Rozvod - otec chce děti do péče

Anonymní
1.1.21 19:27

rozvod - otec chce děti do péče

Zdravím všechny!

Nějakou dobu už nám to s manželem neklape, je to takový vztah, že já spím rok v obýváku, nemluvíme na sebe, nechybí nám to, nespíme spolu a oběma to očividně vyhovuje. Nicméně já už takový vztah nechci, chci se posunout dál a být s někým, kdo mě bude mít rád. Jsem jak puberťačka, já vím, a přitom je mi 30. Dnes jsem manželovi oznámila, že se chci rozvést, po půlhodinové hádce mi řekl, že dobře, ať jdu, ale o děti že se bude starat on. Dětem jsou 2 a 1 rok, jsou malé, jsem ještě na mateřské. Můj dotaz zní - je možné, že když se začneme rozvádět, svěří děti do péče otci? Protože to bych nezvládla, to bych tady s ním radši ještě 18 let žila na hromádce. Vůbec nevím, jak to funguje, co udělat a neudělat, abych to neudělala špatně. Peníze a byt ať si nechá, ale děti budou moje. Děkuji všem a omlouvám se za anonym, je to pro mě důvěrná informace.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1228
1.1.21 19:31

Spíš bych se snažila vztah zachránit, děti jsou fakt malé a ty na mateřské, není to sranda. Po narození dětí má spousta párů krizi a vy máte dvě děti rok po sobě, krizi se není co divit. Snaž se to spíš zachránit, než zničit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1302
1.1.21 19:33

Deti ti sveri do pece neboj, jsi na materske a celodenne o ne pecujes, tak ma tatik smulu. Jsou to silacke reci, jen aby ses bala a nerozvedla ses. Drzim palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
1.1.21 19:37

Standardem je stridava pece. Pokud otec chce pecovat a je schopny pecovat, tak neni duvod, proc by nemohl plnohodnotne a rovnopravne o deti pecovat. Tedy stridavka nebo jina forma rovnomerne pece. Matka neni vic nez otec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6182
1.1.21 19:38

Nejsou to tvoje deti, jsou to vase deti! Nemas zadne pravo si je privlastnovat a chtit jim sebrat otce. Ano, tedka kdyz jsou male, tak pravdepodobne zustanou s tebou, ale jak trochu povyrostou, tak je klidne muze vysoudit do pece on. Nebo stridavou peci apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6182
1.1.21 19:39
@migmina píše:
Deti ti sveri do pece neboj, jsi na materske a celodenne o ne pecujes, tak ma tatik smulu. Jsou to silacke reci, jen aby ses bala a nerozvedla ses. Drzim palce

A nebo jen otec nechce prijit o svoje deti, ktere mu chce zena sebrat. Zalezi na uhlu pohledu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8159
1.1.21 19:45
@Anonymní píše:
Zdravím všechny!Nějakou dobu už nám to s manželem neklape, je to takový vztah, že já spím rok v obýváku, nemluvíme na sebe, nechybí nám to, nespíme spolu a oběma to očividně vyhovuje. Nicméně já už takový vztah nechci, chci se posunout dál a být s někým, kdo mě bude mít rád. Jsem jak puberťačka, já vím, a přitom je mi 30. Dnes jsem manželovi oznámila, že se chci rozvést, po půlhodinové hádce mi řekl, že dobře, ať jdu, ale o děti že se bude starat on. Dětem jsou 2 a 1 rok, jsou malé, jsem ještě na mateřské. Můj dotaz zní - je možné, že když se začneme rozvádět, svěří děti do péče otci? Protože to bych nezvládla, to bych tady s ním radši ještě 18 let žila na hromádce. Vůbec nevím, jak to funguje, co udělat a neudělat, abych to neudělala špatně. Peníze a byt ať si nechá, ale děti budou moje. Děkuji všem a omlouvám se za anonym, je to pro mě důvěrná informace.

To ti řekl jen proto žes mu řekla že chceš rozvod…překvapilas ho a naštvala tak ti řekl tohle…Myslíš že by byl schopen se o takhle malé děti postarat? jak by to udělal když chodí do práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
1.1.21 19:45

Takto malé děti se většinou svěří matce, ale za rok/dva si může zažádat o střídavou péči a s největší pravděpodobností ji dostane. Měli byste se spolu dohodnout, spolu vám to sice nefunguje, ale děti jsou vaše. Mělo by vám jít společně o blaho dětí, nedělat si naschvály, nesnažit se druhému skrz děti ublížit, ale táhnout za jeden provaz, aby děti nepocítily, že nejste spolu, ale každý zůstal rodičem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
1.1.21 19:46

Tady se, bohužel, těžko čte mezi řádky. Proč spolu nemluvíte? Proč jsi hned vyrukovala s rozvodem? Proč půlhodinová hádka? Proč si nemůžete sednout v klidu a promluvit si, jak vám bude nejlépe a co bude nejlepší pro děti? Pokud neumíte mluvit spolu, co poradna?

A pokud cítíš, že se ti to hnusí a nic z toho nechceš, tak rozvod je možnost, ale v tomto případě ideálně do střídavé péče. Je mi líto, že má manžel najednou po nějaké půlhodinové smršti přijít o děti. Zkuste to znovu a vklidu.

Příspěvek upraven 01.01.21 v 19:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19119
1.1.21 19:46
@cernaselma píše:
Standardem je stridava pece. Pokud otec chce pecovat a je schopny pecovat, tak neni duvod, proc by nemohl plnohodnotne a rovnopravne o deti pecovat. Tedy stridavka nebo jina forma rovnomerne pece. Matka neni vic nez otec.

nicméně je dost důležitý věk, u ročního dítka bych si opravdu netroufla tvrdit, že dostane na 100% střídavku. To opravdu ne. U takto malého dítěte je to dost nepravděpodobné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7641
1.1.21 19:47

Podobným rozvodem si prochází kolega a je na něm vidět jak je nešťastný, že žena odešla.
Ale oni jsou domluveni na střídavé péči.

Jsou to vaše děti, ne jen tvoje, přeci.
I chlap je plnohodnotný rodič.

Mediátor nebo poradna by vám nepomohla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
1.1.21 19:47
@Keyllah píše:
nicméně je dost důležitý věk, u ročního dítka bych si opravdu netroufla tvrdit, že dostane na 100% střídavku. To opravdu ne. U takto malého dítěte je to dost nepravděpodobné…

To je pravda. Ale s přibývajícím časem to bude čím dál pravděpodobnější, a on si zřejmě opravdu zažádá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18506
1.1.21 19:50

Máte roční dítě a rok spolu nespíte. proč? co se tehdy stalo? nějak, něčím ti ublížil nebo jsi byla psychicky mimo a „odstavila“ jsi ho?
nebo jsi ho nemilovala nikdy a jen chtěla děti? a jak bylo splněno, tak chlapa nepotřebuješ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8159
1.1.21 19:50

@Galitea A já bych do střídavé šla…alespoň si žena odfrkne a chlap uvidí jaké to je starat se o 2deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11918
1.1.21 19:52

Hele, šanci má absolutně minimální. U takhle malinkých dětí spíš žádnou. Čím menší ty děti jsou, tím menší má šanci. Jsou to jen silácké řeči, nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat