi vlozky do brusli, ktere by byly pevnejsi?? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19551
2.2.20 18:18

@Kacenka.k8 Jak dlouho jsi nebruslila? Mě to po 15 letech taky chvilku trvalo, bolela mě noha (chodidlo, nárt, kotník?), musela jsem si po pár kolečkách dávat pauzu. Po třetím, čtvrtém bruslení to bylo ok.
Jinak mám tedy klasické zavazovací brusle (tam si to prostě přitáhneš, jak potřebuješ), se stabilitou je problém, jen když se nedotáhnou.
Jestli tam máš takovou tu přesku jako u lyžáků, tak to můžeš mít i moc stažené. Celkově ta brusle s plastem bude míň ohebná, noha tam možná nebude moct tolik pracovat, takže i z toho můžou bolet nohy (já chcípám po 3 hodinách v lyžácích, vadí mi ta nemožnost procvičit nohu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4127
2.2.20 18:23

Já plastové vyhodila… Ideální jsou klasické, šněrovací, s kožíškem. Jen se musí dobře vybrat, kvalitní nejsou měkké a nohu v kotníku drží dobře. Když plastové, tak bych brala jedině takový styl jako mají inline brusle - šněrovací s páskem přes nárt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
2.2.20 18:24

@ZuzaM reklamaci mi neuznali, protoze pry nepadnouci brusle nejsou duvod k reklamaci. Kupovala jsem na internetu a nemela tak moznost vyzkouset. Kdyz dorazily, tak mi sedely, v tom problem neni, ale az po mesici, kdy jsem se k brusleni dostala, tak jsem zjistila, ze se v nich neda vubec bruslit. Ten plast do tech kotniku priserne tlaci, stejne tak kdyz to misto vycpu tlustou latkou nebo ponozkou. Skoro si rikam, jestli neni problem v mych kotnicich, ze je mam treba „vystouple“ z inline brusli :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
2.2.20 18:29

@Svistice prave, ze bruslim celkem hodne, pres rok nekolikrat tydne na inlinech a v zime na lednich.. ale protoze me ty kozenkove stvaly jak se nad kotnikem ohybaly, tak jsem sla do plastovych.. a asi to byla chyba :nevim: boli jen kotniky, nic jineho ne.. jeste me napada podivat se jestli neprodavaji lepsi vlozky do bot.. vyhodit tyhle a pouzit nejake tluste. V inlinech mam prave tluste cca 1 cm a jsou hodne pohodlne, kdezto v tech lednich jsou tenhke tak par mm. Skoda, ze ty z inline brusli nejsou vyndavaji :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2500
2.2.20 19:08

Ony existuji i kozeny na sněrování co jsou vic zpevneny. Ale to už jsou takový profi a stojí několik tisíc. Já mám třeba brusle za 6 tis, ale zase vydrží fakt dlouho. Už je mam taky trošku zlomený ale mám je už 9 let a byvala jsem na ledě i 5× týdne od září do května a pohnuly se az tak loni. Podívej se po obchodech vyloženě specializovaných na krasobruslení. Ale můžu říct že první hodina v těchto bruslích byla peklo. Bylo mě úplně na zvracení, ale pak dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1986
2.2.20 19:25

Zda se, ze to budou nejake levnejsi nekvalitni brusle, mam plastove s vlozkou, typ zapinani jako inliny a jsou super pohodlne. Napadlo jestli s tema ponozkama tam uz nemas naopak malo mista. A nebo vyzkouset treba do toho mista kde te to tlaci vystrihnout z nejake gelove vlozky do bot kolecko a nalepit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama