Lyžování Rokytnice - jakou školu pro děti doporučíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 10:16
lyžování Rokytnice

Ahoj, hledám rodiče, kteří rádi lyžují a mají vyzkoušené lyžařské areály v Rokytnici a Pasekách nad Jizerou. Jakou školu pro děti doporučíte? Uvítám i další tipy v okolí a hlavně zkušenosti s areály, které mají zázemí pro děti - lyžařské školy a herny. Pokud máte tip na restauraci v okolí s koutkem pro děti, budu také ráda. Za sebe mám dobrou zkušenost s areálem Severák (Hrabětice), školu využíváme jak Skiarenu (hlavně pro nejmenší, mají pěkný pás a park) tak u Velblouda - spíš pro větší.

Reakce:
Chauvinist
Neúnavná pisatelka 17522 příspěvků 29.12.18 11:23

V rokytnici bohužel ne. Znám špindl a tam mimořádně dobré zkušenosti s Yellow Point proti Horomovce a průměrně špatné se SKOL MAX u Medvědína.
Ale nevím, jestli to to pomůže :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 12:06

@Chauvinist díky. Psali jsme si i loni, hledala jsem v Peci. Špindl máme už z ruky resp. by to bylo na ubytování a ne jen odpolední lyžování..Zatím se kloním k areálu Horní Domky a ještě musím najít co je v okolí. Dneska to vidím na vyzkoušený Severák 8)

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 17522 příspěvků 29.12.18 12:14
@Anonymní píše:
@Chauvinist díky. Psali jsme si i loni, hledala jsem v Peci. Špindl máme už z ruky resp. by to bylo na ubytování a ne jen odpolední lyžování..Zatím se kloním k areálu Horní Domky a ještě musím najít co je v okolí. Dneska to vidím na vyzkoušený Severák 8)

Aha :) nj, já znám paseky i rokytnici (jak studenov, tak lysou), ale už je to dávno, co jsem tam byl a na školy nemám referenci. Letos asi pojedem na „kondiční“ někam do menšího střediska, tak pak budu vědět víc. Každopádně po dobrejch referncích pojedu s nejmladším zase do yellow pointu, i kdybych kvůli tomu měl popojíždět (což mi nijak nevadí).
Jo a PS: Letos sem s nejmladším vyzkoušel školku v rakousku a pořád bych neměnil :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 18:53

@Chauvinist yellow point jsi zkoušel jen ve Špindlu nebo i jinde? Jestli to není taky dost lidmi které zrovna mají, takže další sezona může být jiná. Nejmladšímu je kolik? Starší už zvládá jezdit, zatáčí, zabrzdí, vyjede si na vleku..ale cizí poslouchá líp a my máme chvilku, abychom si mohli taky zalyžovat. Dáváš děti do školy, i když lyžovat už zvládnou?

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 17522 příspěvků 30.12.18 01:42
@Anonymní píše:
@Chauvinist yellow point jsi zkoušel jen ve Špindlu nebo i jinde? Jestli to není taky dost lidmi které zrovna mají, takže další sezona může být jiná. Nejmladšímu je kolik? Starší už zvládá jezdit, zatáčí, zabrzdí, vyjede si na vleku..ale cizí poslouchá líp a my máme chvilku, abychom si mohli taky zalyžovat. Dáváš děti do školy, i když lyžovat už zvládnou?

Jen ten Špindl. Je to určitě hlavně o lidech, ale ten yellow point měl v tý školce i malej vlek a trochu svah, ten SKOL, to byl jen plácek, kde se šlapalo dokola a ještě blbý lidi. Takže je to kombinace všeho.
Nejmladšímu jsou 3. Nedělám si naděje, že se naučí, ale aspoň se na to postaví.
Prostředního ještě dám, protože sice jezdí, ale techniku má blbou, tak se bojí a jak říkáš - cizího poslechne líp a hlavně tam bude X harantů, který bude napodobovat. Tím se učej nejrychleji. U nejstaršího uvidím, ale ten už jezdí dobře.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 07:16

@Chauvinist taky jsme loni dávali mladšího na lyže (ve 3 letech), stál na nich a i rovně jezdil, bavilo ho to. Včera si ho vzal instruktor už i na sjezdovku, zvládl jízdu na pomě a začíná dělat obloučky :) Pokud byste měli namířeno do Jánských Lázní, tak doporučuju K+K SkoSchool http://www.ski-school.cz/…arska-skola/ , ale jen tam u vleků Formánek - nejmladší berou do parku kde mají pás a i nafukovací zvířátka, že jednu jízdu děti jedou, druhou se sklouznou, starší šel rovnou na sjezdovku. V Peci loni ještě moc zázemí pro děti neměli a navíc škola byla daleko od areálu - pro nás nepraktické, když lyžujeme. Mám raději v těsné blízkosti, abych sundala jen lyže, vzala si děti, odvedla je do herničky a mohla dál lyžovat..Skupinovou výuku jsme ještě nezkoušeli, možná by to u staršího bylo už dobré.

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 17522 příspěvků 30.12.18 14:38
@Anonymní píše:
@Chauvinist taky jsme loni dávali mladšího na lyže (ve 3 letech), stál na nich a i rovně jezdil, bavilo ho to. Včera si ho vzal instruktor už i na sjezdovku, zvládl jízdu na pomě a začíná dělat obloučky :) Pokud byste měli namířeno do Jánských Lázní, tak doporučuju K+K SkoSchool http://www.ski-school.cz/…arska-skola/ , ale jen tam u vleků Formánek - nejmladší berou do parku kde mají pás a i nafukovací zvířátka, že jednu jízdu děti jedou, druhou se sklouznou, starší šel rovnou na sjezdovku. V Peci loni ještě moc zázemí pro děti neměli a navíc škola byla daleko od areálu - pro nás nepraktické, když lyžujeme. Mám raději v těsné blízkosti, abych sundala jen lyže, vzala si děti, odvedla je do herničky a mohla dál lyžovat..Skupinovou výuku jsme ještě nezkoušeli, možná by to u staršího bylo už dobré.

Asi má talent. Mě bude stačit, že se bude plácat na té loučce :)
S těma janskejma díky za tip.
U těch škol je jeden z nás vždycky poblíž, kdyby bylo nejhůř, na dvě hodiny se nevyplatí kupovat permice. My sme zkoušeli individuál i skupinu a paradoxně při té skupině byly výsledky lepší. U těch soukr měli tendenci se „seknout“. Ale takhle když haranti kolem jezdili, tak jezdili taky. A šlo to :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 17:44

@Chauvinist spíš docela svaly a jde do všeho silou :) Starší se plácal na začátku mnohem víc..A kdy si zalyžujete vy? Nám ty 2 hod. docela stačí a je to čas, kdy si ho užíváme spolu, hlídání dětí jinak nemáme 8) Když vyrážíme z domova po obědě, tak to máme akorát na odpol. lyžování od 14h. a ještě v klidu nachystám děti a zajistím předání instruktorům. Se skupinou jsi mě docela nahlodal, pro staršího to příště asi už zkusím. Vyhlídnuté mám Paseky, vypadají pro děti docela dobře.
Kdyby někdo další přidal zkušenost, budu ráda ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >