Líná pěna pro děti - zkušenosti

592
31.7.13 21:26

Líná pěna pro děti

Ahoj, kupujeme dcerce ke třetím narozeninám matraci, velkou do postele. Mám už z toho hlavu jak balon, studuju na netu kde co, ovšem každý názor je jiný. Vybrali jsme takovou tu studenou pěnu, navrch vrstvu z líné pěny. Někdo tvrdí že líná pěna ano, někdo že pro děti ne. Jak to tedy je? Co vám kdo radil, jaké máte zkušenosti??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
31.7.13 21:29

Myslím, že u tak malých dětí je to v podstatě fuk, protože jsou lehké a matrace se pod jejich váhou chová úplně jinak než třeba pod 100kg chlapem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
336
31.7.13 21:35

Paměťová pěna se nemá pro děti do 12 let používat, kvůli růstu. Nevím už přesně proč, ale pár článků určitě najdeš…
Přitom se pár dost drahých matrací tohoto typu přímo pro děti prodává :nevim: Ale podle toho, co jsem četla, byl to článek lékařky, jsem ji raději nekoupila a byla jsem i na vážkách s naší matrací, protože malá spí převážně s námi. A jí jsme pořídili běžnou v Ikea.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
592
31.7.13 21:41
@ricki píše:
Paměťová pěna se nemá pro děti do 12 let používat, kvůli růstu. Nevím už přesně proč, ale pár článků určitě najdeš…
Přitom se pár dost drahých matrací tohoto typu přímo pro děti prodává :nevim: Ale podle toho, co jsem četla, byl to článek lékařky, jsem ji raději nekoupila a byla jsem i na vážkách s naší matrací, protože malá spí převážně s námi. A jí jsme pořídili běžnou v Ikea.

No jo, to je právě ono…já právě četla taky přímo od lékaře, že je to právě vyloženě vhodné pro děti, že to růstu vůbec nevadí a spí se jim moc dobře, navíc si odpočinou klouby a kosti tak jak jinde ne… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2633
31.7.13 21:42

Když jsem kupovala postel pro dceru 2-3 roky, tak mi pán řekl, že by pro malé děti měla být tvrdší matrace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14783
31.7.13 21:43
@Kulišanda píše:
Ahoj, kupujeme dcerce ke třetím narozeninám matraci, velkou do postele. Mám už z toho hlavu jak balon, studuju na netu kde co, ovšem každý názor je jiný. Vybrali jsme takovou tu studenou pěnu, navrch vrstvu z líné pěny. Někdo tvrdí že líná pěna ano, někdo že pro děti ne. Jak to tedy je? Co vám kdo radil, jaké máte zkušenosti??

Z měkkých matrací mě bolí záda, nedával bych to sobě, natož děcku. Rozum do hrsti! O co jde?

Když to člověk zkouší, jak se do toho zaboří, tak to vypadá fajn, že se tlak rozloží rovnoměrně.
Jenže! Zaprvé je to nepřirozené. Ta podložka tlačí i tam, kde by neměla a přenesením váhy těla s tím nic nenaděláte.
Zadruhé - když se chci otočit, tak musím vynaložit mnohem víc námahy, jelikož jsem zabořený.
Výsledek? Ráno bolelo celé tělo a byl jsem zedřený, jak horník po šichtě.
Nekupoval bych to sobě, natož děcku.
Co nejtvrdší matraci. Jak sobě, tak děcku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1259
31.7.13 21:52

X

Příspěvek upraven 31.07.13 v 21:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1259
31.7.13 21:54
@AnitAma píše:
A já mám zase jen ty nejlepší zkušenosti s kvalitní matrací z pamětové pěny. Máme už ji 2 roky a spokojenost maximální. Nějaké zaboření naprosto nechápu to se mi nestalo ani jednou.. :mrgreen: Naopak měla jsem předtím bolesti zad z hnusné tvrdé obyčejné matrace a tu už nikdy víc. Spí se mnou i dítě a nemám žádnou starost.. :D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2633
31.7.13 21:58

Mám hodně zakřivenou páteř a podle ortopeda bych měla spát na tvrdé matraci. Proč asi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1259
31.7.13 22:01
@taljenka píše:
Mám hodně zakřivenou páteř a podle ortopeda bych měla spát na tvrdé matraci. Proč asi?

To vážně nevím jestli ta otázka byla na mne. Mě byla zase doporučena matrace z paměťové pěny hold asi každému vyhovuje něco jiného…jako ve všem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
31.7.13 22:03

@eumedon já nevím, mně zas bolí záda z tvrdé matrace :think: Nejlepší je takové nějaký střed…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
31.7.13 22:05

Jinak mám podobný názor jako @Gladys, dítě je lehké a nemyslím si, že by to bylo extra poznat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
592
31.7.13 22:06
@eumedon píše:
Z měkkých matrací mě bolí záda, nedával bych to sobě, natož děcku. Rozum do hrsti! O co jde?Když to člověk zkouší, jak se do toho zaboří, tak to vypadá fajn, že se tlak rozloží rovnoměrně.
Jenže! Zaprvé je to nepřirozené. Ta podložka tlačí i tam, kde by neměla a přenesením váhy těla s tím nic nenaděláte.
Zadruhé - když se chci otočit, tak musím vynaložit mnohem víc námahy, jelikož jsem zabořený.
Výsledek? Ráno bolelo celé tělo a byl jsem zedřený, jak horník po šichtě.
Nekupoval bych to sobě, natož děcku.
Co nejtvrdší matraci. Jak sobě, tak děcku!

Ta pěna je 4 cm, takže o nějakém velkém zaboření, kor u lehkého děcka se nedá hovořit. Tvrdá matrace je otázkou…Ta se doporučuje pro miminka a velmi malé děti, prčo starší už může být nějaká střední tvrdost. nicméně, i matrace s línou pěnou se dělají v různých tvrdostech, i velmi tvrdé, takže to můj problém neřeší…měkkou brát nebudu, spíše tu střední…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14783
31.7.13 22:07
@AnitAma píše:
Nějaké zaboření naprosto nechápu …

To nevadí. :mrgreen:

Pokud by to nechápala ani zakladatelka, rád jí to vysvětlím. Nakonec - dá se to vysvětlit už z materiálů prodejců paměťové pěny, jen je třeba je správně číst a chápat v souvislosti s fyzikálními zákony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
592
31.7.13 22:10
@taljenka píše:
Mám hodně zakřivenou páteř a podle ortopeda bych měla spát na tvrdé matraci. Proč asi?

Něco jiného je doporučení a něco jiného je tvůj pocit. Já mám matraci spíše měkkou a už nikdy jinak. Oproti dřívějšku je to nádhera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama