Plánovaný císařský řez bez indikace - Apolinář

Anonymní
22.5.16 22:57

Plánovaný císařský řez bez indikace - Apolinar

Ahoj holky :),

omlouvám se za anonymitu, ale jedná se o citlivé údaje.

ráda bych poprosila pouze o debatu na úrovni bez hádaní se jaký porod je lepší a co je etické a nevímjaké.

Budu rodit u Apolináře v Praze a ráda bych si domluvila plánovaného CS. Nemám žádnou indikaci (možná velikost dítěte, ale to bych musela čekat do posledního měření a bez jistoty..).
Máte prosím některá z Vás zkušenost s ochotou na požádání, platbou za indikaci, platbou přímo vícenákladů za nadstandard, platba porodníkovi, nebo pomocí psychiatrického doporučení? Případně i jaká výše.
Případně zařízení v Praze, co poskytuje tuto možnost.

Chápu, že se jedná o citlivé info, klidně jenom se ozvěte a já písnu do zprav.

Budu ráda za jakékoliv info :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12223
22.5.16 23:12

Ty se tu vlastne ptas, koho a jak mas podmaznout?? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
22.5.16 23:17

Mohu se jen zeptat co Tě k tomu vede? Porodu se bojíš? Copak nestojíš o ten krásný zážitek kdy Ti miminko položí na bříško a následně nechají na mazlení a vy se sblížíte?? Nebo chceš cs jen s epiduralem a máš zájem o bonding? Jen mě to zajímá, radu nemám. Chci rodit přirozenou cestou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
22.5.16 23:37

Tak jenom, at si nepripadas jako z Marsu…- ja te chapu, mam za sebou CS i klasicky porod (slovo „prirozeny“ mi moc nejde pres pusu) a za cisare bych zpetne taky klidne platila ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.16 23:49

@Bonnie7 Urcite bych rada pouze spinalni anestezu, takze o to hezke bych nemela prijit :)

Nebojim se porodu, pouze jsem dosla po nacteni vsech dostupnych materialu, informaci atd. k tomuto zaveru. Nikomu jeho nevyvracim a muj nepodsouvam, kdo ma zajem docte se sam, nechci to rozebirat tady.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.5.16 23:50

@Ali-Ali Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.16 00:05

Také jsem rodila sekci ale s indikací. Jsem za ní ráda. Chápu tě. Pokud nemáš známe přímo tam kde chceš rodit tak se na nějaké uplácení vypr… nejlepší cesta je přes psychiatrickou ambulanci kde ti napíší indikací k porodu sekci z důvodu strachu z porodu. Je to nejetictejsi řešení. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.5.16 00:12

Mockrát děkuji anonymní :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
746
23.5.16 01:22

Já sama mám tedy indikaci ale teoreticky vzato se dá získat.

doporučení ti může dát psychiatr nebo tvůj gynekolog. Pokud k psychiatrovy nechodíš předpokládám, že raději svého gynekologa :D
Pokud to není úplně staromódní děda/babča tak to klidně vybal rovnou, že jsi se takhle rozhodla a požádej o doporučení s tím, že se dohodnete co tam napsat.
Pokud je to někdo hodně staromódní asi by jsi musela „zahrát divadélko“ jak hrozný máš strach a jak z toho panikaříš a že to nezvládáš atd. - není to moc čestné, ale je to možnost.
Obvykle se tě zeptá, jestli se opravdu na „přirozený“ porod necítíš a když opravdu ne tak ti napíší doporučení.

Ovšem není to 100% protože v porodnici se můžou ale nemusí doporučení držet, takže je dobré se hned jakmile začneš docházet do poradny v porodnici ujistit, že to četli, akceptují a připomínat se pokaždé, když tam jdeš :)

každopádně rozhodně akceptuji, že si chceš vybrat a pokud ti to přijde opravdu lepší neposlouchej, že je to špatné a musíš přirozeně jinak jsi špatná a sobecká.
Mě to taky říkají, že to přece mám alespoň zkusit a když tak si nechat udělat akutní…
a přitom neberou ani argumenty že bych tím mohla miminku ublížit (já mám akutní panickou a úzkostnou poruchu a mohlo by se stát, že by záchvat v podstatě přerušil porod a mimi by se udusilo…)
Prostě pro některé budeš vždycky špatná :nevim: takže stůj si za svým a držím palce ať ti to vyjde :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
23.5.16 01:54
@Anonymní píše:
@Bonnie7 Urcite bych rada pouze spinalni anestezu, takze o to hezke bych nemela prijit :)Nebojim se porodu, pouze jsem dosla po nacteni vsech dostupnych materialu, informaci atd. k tomuto zaveru. Nikomu jeho nevyvracim a muj nepodsouvam, kdo ma zajem docte se sam, nechci to rozebirat tady.

Nevim, co presne mas nacteno, ale cisarskym rezem davas diteti do vinku velke riziko k ruznym chorobam jako napr. astmatu, obezite, cukrovce, autoimunitnimonemocnenim a podle poslednich studii i leukemii. A dokonce deti narozene cisarskyn rezem maji do 18 let o 40% vetsi riziko umrti, nez deti narozene prirozene. To vse nacteno z rozhovoru s doc. Zahumenskym, gynekologem, porodnikem a mimo jine i soudnim znalcem v tomto oboru. Jestli chces jit naprosto zbytecne, do takoveho rizika… Zajimam se o to hlavne proto, ze jsem sama rodila obe sve deti indikovanym cisarem a nejsem z toho co jim hrozi vubec odvazana a to jsem fakt nemela na vybranou. A ty to riziko chces podstoupit dobrovolne. Zkus se nad tim zamyslet a zkus cist hlavne odbornou literaturu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
23.5.16 02:19

@krtek7489
Je někde ten článek v dispozici na webu? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 05:40

Chapu, ze mas strach…ale videla jsi CS nazivo?? Jestlu ne, podivej se… A uz kvuli tomu miminku bys to bez indikace nemela chtit…Minuly tyden jsem koukala na nemocnici Motol na CS. A chtelo se mi za to miminko brecet. :,( Z naproste pohodicky, co ma v brisku, udelaji fik fik…a uz ho tahnou ven…to miminko, z toho musi mit tak brutalni sok, bezpeci, teplicko, mamky tep a najednou zima, zarivky a cizi prostredi..nic ho neuklidni…a zadne hezke se nekona. Odnesou ho, zabali a pak ti ho na chvilku prinesou k hlave, zkusi prilozit…a sup, sup pryc…zadne mazleni, zadne chovani. Nekdy je CS nezbytny, tak to musi byt, ale pokud ne, seber odvahu, najdi psychologa, najdi nejaky relax, co ti to pomuze se pripravit…a udelej to pro to mimco. Ne nadarmo to priroda takhle zaridila… :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31917
23.5.16 05:42
@Bonnie7 píše:
Mohu se jen zeptat co Tě k tomu vede? Porodu se bojíš? Copak nestojíš o ten krásný zážitek kdy Ti miminko položí na bříško a následně nechají na mazlení a vy se sblížíte?? Nebo chceš cs jen s epiduralem a máš zájem o bonding? Jen mě to zajímá, radu nemám. Chci rodit přirozenou cestou.

jak chceš rodit Ty je irelevantní a zakladatelka má o sobě představu jinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2628
23.5.16 06:15

http://www.zdravotnickydenik.cz/…ost-ocekava/

Doporucuju přečíst.

Jinak slusny gynekolog te s uplatkem vyhodi. A pak to rozhlasi v porodnici a budes mit opravdu spatne zachazeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2628
23.5.16 06:17

@Katerina308
Clanek viz vyse. Taky jsem vcera koukala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama