Luštěniny a batolata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 26.01.10 09:08
Luštěniny a batolata

Maminky, od kdy jste začaly dávat dětem luštěniny? Známá mi říkala, že do tří let nejsou vhodné, tak nevím :think: . Děkuji.

Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 26.01.10 09:32

Tak Anežka jedla čočkovku určitě dřív. Začínala jsem červenou čočkou - nenadýmá..

Jana206
Nadpozemská drbna 26555 příspěvků 26.01.10 09:34

Emička měla čočkovou polévku i hrachovou kaši,samozdřejmě výjimečně a v malém množství..Pro děti se doporučuje červená čočka..

Je lepší malé množství luštěnin zavařených v polévce než samostatné luštěninové jídlo.O tom,že nejsou vhodné do 3 let jsem nic neslyšela. Myslím si,že pokud dítě není alergik a nemá pak bolení,luštěniny občas dostat může.

Livlin
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 26.01.10 09:41

No tak to koukám. Já dělala malýmu, když mu bylo tak devět měsíců hrachovou kaši s bramborem a moc mu chutnala, protože je hrášek sladký. Do teď ho má rád (teď je mu rok)a nenapadlo mě, že je na tom něco špatného. I čočku jsem mu dávala, obyč hnědou, stačí když se na několik hodin namočí do vody, červená čočka je na nás dost drahá. A i ve skleničkách je hrášek.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 26.01.10 09:54

Jo, s tím hráškem ve skleničkách je to taky fakt, to měl Samík asi první. Na kojeni.net doporučují červenou čočku od 8 měsíců, hrách, čočka, fazole od 9 a sója od roka.

Samík měl zatím tu červenou čočku, měl to teda čočkové hodně a nebylo mu z toho vůbec nic - snad ani neprděl. Čekat do 3 let mi přijde zbytečné :nevim:

Inge
Extra třída :D 10931 příspěvků 26.01.10 10:03

Je ale rozdíl mezi zeleným hráškem (= zelenina) a sušeným hrachem (= luštěnina).

Já v malém množství nabízím od roka (zkoušela jsem čočku červenou i normální, fazole, hrách), ale Ondra je ochotný polknout pouze tofu.

Machalka
Extra třída :D 11763 příspěvků 26.01.10 10:04

Malé jsem po roce taky začala zkoušet dávat luštěniny, jako nemá je až tak často, ale chutná jí to, s prdíkama není problém, tak proč ne. Úplně miluje třeba zelí :mrgreen:

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 26.01.10 12:25

Děkuju za názory. Taky si myslím, že je zbytečné tak dlouho čekat. Dala jsem teď Vojtíškovi fazolovou polévku, usnul, tak uvidíme, co bude odpoledne.

Na netu jsem se ještě teď dočetla, že fazole a luštěniny obecně vypouští při namáčení do té vody cukr, který je velmi těžko stravitelný, takže se doporučuje, tu vodu před vařením slít a vařit ve vodě čisté. Tak možná proto jsem se setkala s názorem, že pro děti ne-e :nevim: .

petra79
Echt Kelišová 9908 příspěvků 15.03.10 12:33

Holky kde seženu červenou čočku?Zaboha jí nemůžu sehnat.A ještě mi řekněte jak je balená ,je to v pytlíku nebo v krabici? :nevim:

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 15.03.10 12:34

V prodejně zdravý výživy určitě, prodává se v sáčcích.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 15.03.10 12:40
petra79 píše:
Holky kde seženu červenou čočku?Zaboha jí nemůžu sehnat.A ještě mi řekněte jak je balená ,je to v pytlíku nebo v krabici? :nevim:

Ve zdravé výživě nebo v DMku. U nás ji mají v pytlíku.

petra79
Echt Kelišová 9908 příspěvků 15.03.10 12:45

Děkuji.já jí hledala v supermarketech a nic.tak skočím do zdravé výživy. :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >