Lupkání v nose

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 13.03.18 10:38
Lupkání v nose

Hezké dopoledne všem :P

Neví někdo, co může způsobovat takový zvláštní lupající pocit v nose?

Párkrát za den se mi stane, že mě (jen v jedné) nosní dírce tak nepříjemně zašimrá, pár sekund se to stupňuje a pak to lupne jako kdyby tam byla nějaká bublinka a je zas na chvilku klid.
Rýmu nemám a celkově jsem zdravotně fit, na alergie jsem taky nikdy netrpěla :nevim:

Reakce:

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 13.03.18 10:52

Co zajít na ORL?

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 13.03.18 11:07

@Jančakecalka žiju v zahraničí takže to tu není tak jednoduché jako zajít si na ORL v Česku, bohužel… Proto se ptám tady, kdyby někdo měl podobné zkušenosti

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 13.03.18 11:11

@BlueFairy Neznám nikoho, kdo by se mi o něčem podobným zmínil. Tohle čtu poprvé :nevim:

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 13.03.18 11:14

@Jančakecalka přiznám se, že mě Google vyděsil zánětem vedlejších dutin nosních a následně hned punkcí těch dutin, tak jsem se sem přišla trochu uklidnit :lol: snad se někdo najde

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 13.03.18 11:17
@BlueFairy píše:
@Jančakecalka přiznám se, že mě Google vyděsil zánětem vedlejších dutin nosních a následně hned punkcí těch dutin, tak jsem se sem přišla trochu uklidnit :lol: snad se někdo najde

No, tak na to bacha. Známá byla na těch punkcích a byla vyřízená, prý šílená bolest. Doktor jí prej řekl, že měla přijít dřív, že díky tomu se jí to ucpalo všude a musel to čistit dlouho. Zbytečně trpěla.

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 13.03.18 11:20

Možná polypy..? :nevim: ty můžou způsobovat spousty věcí, určitě by zvládly i lupání

j141
Povídálka 30 příspěvků 13.03.18 11:29

Mně přesně takto lupe v nose, když mám zánět dutin. Kolikrát to mám i bez rýmy. Zkus předklonit hlavu, jestli tě bude hodně bolet, tak je to ono. A pomůže mi vždycky Otriven, na punkci jsem naštěstí nikdy nemusela. :)

BlueFairy
Závislačka 4373 příspěvků 13.03.18 11:51
@j141 píše:
Mně přesně takto lupe v nose, když mám zánět dutin. Kolikrát to mám i bez rýmy. Zkus předklonit hlavu, jestli tě bude hodně bolet, tak je to ono. A pomůže mi vždycky Otriven, na punkci jsem naštěstí nikdy nemusela. :)

V předklonu to nebolí nějak výrazně, ale cítím tlak jakoby za obočím a v tváři, na ty stejný straně jak to lupani… 8o tak měl asi strejda Google pravdu

@Jančakecalka punkci právě nechci ani kdyby mi měli useknout hlavu, tady u nás jsou lékaři postrach :roll:

HoratioCaine
Nováček 1 příspěvek 25.09.18 11:12
Lupání v nose

Jedná se o sumaci tkání nosní sliznice. Při překrvení sliznice zakryje vstupy do dutin, vytvoří se podtlak, což je často hodnoceno jako tlaková bolest mezi očima. Při pozvolném oplasknutí sliznice (třeba při chůzi do schodů, nebo horkou sprchou, či použitím kapek) značí lupnutí to, že se otevřel vstup do dutiny a vyrovnaly se tlaky. Otestujte se vstříknutím Olynthu do nosu. Poté lupání ustane a bude Vám pocitově i lépe. Do budoucna je nutné toto řešit s ORL předepsáním kortikoidových nosních sprejů. Jakmile onemocníte, sliznice nabyde a rozjede se vám zánět VDN (vedlejší nosní dutiny) a to si nepřejte zažít.. :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >