Lhůta na vyplacení deponace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aniikaa
Povídálka 49 příspěvků 13.11.18 16:25
Lhůta na vyplacení deponace

Dobry den,
podávala sem na ex přítele exekuci v červenci od té doby mu peníze strhavali do deponace než to nabyde právní moci a dne 30.10. To konečně nabylo právní moci, soud určil že mi to má zaměstnavatel vyplatit ale není tam určeno do kdy.. Nevíte jestli je nějaká lhůta na vyplacení deponace? Děkuji

Reakce:
Eneer
Závislačka 2932 příspěvků 13.11.18 16:56

U nás to funguje tak, že po zadání právní moci odesíláme okamžitě, ale nejsme firma, jsme úřad práce. Je možné, že to mohou vyplatit v následujích výplatách (po zadání PM), což by bylo nějak v tomto termínu. Má ti to přijít složenkou? Tam to trvá o něco déle, než na účet…

Aniikaa
Povídálka 49 příspěvků 13.11.18 17:01

Právě že na účet.. Myslela sem si že budou posílat společně s výplatami,ale ty přišli dnes na účet lidem co tam dělají a mě nic,tak právě mě zajímalo jestli mají nějakou lhůtu nebo jestli to budou držet další měsíc,deponuji dlužné i běžné výživné tak bych byla ráda kdyby to poslali co nejdřív právě..

Eneer
Závislačka 2932 příspěvků 13.11.18 17:09

To je divný, možná bych zkusila zavolat přímo účetní…

Aniikaa
Povídálka 49 příspěvků 13.11.18 17:31

@Eneer mě dopis o nabití právní moci přišel 7.11. Ale podle mě by to měli stihnout,ani nevím jestli když jsou povinný mi to vyplatit jestli to mohou zadržovat další měsíc.. Zítra tam zkusim zavolat :) děkuji

Fonty
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 13.11.18 18:11

Když jsem stihla zadat do PC nabytí právní moci do 15 (do vyplat) tak deponované prostředky odešly..jinak jsem to dělala zvlášť nebo další měsíc…kdyby mi někdo zavolal tak nebyl problém pokud jsem měla v ruce právní moc odeslat to hned…tedy nejlíp zavolat účetní a doufat že bude v pohodě…

Aniikaa
Povídálka 49 příspěvků 13.11.18 18:30

@Fonty co sem slysela tak moc v pohodě účetní nemají :-/ takže má pravo mi držet další měsíc peníze i když mam od soudu papír že jsou povinný to vyplatit?

Fonty
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 13.11.18 21:36

@Aniikaa myslím že právo na to nemá..já spravovala peníze vězňům a tam to bylo trochu jinak nastavený… každopádně pokud ma účetní to nabytí tak to posle ale zavolala bych.. prostě se připomněla.. může to ležet někde na hromadě další pošty :nevim:

Aniikaa
Povídálka 49 příspěvků 14.11.18 10:38

Tak sem účetní volala a ta mi oznamila že to nemůže oddeponovat jelikož výplaty už poslala,takže to pošle až další měsíc..

Aniikaa
Povídálka 49 příspěvků 15.11.18 07:17

Tak jsem psala na soud paní co se mnou exekuci sepisovala a ta mi napsala že jsou povinný mi vyplatit deponovane srážky bez odkladne po obdržení nabytí právní moci takže hold špatná paní účetní…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 09:44

Ahoj, me prisla deponoce mzdy mimo vyplatu, cca do 10dnu. Sama ucetni mi psala ze ji prislo povoleni od soudu aby mi vyplatila.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoce ve špitále! Třešničková zůstává v Istanbulu, návrat domů je v nedohlednu

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) zažije patrně nejsmutnější vánoční svátky... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >