Levandule a odmítání kojení

26
18.11.15 08:04

Levandule a odmítání kojení

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Mám 8 měsíční dceru, kterou kojím. Dceři lezou zoubky a včera se jí podařilo mě při kojení pokousat do krve. Rány dost bolely, začaly hnisat, z kojení se stala muka. Zjišťovala jsem, co by mi mohlo pomoct a na jednom fóru jsem se dočetla, že mám zkusit na bradavku kápnout kapku levandulového oleje. Zkusila jsem to a trošku to možná i pomohlo, ALE dcera od té doby naprosto odmítá kojení! Přitom vždy byla savec jak hrom. Je jasné, že jí vadí ta levandule. Trošku mě to překvapilo, protože jsem si už v minulosti dávala levandulovou koupel, když jsem měla problémy se spaním a nebyl problém. Už jsem se 4× sprchovala, pořád oplachuju prsa teplou vodou, vyměnila jsem komplet oblečení, ale stejně to nepomáhá. Jen čichne k prsu, začne řvát jak tur. :nevim: Poradíte prosím co s tím? Je to opravdu problém, protože jakékoliv UM odmítá a s příkrmy to zatím taky není nic moc. Děkuju! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26
18.11.15 08:10

Ještě doplním, že jsem ošetřovala obě bradavky, takže odmítá obě prsa. Odstříkání mi od začátku bez odsávačky vůbec nejde a odsávačka je momentálně v kombinaci se zničenými bradavkami nemožná. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
18.11.15 08:14

Tak ja mam taky rada levandulovou koupel ale do pusy bych si ji davat nechtela takze asi tak, levandule je velmi aromaticka a verim ze ti jeji vune vydrzi na prsou dlouho, obzvlast ve forme oleje, no myslim ze to nebyl dobry napad..ted asi musis jen cekat, zkus odstrikavat treba to vypije a pak ty prikrmy je uz dost velka aby je zvladla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
18.11.15 08:15
@Katy89 píše:
Ještě doplním, že jsem ošetřovala obě bradavky, takže odmítá obě prsa. Odstříkání mi od začátku bez odsávačky vůbec nejde a odsávačka je momentálně v kombinaci se zničenými bradavkami nemožná. :nevim:

takt to opravdu zbyvaji jen ty prikrmy a zkouset lahev, ona dostane hlad takze neco nakonec sni ci vypije

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19237
18.11.15 08:57

@katule9 Levandulovy olej se musi pred kojenim omyt. Jestli jsi to neudělala, nedivím se, ze nechce přisat. Ale dobrá rada pro ty, co mají prsoholiky a potřebují odstavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
18.11.15 09:06

Díky :) Jasně, že jsem před kojením omývala a to důkladně - byla jsem nejméně 10 minut ve sprše. Když odmítla, zopakovala jsem to. Momentálně má v sobě aspoň deci čaje a 5 lžiček přesnídávky. Ale řev je strašný, ona je totiž neskutečný závislák na prsu :) Je fakt, že aspoň nás to naučí poradit si i bez kojení. Blbé je, že se mi nedaří odstříkat a prsa už mám hodně nalitá. Jde mi to jen s odsávačkou, ale když je mám teď pokousaná do krve, tak to jednak dost bolí a ranky se ještě zhoršují :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9125
18.11.15 09:24

A nemas treba kloboucek? Ten by pomohl jak na ty rany, tak na tu chut levandule…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
18.11.15 09:31

@Katy89 vim ze na spraveni chuti mleka hodne rychle zabira cokoliv s prichuti vanilky. Zkus to. Pak ji do pusy nejdriv strikni, treba pomuze.
Se zubama je to tak, ze dite casto odmita pit… Ranky si maz svym mlekem.
Ale o te levanduli vim, radi to i laktacni poradkyne, ale holt je ten olej trosku stiplavy a neudelal ji dobre na dasne.
Drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama