Lze rodit bez kontrakcí?

Anonymní
25.5.16 08:34

Lze rodit bez kontrakcí?

Mám asi divnou otázku, ale lze porodit bez kontrakcí? Samozřejmě nemam na mysli císařský řez :D
Jde o to, že známá je pravděpodobně chronická lharka a tvrdi všem, že rodila bez kontrakcí… a ze mela jen mírné bolesti v podbřišku. Anonym z důvodu, že sem pravděpodobně ona známá chodí

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20793
25.5.16 08:37

Tak on si poď pojmem kontrakce představí a vnímá něco jiného. Ja vnimala jen krizove bolesti, zadne boleni bricha, ale deloha samozrejme pracovala a kontrakce byly, jen ja je pres bolest zad vubec necitila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
25.5.16 08:37

Bez kontrakcí určitě ne, ale každý vnímá ty kontrakce jinak intenzivně, u někoho třeba vypadají jen jako mírnější bolesti v podbřišku, možné je vše. :nevim: Každá rodička neřve 5 hodin bolestí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59331
25.5.16 08:39
@Anonymní píše:
Mám asi divnou otázku, ale lze porodit bez kontrakcí? Samozřejmě nemam na mysli císařský řez :D
Jde o to, že známá je pravděpodobně chronická lharka a tvrdi všem, že rodila bez kontrakcí… a ze mela jen mírné bolesti v podbřišku. Anonym z důvodu, že sem pravděpodobně ona známá chodí

jo. lze to.. kdybych u prvního nejela pro divný pocit, narodil se doma. bolesti vesměs žádné, to i ms mi dávala víc zabrat :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
25.5.16 08:41

Moje mamka mi doteĎ připomíná že její nejlepší kámoška kdysi před 30 lety porodila oba kluky aniž by hekla:-D někdo prostě má jiný práh bolesti, každý ty kontrakce vnímá jinak…ono to bolení podbříšku jsou kontrakce, jen prostě ji nemusely tolik bolet, jako bolí jinou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
25.5.16 08:44

Bez kontrakcí rodit nejde. Možná bolest tolik nevnímala nebo ji to tolik nebolelo. Každý má práh bolesti jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24845
25.5.16 08:45
@martina.se píše:
jo. lze to.. kdybych u prvního nejela pro divný pocit, narodil se doma. bolesti vesměs žádné, to i ms mi dávala víc zabrat :mrgreen: :mrgreen:

Přesně tak, kamrádka to měla stejně, menses má horší, než porodní bolesti, to prý měla spíš jenom jakési tlaky v břiše, nic víc. Šťastná to žena :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 08:58

Tak jak je výše. Každy vnímáme bolest jinak. U první jsem došla se spinenim pro jistotu na kontrolu do porodnice. Ano občas mi břicho ztvrdlo, ale věděla jsem jistě, ze to porod není. Na pásech jsem měla pravidelně po 3 minutách kontrakce o sile 120. Nechtěli mi věřit, ze to necítím. Mládě se narodilo 2 hodiny po příjezdu. Asi tak 10 minut před porodem samotným uz bolest byla fest. Druhé mládě mi dalo cuchnout kontrakce půl hodiny po prasknutí vody. Pak nic. Ale po první zkušenosti jsem po 2 hodinách jela do porodnice. Na monitoru opět kopce. Mládě se narodilo za 8 hodin po prasknutí vody. V klidu jsem si dala vanu a když jsem pa volala, ze myslím uz je to tady, tak me přesvědčovala, ze určitě mám ještě čas. Ze o me za ty 2 hodiny směny ani neví. A když tedy šla nahlédnout jak to vypadá, tak jsem měla 3 pořádnou kontrakci, kdy mi oči malém z dulku vypadly. Při dalsi jsem byla dvojnasobna matka. Pa měla jen 1 rukavici a volala na ostatní. Miminko je venku. A prý víc takových rodiček. Ale 3 den kojení jsem dostala zánět prsu a ja rvala jako želva, ze to nedám :lol:, k zubaři jen tažena jen párem volu.

• Nahlásit
  • Citovat
1316
25.5.16 09:24

Nevěřím, těm které píšou, že je porod nebolel nebo nic necítily :-) sorry, ale ja chtěla sloupat v porodnici všechny kachličky na chodbě v tu chvíli. Ale teď po šesti letech bych klidně tvrdila, že to „nebolelo“ :D. Když se ditě sune níž a děloha praská ve švech… :zed: a to jsem si myslela, že mám hodně dobrý prah bolesti a řvala jsem jak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11626
25.5.16 09:46

Taky si z prvního porodu nepamatuju nijak strašný bolesti při ms mám bolestivější. U ms jsem bolesti až zvracela porod proti tomu byl pohoda prostě mě trochu bolel podbřišek já na pokoji až do porodu spala vždy jsem trošku procitla, že přišla bolest a jak odešla tak jsem zas usnula a vzbudilo mě až když mě to nutilo tlačit ale měla jsem i rychlej porod no do porodnice jsme přijeli se špiněním v 11 večer kde na pásech a ni při prohlídce mi bylo řečeno, že se dole nic neděje a že to na porod nevypadá ale že si mě nechaj na pozorování do rána kvůli špinění to mi zopakovali ještě v jednu ráno a pak to šlo rychle nebo mi to aspoň přišlo když jsem ty 3,5hodiny prospala :lol:.Jsem zvědavá na druhý porod za pár týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
25.5.16 09:49
@martina.se píše:
jo. lze to.. kdybych u prvního nejela pro divný pocit, narodil se doma. bolesti vesměs žádné, to i ms mi dávala víc zabrat :mrgreen: :mrgreen:

Tak kontrakce jsou vždycky, jinak by plod nepostupoval porodními cestami.
Jak už psali jiní, jde o to, jak kdo vnímá bolest…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
25.5.16 11:52

:lol: Mě známá tvrdila, že porod pro ni byl orgasmický zážitek, že to vůbec nebolelo a nechápe tu histerii.. :-D Já teda u těch křížových bolestí a kontrakcí, kdy jsme střídavě zvracela a omdlévala cítila snad všechno, jen orgasmus se nedostavil :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59331
25.5.16 14:05
@leryl píše:
Tak kontrakce jsou vždycky, jinak by plod nepostupoval porodními cestami.
Jak už psali jiní, jde o to, jak kdo vnímá bolest…

tak jasný, ale já, strašlivá cíťa umírající u injekce, jsem necítila fakt nic :oops: :oops: :mrgreen: zato druhý porod měl grády, tam jsem poznala, co je to bolest :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.4.19 22:46

Porod bez měřitelných kontrakcí

Vím že je to už starší debata, ale já jsem na stroji za celý porod měla nulové kontrakce. Nevěřili mi, že rodím celou dobu. Netvrdlo mi břicho ani. Ale bolesti do zad a takový pocit, že musím tlačit jsem měla opravdu velké. Nešlo to skoro vydržet, bylo to každou půl minutu. Takže děloha pracovala. Dítě se posunulo k východu a otevřená jsem byla. Jen doktor nevěděl co s tím, že se rodit bez kontraxi nesmí. Ale nakonec to neresil a za půl hodiny bylo hotovo. Jen mě měsíc bolel spodek, jak sem musela tlačit na sílu. Dcera byla docela malá, přes tři kila, tak to šlo.

• Nahlásit
  • Citovat
37
27.4.19 09:29
@Anonymní píše:
Vím že je to už starší debata, ale já jsem na stroji za celý porod měla nulové kontrakce. Nevěřili mi, že rodím celou dobu. Netvrdlo mi břicho ani. Ale bolesti do zad a takový pocit, že musím tlačit jsem měla opravdu velké. Nešlo to skoro vydržet, bylo to každou půl minutu. Takže děloha pracovala. Dítě se posunulo k východu a otevřená jsem byla. Jen doktor nevěděl co s tím, že se rodit bez kontraxi nesmí. Ale nakonec to neresil a za půl hodiny bylo hotovo. Jen mě měsíc bolel spodek, jak sem musela tlačit na sílu. Dcera byla docela malá, přes tři kila, tak to šlo.

A co vas dobutilo jet do porodnice, stim ze rodite?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama