Reklama

Luštěniny a batolata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 26.01.10 09:08
Luštěniny a batolata

Maminky, od kdy jste začaly dávat dětem luštěniny? Známá mi říkala, že do tří let nejsou vhodné, tak nevím :think: . Děkuji.

Reklama

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 26.01.10 09:32

Tak Anežka jedla čočkovku určitě dřív. Začínala jsem červenou čočkou - nenadýmá..

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 26.01.10 09:34

Emička měla čočkovou polévku i hrachovou kaši,samozdřejmě výjimečně a v malém množství..Pro děti se doporučuje červená čočka..

Je lepší malé množství luštěnin zavařených v polévce než samostatné luštěninové jídlo.O tom,že nejsou vhodné do 3 let jsem nic neslyšela. Myslím si,že pokud dítě není alergik a nemá pak bolení,luštěniny občas dostat může.

Livlin
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 26.01.10 09:41

No tak to koukám. Já dělala malýmu, když mu bylo tak devět měsíců hrachovou kaši s bramborem a moc mu chutnala, protože je hrášek sladký. Do teď ho má rád (teď je mu rok)a nenapadlo mě, že je na tom něco špatného. I čočku jsem mu dávala, obyč hnědou, stačí když se na několik hodin namočí do vody, červená čočka je na nás dost drahá. A i ve skleničkách je hrášek.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 26.01.10 09:54

Jo, s tím hráškem ve skleničkách je to taky fakt, to měl Samík asi první. Na kojeni.net doporučují červenou čočku od 8 měsíců, hrách, čočka, fazole od 9 a sója od roka.

Samík měl zatím tu červenou čočku, měl to teda čočkové hodně a nebylo mu z toho vůbec nic - snad ani neprděl. Čekat do 3 let mi přijde zbytečné :nevim:

Inge
Extra třída :D 10917 příspěvků 26.01.10 10:03

Je ale rozdíl mezi zeleným hráškem (= zelenina) a sušeným hrachem (= luštěnina).

Já v malém množství nabízím od roka (zkoušela jsem čočku červenou i normální, fazole, hrách), ale Ondra je ochotný polknout pouze tofu.

Machalka
Extra třída :D 11763 příspěvků 26.01.10 10:04

Malé jsem po roce taky začala zkoušet dávat luštěniny, jako nemá je až tak často, ale chutná jí to, s prdíkama není problém, tak proč ne. Úplně miluje třeba zelí :mrgreen:

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 26.01.10 12:25

Děkuju za názory. Taky si myslím, že je zbytečné tak dlouho čekat. Dala jsem teď Vojtíškovi fazolovou polévku, usnul, tak uvidíme, co bude odpoledne.

Na netu jsem se ještě teď dočetla, že fazole a luštěniny obecně vypouští při namáčení do té vody cukr, který je velmi těžko stravitelný, takže se doporučuje, tu vodu před vařením slít a vařit ve vodě čisté. Tak možná proto jsem se setkala s názorem, že pro děti ne-e :nevim: .

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 15.03.10 12:33

Holky kde seženu červenou čočku?Zaboha jí nemůžu sehnat.A ještě mi řekněte jak je balená ,je to v pytlíku nebo v krabici? :nevim:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 15.03.10 12:34

V prodejně zdravý výživy určitě, prodává se v sáčcích.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 15.03.10 12:40
petra79 píše:
Holky kde seženu červenou čočku?Zaboha jí nemůžu sehnat.A ještě mi řekněte jak je balená ,je to v pytlíku nebo v krabici? :nevim:

Ve zdravé výživě nebo v DMku. U nás ji mají v pytlíku.

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 15.03.10 12:45

Děkuji.já jí hledala v supermarketech a nic.tak skočím do zdravé výživy. :palec:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >