Lockdown, děti, stále dobrá nálada

453
17.3.21 09:56

Lockdown, děti, stále dobrá nálada

Musím se trochu vypsat.
Podotýkám že z telefonu.
Asi jsem trochu naštvaná, jak jsou všichni naštvaní. Jo, je to opruz a trvá to už dlouho, ale co jiného MÁME MY VŠICHNI DĚLAT když jsou přeplněné nemocnice? To vám, maminky, přijde tak důležité že v takové situaci nemůžete s dětmi do kavárničky? Jo, syn je taky nešťastný že nemůže do bazénu nebo na hasiče, ale co. Našli jsme si jiné aktivity, s rukama v klíně doma rozhodně nesedíme.
Finance- já i manžel máme zavřené podnikání, manžel si bere jiné brigády, žijeme z úspor - ano, tenčí se… třeba peníze na nové auto mizí… ale jsou ty kompenzační bonusy za to, že vlastně máme zaplacený čas strávený s rodinou. Na přežití to stačí (jo, jen tak tak, ale stačí). Dovolená letos nebude, auto taky ne. Ale poperu se s tím. Máme dovolenou vlastně už rok, sice doma ale spolu.

Chápu, že je to všechny štve (mě taky), ale co by jste dělali kdyby jste žili ve válce? Nebo že na Hranice USA migranti musí své děti šoupnout samotné přes hranice (jen nezletilí můžou přejít hranice, dospělí ne-a tak je tam prostě nechají samotné… :,() Že kdesi v Iráku apod vás můžou zastřelit jen co vylezete z baráku.

JEDINÉ co je na prd a naprosto souhlasím s tím, že je to špatně je, že děti nechodí do školy a na kroužky (stejně se potkávají neřízeně venku) a že jsou zavřená dětská hřiště a sportoviště. To je blbost.

Pojďte, udělejte si i tento čas pěkný i tak.

No a teď do mě :jazyk:

Jsem mladší sehnala kolo a tak dneska začalo chumelit :nevim: Mějte se krásně :srdce:

My si ty dny i tak užíváme ( v bazénu bychom si je užívali víc) ale jak bude teplo, slíbila jsem dětem koupání v řece :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19657
17.3.21 10:01
@krukynka píše:
Musím se trochu vypsat.
Podotýkám že z telefonu.
Asi jsem trochu naštvaná, jak jsou všichni naštvaní. Jo, je to opruz a trvá to už dlouho, ale co jiného MÁME MY VŠICHNI DĚLAT když jsou přeplněné nemocnice? To vám, maminky, přijde tak důležité že v takové situaci nemůžete s dětmi do kavárničky?Jo, syn je taky nešťastný že nemůže do bazénu nebo na hasiče, ale co. Našli jsme si jiné aktivity, s rukama v klíně doma rozhodně nesedíme.
Finance- já i manžel máme zavřené podnikání, manžel si bere jiné brigády, žijeme z úspor - ano, tenčí se… třeba peníze na nové auto mizí… ale jsou ty kompenzační bonusy za to, že vlastně máme zaplacený čas strávený s rodinou. Na přežití to stačí (jo, jen tak tak, ale stačí). Dovolená letos nebude, auto taky ne. Ale poperu se s tím. Máme dovolenou vlastně už rok, sice doma ale spolu.

Chápu, že je to všechny štve (mě taky), ale co by jste dělali kdyby jste žili ve válce? Nebo že na Hranice USA migranti musí své děti šoupnout samotné přes hranice (jen nezletilí můžou přejít hranice, dospělí ne-a tak je tam prostě nechají samotné… :,() Že kdesi v Iráku apod vás můžou zastřelit jen co vylezete z baráku.

JEDINÉ co je na prd a naprosto souhlasím s tím, že je to špatně je, že děti nechodí do školy a na kroužky (stejně se potkávají neřízeně venku) a že jsou zavřená dětská hřiště a sportoviště. To je blbost.

Jsem mladší sehnala kolo a tak dneska začalo chumelit :nevim: Mějte se krásně :srdce:

My si ty dny i tak užíváme ( v bazénu bychom si je užívali víc) ale jak bude teplo, slíbila jsem dětem koupání v řece :pankac:

jj, přesně toto vadí maminkám s dětma nejvíc :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68535
17.3.21 10:04
@krukynka píše:
Musím se trochu vypsat.
Podotýkám že z telefonu.
Asi jsem trochu naštvaná, jak jsou všichni naštvaní. Jo, je to opruz a trvá to už dlouho, ale co jiného MÁME MY VŠICHNI DĚLAT když jsou přeplněné nemocnice? To vám, maminky, přijde tak důležité že v takové situaci nemůžete s dětmi do kavárničky? Jo, syn je taky nešťastný že nemůže do bazénu nebo na hasiče, ale co. Našli jsme si jiné aktivity, s rukama v klíně doma rozhodně nesedíme.

My si ty dny i tak užíváme ( v bazénu bychom si je užívali víc) ale jak bude teplo, slíbila jsem dětem koupání v řece :pankac:

ehm…
Co je smyslem toho příspěvku. No, tak ty máš fajn čas s rodinou, chybí finance. Jinde naopak času s rodinou méně, protožepráce je stejně nebo víc a místo večerní společné zábavy dodělávají úkoly do školy se třema dětma.

Každý je jiný, každý je v jiné živostní situaci. Tak to prostě někdo prožívá hůře, než ty, no. :nevim: :nevim:
Asi tak stejně, jako někdo má horšího covida. A asi taky nemá smysl, aby ten, kdo měl lehký proběh vykládal těm, co mají obavy, že u něj a jeho rodiny to proběhlo cajk.

Mě nejvíc se.re nesmyslnost těch opatření. Po roce se začlo testovat ve firmách, ještě k tomu antigenními testy s minimální senzitivitou. Do té doby se vláda zabývala především bobisty a turisty na horách :roll: a připravovala pilotní projekt diváků na fotbalovém utkání, o tom, že by něco podobného probíhalo v oblasti školství… no, nenechme se vysmát, na lidech jim záleží až jakoposlední.
A budou nám tvrdit, že se to šíří kvuli výletům za hranice obce a díky diletantům, co nenosí roušku na prázdné ulici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2939
17.3.21 10:07
@Lama Lama píše:
Mě nejvíc se.re nesmyslnost těch opatření. Po roce se začlo testovat ve firmách, ještě k tomu antigenními testy s minimální senzitivitou. Do té doby se vláda zabývala především bobisty a turisty na horách :roll: a připravovala pilotní projekt diváků na fotbalovém utkání, o tom, že by něco podobného probíhalo v oblasti školství… no, nenechme se vysmát, na lidech jim záleží až jakoposlední.
A budou nám tvrdit, že se to šíří kvuli výletům za hranice obce a díky diletantům, co nenosí roušku na prázdné ulici.

Asi tak nějak… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27898

Miliontý výkřik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901

A tu dobrou náladu ti máme dodat my, nebo co bys potřebovala? Podle tvého příspěvku to vypadá, že jsi dost naštvaná :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
17.3.21 10:08
@krukynka píše:
Musím se trochu vypsat.
Podotýkám že z telefonu.

Taky si myslim, že plno lidí si nevidí dál než na špičku nosu. Nemocnice jsou přetížené a zatím se to nelepsi. Líto je mne akorát tech, kteří mají zavřené provozovny a nemůžou kvůli tomu pracovat, i když jsem taky už četla, jak někteří berou kompenzační bonus + OCR a žijou si královsky :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2939
17.3.21 10:09

Tak když ti to nevadí, že ti vláda svévolně zavře podnikání a jsi nucena rozpustit úspory :nevim: Srovnání s válkou není na místě, ta totiž nevzniká z neschopnosti. Ledaže bych přistoupila na konspirační teorie, že je to celé naplánované, to pak jo. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14266
17.3.21 10:09

Děti nemám, nicméně tento příspěvek mi přijde lehce mimo. Určitě maminkám vadí, že nemohou do kavárniček. Spíš si myslím, že jim vadí, že už je toho moc. Rok zavřená škola u starších dětí (s mini pauzami), HO a dodělávání školy po večerech atd.
Každý je v jiné situaci, ale nějak nechápu smysl tvého příspěvku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34476
17.3.21 10:11

@krukynka hele, bezvadny, jak to zvladate :potlesk: a kdyby sis odpustila to rejpani do tech, co to zvladaji o neci hur, tak by to bylo jeste lepsi :palec:

Za sebe- nasi rodine se nastesti vyhybaji jak tezsi prubehy, tak kraceni financi, presto me vlastni karantena a zavreni okresu doslova srazily. Rozumove vim, ale psychika dela sve :nevim: nepomuze mi nadavat na vladu ani vymyslet konspiracni teorie, upinam se k proockovani a moznosti socialniho kontaktu. Držme se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68535
17.3.21 10:11
@Nicole 1234 píše:
Taky si myslim, že plno lidí si nevidí dál než na špičku nosu. Nemocnice jsou přetížené a zatím se to nelepsi. Líto je mne akorát tech, kteří mají zavřené provozovny a nemůžou kvůli tomu pracovat, i když jsem taky už četla, jak někteří berou kompenzační bonus + OCR a žijou si královsky :roll:

sim tě, kolik že je ten součet maximálního očr pro OSVČ a kompenzačního bonusu? ( jen abych si mohla představit tu horentní sumu pro královský život) :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68535
17.3.21 10:12
@PaníKadrnožková píše:
@krukynka hele, bezvadny, jak to zvladate :potlesk: a kdyby sis odpustila to rejpani do tech, co to zvladaji o neci hur, tak by to bylo jeste lepsi :palec:Za sebe- nasi rodine se nastesti vyhybaji jak tezsi prubehy, tak kraceni financi, presto me vlastni karantena a zavreni okresu doslova srazily. Rozumove vim, ale psychika dela sve :nevim: nepomuze mi nadavat na vladu ani vymyslet konspiracni teorie, upinam se k proockovani a moznosti socialniho kontaktu. Držme se :kytka:

a to mě zas jo :lol: :mrgreen: Zejména, když oni nadávají nám :P, tak se jim to musí vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
17.3.21 10:13

Ne, nevadi mi, ze nemuzu do kavarnicky s detma, tyto sluzby jsem nikdy nevyuzivala.
Vis, co mi vadi? Ze mame ve vlade naprosty dilentanty, kteri svou neschopnosti nici nase hospodarstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
17.3.21 10:13
@Lama Lama píše:
sim tě, kolik že je ten součet maximálního očr pro OSVČ a kompenzačního bonusu? ( jen abych si mohla představit tu horentní sumu pro královský život) :think:

Popravdě nevím, protože mne za celý koronavirus ještě nikdo nedal ani korunu navíc. Ale za sezení doma na prdeli to bude asi dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
17.3.21 10:14
@kalie píše:
Ne, nevadi mi, ze nemuzu do kavarnicky s detma, tyto sluzby jsem nikdy nevyuzivala.
Vis, co mi vadi? Ze mame ve vlade naprosty dilentanty, kteri svou neschopnosti nici nase hospodarstvi.

A vy by jste to určitě na jejich místě zvládla lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat