Lze otěhotnět s proverou 5mg?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lendie
Povídálka 38 příspěvků 22.02.18 06:51
Lze otěhotnět s proverou 5mg?

Ahoj.
Mám od 17nácti sníženou štítnou žlázu, která se mi střídá se zvýšenou. Z tohoto důvodu se mi rozházel hrozně cyklus až jsem to přestala dostávat úplně (to bylo od července do října). V listopadu mi gynekolog pichnul nejakou injekci po které jsem to dostala a mohla tak nasadit proveru. Beru ji od 17-25 dne rano a vecer. Myslela jsem, ze ji budu mit jen na 3 měsíce na srovnání. V lednu jsem byla na kontrole ŠŽ a lékař mi řekl, že její hodnoty jsou moc dobré a otehotneni by nic nemelo bránit z tohoto hlediska. Jenže i přesto mi můj gyn. napsal další tri balení, prý poslední. A můj dotaz zní.. od listopadu se snažíme o miminko, lze tedy s proverou otěhotnět? Kamarádka mi říkala, že až po vysazení (není doktorka), tak jestli to má cenu se snažit? :,( :,( :( Miminko bych si doopravdy přála. :(

Reklama

Reakce:

evulatko75
Povídálka 46 příspěvků 22.02.18 07:24

@Lendie, ne, s Proverou otehotnet nejde:-(

suvik
Nadpozemská drbna 26246 příspěvků 22.02.18 07:42
@evulatko75 píše:
@Lendie, ne, s Proverou otehotnet nejde:-(

To neni tak uplne pravda.

Provera je v podstate progesteron, coz je hormon bezne se vyplavujici po ovulaci, tj. pokud zene funguje spravne cyklus. Pokud ne, coz je tvuj pripad, simuluje se druha faze cyklu takto substitucne prave branim tohoto hormonu. Takze pokud bys mela ovulaci a ta bude pred tim 17-tym dnem brani a zrovna by se stalo ze uvolnene vajicko oplodni spermie a uhnizdi se v deloze, tak ano, otehotnis a progesteron v druhe fazi cyklu tehotenstvi i podpori.

Nicmene nasledne se Provera musi vysadit, protoze v gravidite je rizikova.

Obecne je asi lepsi davat jiny typ hormonu - Utrogestan, Duphaston, ten se nasledne nemusi vysazovat.

Nekdy to tak ale lekari delaji, ze maji pacientku na Provere a pak ji bud prevedou na U nebo D, popr. vysadi hormony uplne.

Pro tebe je spis primarni, zda mivas ovulace. Zjistil by lekar UZV cca v polovine cyklu. Pozeptej se jeho.

Kepu
Povídálka 36 příspěvků 22.02.18 07:46

@Lendie Cauky jasne ze to jde pred vice nez rokem jsem potratila a nesrovnal se mi cyklus takze mi dr nasadila proveru a ted jsem 8tt jen je potreba vypozorovat ovulaci a proveru nasadit az po ni… Ja ji brala taky 17-26 Dc ale proto ze 17DC jsem jeste nemela po ovulaci tak tak jsme to posunuly na 20-26 DC a hned poprve se zadarilo a ja lovila duchy :lol:
Navic si to klidne muzes posunout sama zkus Ovu. Testy a proveru zacni brat proste az odovulujes… Drzim palce at se co nejrychleji zadari :palec: a jde to :*

Lendie
Povídálka 38 příspěvků 22.02.18 08:06
@Kepu píše:
@Lendie Cauky jasne ze to jde pred vice nez rokem jsem potratila a nesrovnal se mi cyklus takze mi dr nasadila proveru a ted jsem 8tt jen je potreba vypozorovat ovulaci a proveru nasadit az po ni… Ja ji brala taky 17-26 Dc ale proto ze 17DC jsem jeste nemela po ovulaci tak tak jsme to posunuly na 20-26 DC a hned poprve se zadarilo a ja lovila duchy :lol:
Navic si to klidne muzes posunout sama zkus Ovu. Testy a proveru zacni brat proste az odovulujes… Drzim palce at se co nejrychleji zadari :palec: a jde to :*

Diky moc… trochu jste me uklidnila. Kazdopadne, kdy mam presne ovulavi zkusim zjistit. Ale podle pleti, hlenu atd bych rekla ze jeste pred tim 17nactym dnem. Tak snad to vyjde. Desi me, ze se zase sance posune o pul roku :-(

suvik
Nadpozemská drbna 26246 příspěvků 22.02.18 09:30
@Lendie píše:
Diky moc… trochu jste me uklidnila. Kazdopadne, kdy mam presne ovulavi zkusim zjistit. Ale podle pleti, hlenu atd bych rekla ze jeste pred tim 17nactym dnem. Tak snad to vyjde. Desi me, ze se zase sance posune o pul roku :-(

Neposune. Normalne se dal snazte a pokud budes mit pozitivni test, tak jen zahlas lekari, at se dohodnete co dal. Jinak ji ber uplne normalne, tak jak mas. Ovulaci zistit bud testy nebo tim uzv.

Kepu
Povídálka 36 příspěvků 22.02.18 09:34

@Lendie pokud je to pred 17 DC tak s otehotnenim nebude vubec zadny problem… Ja bych vzala ovu testy a hned po ovulaci nasadit proveru…jen ovulace je az po poz. testu ne v ten den… Ja nakonec proveru nasadila az 21DC i kdyz pozotivni ovulacni test byl uz 16 dc takze ovulace mohla byt 16-18 DC…radeji jsem tomu dala cas. A vyplatilo se… :)

suvik
Nadpozemská drbna 26246 příspěvků 22.02.18 11:25
@Kepu píše:
@Lendie pokud je to pred 17 DC tak s otehotnenim nebude vubec zadny problem… Ja bych vzala ovu testy a hned po ovulaci nasadit proveru…jen ovulace je az po poz. testu ne v ten den… Ja nakonec proveru nasadila az 21DC i kdyz pozotivni ovulacni test byl uz 16 dc takze ovulace mohla byt 16-18 DC…radeji jsem tomu dala cas. A vyplatilo se… :)

Souhlas.

Lendie
Povídálka 38 příspěvků 23.02.18 08:06
@Kepu píše:
@Lendie pokud je to pred 17 DC tak s otehotnenim nebude vubec zadny problem… Ja bych vzala ovu testy a hned po ovulaci nasadit proveru…jen ovulace je az po poz. testu ne v ten den… Ja nakonec proveru nasadila az 21DC i kdyz pozotivni ovulacni test byl uz 16 dc takze ovulace mohla byt 16-18 DC…radeji jsem tomu dala cas. A vyplatilo se… :)

Tak moc děkuji za reakci. :-) ja se bala, ze nemam sanci otehotnet ????

Kepu
Povídálka 36 příspěvků 23.02.18 09:04

@Lendie taky jsem se bala… :srdce: preju hodne stesticka at se brzo zadari :palec:

zuz1206
Kecalka 292 příspěvků 24.02.18 22:24

@evulatko75 to ze s proverou to nejde ne i pravda.. byla jsem 13.2 na laparce kvuli bolestem co trvali pres rok, nic mi nenasli, menses rozhazeny, dr mi nasadila proveru se slovy: toto budes brat do otehotneni, budu k ni dochazet na folikumetrii a kdyz budou male nasadi az pak clostik. Samotna provera nezaruci tehu ale taky tomu nebrani!!!

Kepu
Povídálka 36 příspěvků 25.02.18 06:33

@zuz1206 ale…nesmi se brat pred nabo pri ovulaci… :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Otřesné video: Chůva surově zbila dítě ve výtahu. Čím víc chlapec plakal, tím víc dostal

V jednom apartmánu v Číně si chůva přišla vyzvednout malého chlapečka, jehož... číst dále >

Nejlepší kámošky z paláce: Proč vznikly tyto dvojice a má Meghan výhodu? Vysvětlíme

Od dob královské svatby Meghan Markle a prince Harryho se ohledně královské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Podprsenka? Ne, díky. Celebrity sázejí na přirozenost

Je jedno, jestli máte prsa malá, nebo velká, souměrná, nebo nesouměrná,... číst dále >

Příběh Emy: Už tři roky jsem doma s dětmi, mateřskou nenávidím

Mám fajn manžela a dvě krásné děti. Když jsem otěhotněla poprvé, těšila jsem... číst dále >

Reklama