Manžel mi odmítá posílat polovinu peněz dle SJM

Anonymní
6.1.21 08:23

Má na to právo?

Zdravím, potřebuju radu/názor..

Vím, že nejste právníci ani OSPOD, ale i tak nez podnikání další kroky, jsem nervózní, potřebuji znát názory ostatních..

Rozvadim se s manželem, máme 7 měsíčního chlapečka, odesli jsme od něj a manžel mi odmítá posílat polovinu peněz (dle SJM) mám nárok na polovinu společných peněz do rozvodu.. Křičí, že co mi posila(je to tak třetina, než co by měl) je obrovské, že si to řekněme u soudu a že když se mi to nelibi, že nechce platit dost na malého, vezme si ho k sobě. Myslíte, že jen blafuje a chce zastrašit? Nebo mi opravdu malého, je kojeny, muze vzít? A pokud je dítě kojene, jaký může soud nařídit styk s otcem? On manžel poslední měsíce dost pije a já mám strach nechat ho s malým samotneho, bohužel to nemám jak dokázat. On je mistr slova a všechno popře.. Mám strach o syna.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
796
6.1.21 08:27

Tak pokud po něm chceš posílat polovinu příjmu, tam ty bys mu měla posílat svou polovinu. Což teda záleží na jeho příjmu, ale možná to ve finále vyjde, tak jak to je teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
6.1.21 08:27

A předmanželská smlouva je, máš ji pořádně pročtenou? Myslím že pokud vytáhneš, že jsi od něj odešla kvůli chlastu a že jsi tak chtěla chránit svého syna, tak se soud přikloní na tvou stranu. Ale to máte mít vše ukotvené v predmanzelske smlouvě… přesně kvůli tomu se dělá. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 08:31

@Nicole 1234
Započítávam i můj příjem a chci po něm doplatit, aby to vyšlo pro každého napůl..

• Citovat
  • Nahlásit
11918
6.1.21 08:33

Nedostaneš polovinu, na to zapomeň. Podej žalobu o výživné nerozvedené manželky k soudu spolu s návrhem na předběžné opatření, kolik chceš, aby ti posílal. Ale zapomeň na to, že ti soud přiklepne polovinu výdělku, ani omylem. Navíc jemu zase teoreticky náleží polovina tvého příjmu. Ale nežiješ v realitě, když si myslíš, že dostaneš půlku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6146
6.1.21 08:37

Ty po něm chceš aby ti každý měsíc posílal půlku toho co vydělá? Tak to asi ne. Kojeny dítě mu určitě nikdo nesveri. Ale časem může třeba dosáhnout stridavku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61712
@Anonymní píše:
@Nicole 1234
Započítávam i můj příjem a chci po něm doplatit, aby to vyšlo pro každého napůl..

Kde jsi vzala, že máš nárok na polovinu jeho platu? Máš nárok na výživné na sebe a na dítě, ale ne polovinu jeho peněz :mrgreen: jinak kojene dítě styk na pár hodin několik dní v týdnu

Příspěvek upraven 06.01.21 v 08:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Šáruší no tak v zákoně jr, že veškeré příjmy spadají do SJM, tudíž bych půlku mít měla, ne? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
61712
6.1.21 08:38
@Anonymní píše:
@Šáruší no tak v zákoně jr, že veškeré příjmy spadají do SJM, tudíž bych půlku mít měla, ne? :think:

Tak ty jsi vtipná :lol: ne, takhle to fakt není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11918
6.1.21 08:38
@martina.se píše:
Kde jsi vzala, že máš nárok na polovinu jeho platu? Máš nárok na výživné na sebe a na dítě, ale ne polovinu jeho peněz :mrgreen: jinak kojene dítě styk na pár hodin několik dní v týdnuPříspěvek upraven 06.01.21 v 08:38

má nárok na stejnou životní úroveň do rozvodu, takže dle platu je výživné nerozvedené manželky výrazně vyšší než pak po rozvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11918
6.1.21 08:39
@Anonymní píše:
@Šáruší no tak v zákoně jr, že veškeré příjmy spadají do SJM, tudíž bych půlku mít měla, ne? :think:

teoreticky, prakticky na to nedosáhneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61712
6.1.21 08:39
@Šáruší píše:
má nárok na stejnou životní úroveň do rozvodu, takže dle platu je výživné nerozvedené manželky výrazně vyšší než pak po rozvodu.

Ale taky stejné náklady atd.. Ono to tahle úplně nefunguje, že dostane polovinu příjmu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11918
6.1.21 08:41

V podstatě hele, kolik bere? Kolik z toho platí? Třeba hypotéku nebo nájem ve vyšem společném majetku, služby. Kolik ti posílá? Kolik má ty? Takhle vyříme fakt z vody. Fakt je ten, že prostě soud neřekne ty máš 40, ona 10, celkem 50, ty 25, ona 25, takže jí ještě 15 pošli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11918
6.1.21 08:41
@martina.se píše:
Ale taky stejné náklady atd.. Ono to tahle úplně nefunguje, že dostane polovinu příjmu

vždyť to píšu od začátku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
6.1.21 08:44
@Anonymní píše:
Zdravím, potřebuju radu/názor..

Vím, že nejste právníci ani OSPOD, ale i tak nez podnikání další kroky, jsem nervózní, potřebuji znát názory ostatních..

Rozvadim se s manželem, máme 7 měsíčního chlapečka, odesli jsme od něj a manžel mi odmítá posílat polovinu peněz (dle SJM) mám nárok na polovinu společných peněz do rozvodu.. Křičí, že co mi posila(je to tak třetina, než co by měl) je obrovské, že si to řekněme u soudu a že když se mi to nelibi, že nechce platit dost na malého, vezme si ho k sobě. Myslíte, že jen blafuje a chce zastrašit? Nebo mi opravdu malého, je kojeny, muze vzít? A pokud je dítě kojene, jaký může soud nařídit styk s otcem? On manžel poslední měsíce dost pije a já mám strach nechat ho s malým samotneho, bohužel to nemám jak dokázat. On je mistr slova a všechno popře.. Mám strach o syna.

Ty po něm chceš polovinu jeho výplaty? Promiň ale to ti nikdo nedá. Jinak musíš mít zažádano o svěření dítěte do pece, tam se vyřeší i alimenty. Nevím teda kdy konkrétně se řeší výživné na tebe. Na nej mas právo jelikož jsi na mateřské. Pak musíte mít vypořádany majetek a nakonec vás rozvedou. Já osobně nedostávala od bývalého rok a půl ani korunu a nikomu to divne nepřišlo. Po rozhodnutí u soudu mi zpětne doplacel alimenty. A věř ze nikoho ani nezajímalo jestli mám z čeho s dětmi žít. A to jsem byla ještě půl roku na rodicaku.
Takze buď tak trochu rada, ze dostávás aspoň něco

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat