Letos mě vůbec netěší Vánoce

Anonymní
21.12.20 12:35

Letos mě vůbec netěší Vánoce

Ahoj, asi se potřebuju jen svěřit. Letos se vůbec netěším na Vánoce. Celý ten rok je na nic kvůli koronaviru a Vánoce taky. Loni jsme před Vánocemi stihli nějaký ten výlet s adventní tématikou, procházku s přáteli, divadlo, oběd v restauraci, rozsvěcení stromečku ve městě. Letos zažívám jen stres. Poslední měsíce kultura žádná, jen úklid, pečení. V práci taky stres. Skoro jsme se letos nevídali ani se známýma, všichni se bojí Covidu, předvánoční atmosféra žádná. Na Štědrý den tu bude moje matka, se kterou nemám dobrý vztah - je celý život dominantní narcistická manipulátorka, ale stejně se o ní starám a nechci jí tam nechat samotnou. Místo návštěvy u manželových příbuzných jdu do práce, štve mě, že na nás celý rok kašlali, skoro se ani neozvali, pokud jsme se neozvali my, takže se mi ani nechce na Vánoce hrát na rodinku. Kamarádky taky nevídám, bojí se Covidu, taky se moc neozývají, občas se jen ozvu já jim. Manžel vždycky před Vánocemi šílí, maluje byt, nutí mě do pečení hromady cukroví a pak trvají Vánoce 2 hodiny, kdy si sníme večeři, rozdáme dárky a ještě s mojí matkou, která se neustále nespokojeně tváří. Ach jo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1591
21.12.20 12:37

Tak bud rada treba, ze se vsichni sejdete :nevim: daji se najit i nejake dobre veci vzdycky, zalezi na uhlu pohledu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9949
21.12.20 12:45

Chápu, letošní vánoce jsou trochu jiné, ale u tebe mám pocit, že jsi už ve fázi, že ať se stane cokoliv, vše je špatně.
Pokus se na to dívat jiným pohledem: Ano, vánoční trhy apod letos stojí za prd, ale to neznamená, že si zkazíme vánoce. Jen budeme více doma a spolu a o to také jde. Pokud si s mamkou nerozumíš, je na čase změnit názor a udělat si s mužem vánoce sami pro sebe a v klidu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1024

Buď ráda, že jste všichni zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20137

Tak to tak přijmi, že to letos nebude žádná hitparáda, kup si něco dobrého k pití, bylinky na nervy a jako hlavní cíl letošních Vánoc bych si nedala rozzářené oči, ale prostě to přežít. A těš se, že to trvá jen dvě hodiny a bude hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
21.12.20 12:48

Naopak, letošní Vánoce jsou super.
Lidi zase už vnímají, že zdraví a pohoda je to nejdůležitější. Corona jim to musela trošku připomenout ;)
Myslím, že jsi moc pesimistická ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7353
21.12.20 12:53

Zase jsi díky Covidu stihla uklidit a napéct. Musíš na tom hledat to pozitivní. Jste zdraví, máte se dobře :palec:. Může být mnohem, mnohem hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
841
21.12.20 12:54

Hele, jaký si to uděláš, takový to máš. Trhy sice nejsou, ale města nazdobená jsou. Já se s kamarádkama teda vídám, trajdáme po venku, vyrážíme do přírody… Není nutné dřepět někde u kafe. A proč zvát mámu, se kterou se nesnesu? Srovnej si to v hlavě a prostě ji nezvi. Já mám naopak letos víc v pohodě, než kdy jindy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
21.12.20 12:55

Tu matku ti nezávidím, na druhou stranu, mě zemřel tatínek, tak to asi vidím jinak a dost věcí v životě jsem přehodnotila. Nastesti mám děti, tak ta ztrata už nebolí tolik a nemám čas nad tím pořád přemýšlet. Samozrejme děti i my si dárky dáme, ale když teď přeji lidem zdraví, myslím to upřímně a ne jako frázi, takže do Nového roku hlavně hodně zdraví, zbytek se dá vždy nějak vyřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
21.12.20 13:00

Někteří lidé se vánoci zbytečně stresují. Já to mám jako svátky klidu, pohody a s dětma se na to těšim ještě víc. Peču 3 druhy cukroví, od každýho tak talířek. Uklízím průběžně celý rok, takže na vánoce uklidim stejně. Třeba okna myju v listopadu a pak na to prdim :nevim:. Moje i manžela rodiče navštěvujeme 25 to je jediný chaotický den za celé svátky. Adventní trhy a svařák pod stromečkem mi trochu chybí, ale nesložim se z toho. Hlavně, že jsme zdraví, šťastní, manžel má i v této době dobře placenou práci. Co víc chtít. Musíš se soustředit na to hezké :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7052
21.12.20 13:04

Ten stres si děláte sami, proč proboha v prosinci malujete být, proč péct hromady cukrovi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5319
21.12.20 13:06

Tak prioritně bych řešila to, že tě manžel do něčeho nutí. Jinak ano, Vánoce budou letos jiné, ale letos je jiné úplně všechno, tak bylo předem jasné, že ani Vánoce se tomu nevyhnou. Bohužel..sama doufám, že ta tragikomedie už skončí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.20 13:06

A co mám říkat já? Díky zaměstnání jsem se po x měsících nakazila a na Štědrý večer si se mnou nemůžou dát večeři ani vlastní děti. Takže hlavně zdraví. To ostatní jsou nepodstatné blbiny.

• Citovat
  • Nahlásit
21.12.20 13:10

Trochu to chápu, i když to nemám spojené s Vánoci, na ty se těším.
Ale jsem těhotná, poprvé, hrozně moc ráda bych šla do divadla, kina, na kafe, cokoliv, protože si myslím, že na pár let bude prakticky utrum. A nemůžu, už teď jsem zavřená doma, smolík. Taky z toho mám nepříjemný pocit a nic se mi nechce, ještě navíc objednávat výbavu po netu, nic nemůžu pořádně vidět… člověk je z toho celý mizerný a nikdo další to tak nemá. :D
Nevím jestli ti tohle politování stačí, ale chápu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
21.12.20 13:13

Ty jo a mě to zrovna letos přijde super. Předminulý víkend jsme si s dětmi zajeli do vánoční zoo, kde skoro nikdo nebyl, minulý na vánoční výstavu do skanzenu (i to kafíčko a dortík jsme stihli :mrgreen: ). Teď o víkendu vánoční dýchánek s kamarádkami (polovina už kovid měla, druhá se ho nebojí). S rodinou se navštěvujeme normálně.
Snažit se mít o vánocích vše špígl nýgl - z toho jsem už pár let vyléčená. Letos jsem pekla 4 druhy cukroví, uklízím normálně jako po celý rok, dárky jsem letos z tak 85% objednala online (ale to už i loni). Vždyť je to o tom vidět ty rozzářená očička dětí a být jako rodina spolu ve zdraví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat