Létání s trombózou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie1793
Povídálka 15 příspěvků 21.05.19 19:08
Létání s trombózou

Ahoj holky, před dvěma lety jsem měla trombózu a embolii, pořád beru warfarin, protože některé žíly ještě nejsou pruchodne. Máte někdo zkušenosti s letanim s nevylecenou trombózou? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 21.05.19 19:11

@Lucie1793 pokud bereš warfarin tak v pohodě. Možná ještě k tomu kompresivní punčochu, pokud jí nenosíš trvale, tak alespoň na cestu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53242 příspěvků 21.05.19 19:11
@Lucie1793 píše:
Ahoj holky, před dvěma lety jsem měla trombózu a embolii, pořád beru warfarin, protože některé žíly ještě nejsou pruchodne. Máte někdo zkušenosti s letanim s nevylecenou trombózou? :nevim:

Mám. Pokud máš warfarin stabilizovaný, nedošlo při něm k recidive, tak let by měl být ok. Určí pít a kompresi ní punčochy.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 21.05.19 19:12

Já letela do USA tři roky po zcela vylecene tromboze, pro jistotu jsem si pichla taky něco na ředění. S nedolecenou trombozou bych neletela. Určitě to zkonzultuj s lékařem.

Kytka9898
Nováček 6 příspěvků 21.05.19 19:12

Asi bych se poradila na hematologii, moje máma prodělala trombózu asi před deseti lety, také brala warfarin, ale teď už bere něco jiného, při létání nebo nějakém zákroku jí doktorka na hematologii zvýší na pár dní dávku nebo přejde na injekce. Já jsem trombózu neprodělala, ale zdědila jsem trombofilii a vždy před dlouhou cestou nebo před letem si po konzultaci s dr. na hematologii píchám fraxiparine.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53242 příspěvků 21.05.19 19:12
@Lucka1111 píše:
@Lucie1793 pokud bereš warfarin tak v pohodě. Možná ještě k tomu kompresivní punčochu, pokud jí nenosíš trvale, tak alespoň na cestu.

Platím ti pivo. :mrgreen:

Lama Lama
Hvězda diskuse 53242 příspěvků 21.05.19 19:13
@Kytka9898 píše:
Asi bych se poradila na hematologii, moje máma prodělala trombózu asi před deseti lety, také brala warfarin, ale teď už bere něco jiného, při létání nebo nějakém zákroku jí doktorka na hematologii zvýší na pár dní dávku nebo přejde na injekce. Já jsem trombózu neprodělala, ale zdědila jsem trombofilii a vždy před dlouhou cestou nebo před letem si po konzultaci s dr. na hematologii píchám fraxiparine.

Místo toho má warfarin. Přidávat heparin ne.

Lucie1793
Povídálka 15 příspěvků 21.05.19 19:14

Dekuju vám všem :heart:️

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2035 příspěvků 21.05.19 19:14

Takhle: s akutní trombozou bych neletěla, s trombofilii a navíc pod warfarinem ano. To co popisujete se mi nezdá jako akutní tromboza. Warfarin berete nejspíš proto, že máte tu srážlivost špatnou, tak aby nevznikaly nové trombozy. Žíly, které jsou po tromboze neprůchodné cca měsíc už neprůchodné zůstanou, prostě zarostly a krev si mezitím našla jiné řečiště. Ty už warfarinem nezprůchodníte a ani bych se nebála uvolnění trombu za letu.
Také mám některé žíly a část plic takto „zarostlé“ už 15 let. Létám normálně, při letu nad 4 hodiny si píchám Clexane (to se vás na warfarinu ale netýká)
Každopádně máte-li obavy, není nic jednoduššího, než to diskutovat se svým hematologem.

Lucie1793
Povídálka 15 příspěvků 21.05.19 19:20

@BlaZenkaB akutní už to určitě není, já mám leidenskou mutaci a ten warfarin mam zatím na dobu neurčitou, doktorka říkala že možná na pořad, to že se mi to nerozpusti vím, konzultace na hematologii je v plánu, spíš mě zajímalo kdo s tím už má nějaký zkušenosti přece jenom se trochu bojím, zažít znova už bych to fakt nechtěla, nebylo to nic příjemnyho :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 19:23
@Lucie1793 píše:
Ahoj holky, před dvěma lety jsem měla trombózu a embolii, pořád beru warfarin, protože některé žíly ještě nejsou pruchodne. Máte někdo zkušenosti s letanim s nevylecenou trombózou? :nevim:

To není akutní tromboza. Letěla bych, krátce před cestou bych si nechala zkontrolovat INR (hodnocení účinosti warfarinu), pokud chodíš na krev v delších intervalech…

arbeska
Závislačka 3172 příspěvků 21.05.19 20:22

Já jsem prodělala hlubokou žilní trombozu před 4 lety, mám získanou trombofilii a antifosfolipidový syndrom. Užívám léky na ředění krve, už jsem za poslední 3 roky byla třikrát letecky na dovolené. Při letu používám stahovací punčochy a před odletem si píchám clexane do břicha. vybírám si dovolené s maximální dobou letu 3-4 hodiny. Déle bych to asi nevydržela.

Lucie1793
Povídálka 15 příspěvků 21.05.19 20:25

@arbeska já bych měla letět něco málo přes 4 hodiny, tak by to snad mělo být taky v pohodě. Tak dekuji za rady :)

arbeska
Závislačka 3172 příspěvků 21.05.19 20:42

@Lucie1793 určitě,jak tady někdo psal, chce to i dostatek tekutin. Já, když jsem mohla, jsem si sedla do uličky a během letu natahovala nohy, trochu se mi ulevilo.Tak ať let proběhne v pořádku ;)

Lucie1793
Povídálka 15 příspěvků 21.05.19 20:46

@arbeska děkuji :heart:️

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama