Let letadlem s nachlazeným dítětem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
30.6.22 14:26

let letadlem s nachlazeným dítětem

Zdravím,
letěly/i byste s nachlazeným,9letým dítětem (angina, covid vyloučen, crp v pořádku) 9hodin letadlem? Obtíže přetrvávají již 4 dny (zvracení z plného nosu, kašel, částečná ztráta hlasu, krvácená z nosu, nárazově teplota 38.6, 37.8). Ráno vstane s horečkou, přes den si normálně hraje a funguje a v podvečer opět horečka. Dle lékařů (dětský, orl) je to nachlazení. Prý se mu u moře během těch 14 dnů udělá lépe. Ale bojíme se cesty a možných problémů. Jak se budou koukat ostatní cestující, když bude kašlat, když se mu náhodou spustí krev z nosu, když bude smrkat. Zítra je odlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37336
30.6.22 14:36

Klimatizace ho může dorazit. Vhodné to moc není, to sama víš. Ale když to jinak nejde. Nevím, jaké máte podmínky storna nebo posunutí termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8406
30.6.22 14:40

Já bych teda určitě neletěla. Nemocné dítě tahat na letiště, pak ten let. Přechody klimatizace/teplo venku. Navíc má mít klid, aby se mohl vyléčit. Kdyby neměl horečku, tak bych o tom přemýšlela. Ale s horečkou určitě ne.

Může nakazit další lidi - to by ti fakt poděkovali…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6675
30.6.22 14:41

Já bych neletěla. Ale my mivame dovolenou pojištěnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180

Já jako cestující bych byla opravdu nadšená kdyby vedle mě 9 hodin bylo nemocné dítě 🤷 🤦 někoho nakazíte a zkazíte mu dovolenou…
Takže pokud má horečky, kašel a zvrací tak ne, neletěla bych…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337

Neletela. Víš jaký je to šok pro organismus. Natož pro malé dítě… :nevim: Aby ti někde u moře total lehlo… To za to nestojí. A nemluvě o tom, jak je to bezohledne vůči spolucestujícím v letadle. :cert: Takhle jsme letěli s detma co měly neštovice. Fakt super. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73851
30.6.22 14:44

Neletela bych, pri ryme ho muzou bolet usi, hlava, navic ma horecku. Nereknu lehkou rymu, ale tohle je moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.22 14:44

Letěli jsme takto do USA. Syn dostal 2h před odjezdem na letiště teplotu /zvýšenou/ a kašel. Nadopovala jsem ho léky a vzala i s sebou do letadla menší balení. Na místě jsme koupili místní sirup. Dovolená zrušit nešla. Jeli jsme na měsíc z toho 12 dni na zaoceánskou plavbu. Syn cestu většinou prospal, a za 2 dny byl fit. /je to 5let zpátky, covid v té době vyloučen/ :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
2497
30.6.22 14:49

Neletěla bych. Za prve kvůli tomu, co tu píšou už ostatní (zhoršení z důvodu klimatizace, 9 hodin je dost dlouhá doba, je to narocny pro tělo samo o sobě, ohleduplnost vůči ostatnim cestujícím). A za druhy, co pak tam? Na místě? Co když se mu fakt udělá ještě hůř? Budeš riskovat nějakého místního lékaře, léky? Já bych do toho nesla, za to by mi nestaly žádný peníze/dovolená… :nevim: i když rozumím, že je to fakt k naštvaní, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.6.22 14:55

Letíte soukromým letadlem? Já jen že z toho nějak vypadli spolucestující, kteří by smrkání a zvracení museli sdílet s vámi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
30.6.22 14:56

Letela jsem vickrat s nemocnou dcerou. V predcovidove dobe… nadopovala jsem ji leky, aby nemela teplotu. Vetsinu letu polehavala-ono sirupy proti kasli dovedou utlumit dost. U more se ji udelalo vzdy super. To je jediny, co na rymu a kasel spolehlive kazdou zimu pomohlo, jinak by byla nachlazena nonstop.
Ted teda nevim…staci si kychnout a lidi zbystri…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83635
30.6.22 15:07
@Zvonielka píše:
Ted teda nevim…staci si kychnout a lidi zbystri…

Ti nevím, synovi se teď spustila šílená rýma cestou z dovolené, takže těžko budu řešit s delegátem, on má rýmičku, takže nemůžeme letět zpátky. Smrkal a pčíkal furt a nikoho v okolí to ani v nejmenším nezajímalo. Ve výsledku to tedy byla nejspíš jen reakce na klimatizaci, neb jak rýma začala, tak po příjezdu domů i ustala, ale to to okolí netuší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
30.6.22 15:16

Děkuji za reakce. Dovolená stornována. Jen pořád trápí ty myšleny, zda to nebylo unáhlené..100kKč v pr… a teď to řešit s pojišťovnou…Obavy z možných následků cesty a čekání na letišti byly silnější, než víra, že za dva dny bude o. k. Člověk vidí, co se může stát (angina z klimatizace, problemy s usima…)..Ale hodne to mrzi. Pul roku naplanovana dovolena a behem chvile v pr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
30.6.22 15:20

Nejde jen o to, ze mohl nakazit nekoho on, ale v teto dobe ma i on sam snizenou imunitu, proto je dobre myslet i na to, co mohl lapnout od nekoho jineho. Je dobre, ze neletite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4980
30.6.22 15:23

@Enoram u mých dětí okolo 4. dne se většinou láme ta nemoc od zle k lépe…pokud nebyl doktor vyloženě proti, vzala bych ho a možná bych mu dala na cestu roušku, ikdyž 9 hodin s ní asi nevydrží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat