Reklama

Logické hádanky - zvládnete vyřešit?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

taketik
Závislačka 3493 příspěvků 19.02.18 10:14
Logické hádanky

Ahoj také rádi řešíte logické hádanky a trénujete tak své mozky? Mám pár které nemohu vyřešit - zvládnete? Popřípadě napsat i postup a né jen řešení :-) :lol:

1.Manželé měli několik dětí. Všechny byly černovlasé, až na tři. Všechny byly světlovlasé, až na tři. Všechny byly blonďaté, až na tři. Všechny byly hnědovlasé, až na tři. Kolik dětí rodiče měli?

2. Maminka dala na stůl broskve. Ke stolu přišel nejstarší syn a vzal si polovinu všech broskví a půl broskve. Prostřední syn si vzal polovinu zbylých broskví a půl broskve. Nakonec přišel ke stolu nejmladší syn a ze zbytku si vzal polovinu broskví a půl broskve. Na misce nezbyla ani jedna. Kolik broskví bylo prve na stole? (broskve se nedají půlit.)
:think: :think: :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

vertunka
Závislačka 4623 příspěvků 19.02.18 10:25

No ty kokos. Tak to je na me moc :mrgreen: :mrgreen:. Ja si nikdy s timhle typem hadanek nevim rady. Ale chlap je na to machr.

Aries6
Generální žvanilka 21947 příspěvků 5 inzerátů 19.02.18 10:29

@taketik Já tyhle hádanky miluju, ale tohle je hardcore. A mě se nechce přemýšlet :oops: Většinou jsem si dávala toto do rovnice. Ve škole mě to bavilo. Ale dneska :oops: :zed:

taketik
Závislačka 3493 příspěvků 19.02.18 10:35

:lol: :lol: též jsem ztracena :nevim: :lol:

dana.dv
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 19.02.18 10:37

Jak rozkrojíte dort na 8 stejných dílů za pomoci 3 řezů?

Popokatepetla
Závislačka 3079 příspěvků 19.02.18 10:39

1. měli 4 děti (pokud teda se nepočítá s tím, že blonďaté patří zároveň do podmnožiny světlovlasé)
2. Broskví bylo 7 (nejstarší si ze 7 vzal 3,5 + 1/2 = 4 broskve - zbyly 3, prostřední si vzal 1,5 + 1/2 = 2 - zbyla 1, nejmladší si vzal 0,5 + 1/2 = 1 - nezbylo nic) - šla jsem na to odzadu

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27286 příspěvků 19.02.18 10:41

@taketik první hádanka… manželé měli 4 děti… když vždy zbylé tři děti měly jinou barvu, než je zmiňovaná, tak měli od každé barvy jedno…

To druhé jsem nějak nepochopila s tou polovinou broskve, co si vzal a s větou, že se broskve nedají půlit…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27286 příspěvků 19.02.18 10:43
@Popokatepetla píše:
)
2. Broskví bylo 7 (nejstarší si ze 7 vzal 3,5 + 1/2 = 4 broskve - zbyly 3, prostřední si vzal 1,5 + 1/2 = 2 - zbyla 1, nejmladší si vzal 0,5 + 1/2 = 1 - nezbylo nic) - šla jsem na to odzadu

jo tak… :D

Zireael
Ukecaná baba ;) 1742 příspěvků 19.02.18 10:44

@taketik 1. čtyři děti

Popokatepetla
Závislačka 3079 příspěvků 19.02.18 10:44

@Regina Hero mě to s těma polovinama taky nejdřiv přišlo divný, ale když jsem si to napsala, tak mi to docvaklo :lol: :lol:

Popokatepetla
Závislačka 3079 příspěvků 19.02.18 10:45
@dana.dv píše:
Jak rozkrojíte dort na 8 stejných dílů za pomoci 3 řezů?

to je jednoduchý :lol: :lol:

taketik
Závislačka 3493 příspěvků 19.02.18 11:03

@dana.dv no nejsem si jistá za by byli stejné ale řešení bych měla :think: :potlesk:

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 19.02.18 11:06

Mtaka ma 7 deti, polovina z nich jsou kluci, jak je to mozne?

(s tim prisel syn myslim ve 2. tride)

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 19.02.18 11:08

Zločinec byl odsouzen k trestu smrti. Smí vyslovit jeden výrok. Pokud bude pravdivý, kat jej utopí, když bude nepravdivý, kat ho pověsí. Jaký výrok by měl vyslovit, aby vyvázl živý?

taketik
Závislačka 3493 příspěvků 19.02.18 11:08

Tahle je také dobrá :lol:

Dva zlatokopove puvodem z Brna maji zalibu v hadankach a sedi v baru na Klondike. Franta, zkuseny zlatokop, nasel tri nugety. Ma je v kapse. Tonda, zlatokop junior, ale bystry, dostal slib, ze kdyz uhadne kolik kazdy z nugetu vazi, dostane jeden z nich. Vedou nasledujici hovor:

Tonda: „Muzes mne rict, kolik vazi nugety celkem?"

Franta: „Muzu, vazi tolik unci, kolik dolaru stoji lahev whisky tady v baru."

Tonda: „Z toho to nezjistim, potrebuji napovedet vic."

Franta: „Kdyz vynasobis vahy nugetu, dostanes tolik, kolik je palcu v yardu."

Tonda: „Hm… To je porad malo, prozrad jeste neco."

Franta: „Zamysli se. Kdyz to uhodnes, dostanes ten nejvetsi nuget!"

Tonda: „Aha!… Tak ten vazi X unci. Sem s nim! A vahu tech dalsich vim taky. "…kolik váží jednotlivé nugety?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >