Reklama

Ledvinové kameny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NumLock 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.10 14:33
Ledvinové kameny

Příspěvek upraven 24.10.14 v 07:10

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

enny3
Extra třída :D 13651 příspěvků 06.04.10 16:14

Bohužel tě musím zklamat,ale fakt to strašně bolí- ne teda to rozbíjení,res­pektive nevím,byla vždy v narkóze,ale to probuzení,pokud máš zájem o detailnější popis tak klidně popíšu i naturalisticky :-D :evil: Ale proč se ptáš?Máš kameny??Já taky,ale dokud nic nebudou zase dělat,tak si je tam mrchy nechám,většinou mám to štěstí,že sami vyjdou :nevim:

NumLock 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.10 16:15

Příspěvek upraven 24.10.14 v 07:10

Vlastička
Kecalka 390 příspěvků 06.04.10 18:41

Ahojky,
já mám jiné zkušenosti. Byla jsem na rozbijení ledvinového kamene laserem. Nebylo to v nárkoze, ale píchli mi do žily nějaký oblbovák. Nějak zvlášť to nebolelo, dalo se to vydržet. Jen mi bylo po zákroku špatně od žaludku, takže jsem zvracela. Na druhý den mě z nemocnice pustili domů.
S rozbijením ledv. kamene ultrazvukem nemám zkušenosti.

NumLock 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.10 20:26

Příspěvek upraven 24.10.14 v 07:11

enny3
Extra třída :D 13651 příspěvků 06.04.10 20:42

Miri- to je jasný musí ven!!!!Zažila jsem několik kolik- je to jak porod!To jsi dobrá,že tahle funguješ!!! :potlesk: Dělali ti ultrazvuk???Tam by měli určit,zda jsou malé nebo musí ven operativně,jestli ti ho nedělali,tak si ho vyžádej,ať tě neoperují zbytečně!!!!!!!Mě říkali,že u ženy není problém,když se kamínky dostanou už do močáku,tak půjdou ven samy!Tak ať ti jheště řeknou,kde jsou a jestli se pohli nebo tak.Jestli jsou malý,tak hoooodně pohybu,hroooozně pít-fakt hrozně- třeba 5 litrů,skákat ze schodů a tak,urologická čaj,ty jo,jak o tom píšu,tak je začínám cítit fuj,je mi tě moc líto!

Marijan 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.10 09:56
.

Holky, jestli trpíte na ledvinové kameny, tak 100% prevence a léčba je pivo! Stačí jedno denně, pivo totiž rozpouští bezbolestně kamínky!
Trpěl jsem jeden čas na tyto kameny, musel jsem dokonce i na operaci, pro ucpání moč. trubice. Pak mi bylo lékařem doporučeno pít pivo a od té doby už nemám žádný problém, ale nesmí se ta konzumace piva přehánět, aby nevznikl jiný problém!

maja1256 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.10 13:48
ledvinové kameny

každý asi reaguje jinak ,ale samotné rozbíjení nebolí…části kamínků musí pak samovolně opustit tělo,takže u někoho to jde bez problémů,jiný má silnou koliku.Já měla už i rozbíjení při vědomí přístrojem Lerv…pak jsem byla jednou v narkoze,je to po probuzení nepříjemné,prostě zásah do těla ale při operaci okolí vyčistí a části kamíků rovnou odstraní…je důležité hodně pít ,do určité doby se vymočit ,jinak se cévkuje …za dva dny jsem byla zpět doma ..já za sebe si myslím že ledvinová kolika je něco co se nedá s žádnou bolestí srovnávat( a práh bolesti mám myslím velmi vysoký)radši bych si.. teda za předpokladu že je to nevyhnutelné ..nechala co nejrychleji pomoct

Zdenka12 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.10 00:57
prosim o radu

Ahoj, chtela jsem se zeptat na par informaci,asi uz pul roku me trapi mocovy mechyr-podle rozboru moci a doktora to bylo spravne,vzdy to bolelo a palilo s pauzama jednou to prislo a pak zase odeslo,mela jsem nekolik antibiotik,pak i njake prasky na 3 mesice,to zabralo, po sleze me zacla bolet ledvina,tak byla opet u stejnyho doktora ktery mi udelat ultrazvuk ale pry nic nenasel,ale jak jsem dnes pochopila tak to byl asi doktor na dve veci..chvili jsem mela pokoj ale je to par dni co zase trpim a jeste vetsima bolestma al na duhe ledvine a v podbrisku, zasla jsem k jinemu doktorovi,ktery me zdesil kdyz mi rekl za mam na obou ledvinach kameny a take na mocovym mechyri,a aby toho nebylo malo tak tam mam pry i nejakou infekci :-( dal mi prasky na infekci ale o kamenech se zatim nezminil,pry jsou vetsi ale nevim jak velke…byla do priserna bolest 2dny v kuse{byla sobota} dal mi injekci proti boleste asi dost silna nebot zadek be boli jeste ted,ale asi uz moc nezabira nebot to zacinam znovu citit a bojim se tech bolesti a neprospanejch noci, nevite nejakou radu co s tim kdyz to ukrutne boli,prasky na bolest mi nezabiraji :-( je nutna v nekterych pripadech hospitalizace, trochu se bojim aby lekar nebyl spatny lekar a jak pak mela treba jeste vetsi problemy, sem totiz uz rok v Recku, do Cech se z financnich duvodu nedostanu tak musim verit lekarum zdejsim :-o dekuji za jakekoliv zkusennosti a rady

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34056 příspěvků 30.11.10 06:23

kameny vadi, kdyz ucpou nejakou trubicku - to by bolelo jinak - zachvatovite, ne furt, nebo kdyz se na nich usidli infekce, ze ktere opakovane vzplane zanet - coz mozna bude truj pripad.

ja trosku pochybuji, ze ti tady nekdo validne poradi, protoze ja jsem lekar, ale jak v tom nedelam, tak proste nevim jestli je nacase je vyoperovat, rozbit ultrazvukem, nebo jestli se to muze nechat - to urcite bude zalezet na okolnostech a ze to jednomu udelali tak, neznamena, ze to bude vhodne i pro tebe

pokud mas bolesti ukrutne, tak bys ale kazdopadne do nemocnice mela, i kdybys zadne kameny nemela, bolesti jsou duvod na leceni.

kdybych alespon vedela, jak funguji spitaly tam u vas. U nas bys nabehla do spitalu do prijmove ambulance, kde by te vysetrili a rozhodli o prijeti nebo neprijeti, v pripade neprijeti by ti s nejvetsi pravdepodobnosti zaridili potrebna vysetreni nebo by ti alespon dali doporuceni, jak dale postupovat.
asi bych tam zkusila jit, snad to bude fingovat nejak podobne
kvalita pece ve spitalech prinejmensim u nas je tradicne vyssi, nez na periferii

at je lip

Míra 8 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.11 00:10

Já už měl dvě koliky a mi doktorka poradila,že pomůže trochu zmírnit bolest přiložení něčeho teplého,nebo si sednout do vany s teplou vodou,ale já se vždy zmohl jen se převalovat na podlaze a skučet,kdoví jestli bych se neutopil,ale kdo nežije sám,tak by to mohla být nouzovka než se dostane k lékaři,tam v každém případě.

cvana
Závislačka 2668 příspěvků 20.07.12 15:40

Ahoj prosím kdo mel uz koliku? byla jsem v nemocnici o bolestech se uz bavit nechci :poblion: Já už vyčurala i kamínek ale zajima me po jak dlouhe dobe ta bolest uplne prestane..je to furt citlive ty ledviny, hodne pijdu :? chce to asi klidovy rezim jako chodit to jo..alel udrzovat v tepličku a tak?

jaja445
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 20.07.12 16:15

Taky jsem prodělala dvakrát koliku. U první nenašli ani písek ani kamen a bolest prakticky přestala po kapačkách. U druhé mi kamen ucpal močovody a přestala fungovat ledvina, museli mi udělat vývod bokem a ta bolest přestala taky okamžitě.
Ale byla tam se mnou paní a té říkali až 14 dní. Pokud jsi kamen vyčurala, tak byl asi malej (říkají do 4 mm se dá vyčurat), tak by neměl napáchat moc škody. A nemáš teplotu, třeba nějakej zánět?
Já mám bolesti většinou v noci, když nejdu zavčas na malou, ale dr. nic nenašel. Tak trpím dál. Ale já měla tu ledvinu napíchlou a to prý už bude citlivé pořád.

držím pěsti ať to brzo ustoupí.

Lavergne
Kecalka 325 příspěvků 06.02.15 12:59

Už nevím co dál…

Cca před rokem mi byly zjištěny ledvinové kameny - několik malých vlevo, velký vpravo. Od té doby jsem byla 2× na drcení kamenů vlevo. Poprvé jsem nic nevyčůrala, podruhé ano. Myslela jsem, že mám vyhráno, ale dnes mi doktor řekl, že musím jít potřetí, že tam furt jsou… Poté půjdu na vyšetření, kvůli přesné lokaci pravého kamene a dle toho na operaci - ten je tak špatně umístěn, že nepůjde drtit.

Problém je, že to psychicky nedávám - už jsem na nervy z věčnýho chození po doktorech a ležení po nemocnicích a zejména špatných zpráv z výsledků… Navíc mi nikdo není schopen říct, proč se to děje v takové míře a v mém věku. Je mi 27…

Zkoušela jsem pít různé bylinky a nic nezabralo, zvýšení pitného režimu taky ne. Máte nějaký osvědčený tip, který by mi to alespoň trochu usnadnil a nebo zabránil návratu kamenů? A jak probíhalo řešení u Vás?

Mjau
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 06.02.15 13:55

Ahoj, mě se taky udělali takhle brzy. Bylo mi řečeno, že z hormonální nerovnováhy a dlouholetého braní hormonů vedoucí k otěhotnění. Nakonec mi ho po porodu vyoperovali. V nemocnici mi jedna paní říkala, že si pomohla sama díky oliv. oleji a má po letech klid. Je mi líto, že jsem to nevěděla dřív, zkusila bych to také, teď už nemůžu. Je to asi driák, ale za zkoušku to stojí, si myslím. Posílám odkaz:
 http://www.elixirmladi.cz/index.php?…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >