Svěření dětí do mé péče?

Anonymní
29.12.20 21:39

Svěření dětí do mé péče??

Dobrý večer,
potřebuji radu. Žijeme s partnerem a dvěma dětmi, neklape to. Chtěla bych se od něj odstěhovat a zažádat o svěření dětí do mé péče (děti 1 a 4roky). Chci odejít z důvodu, že začal hodně pít alkohol (pije 3/4 roku, dříve zašel 1× měs. do hospody a přišel domů neopitý). Budu se stěhovat já s dětmi, nyní žijeme u jeho rodičů. Bude se vracet domů, což je cca130km. A teď potřebuji poradit od někoho, kdy byl v mé situaci. Nejdřív se odstěhovat, vyřídit doklady s novým trvalým bydlištěm, děti a sebe tam přehlásit a poté zajít někam na soud a zažádat? Nebo mi prosím poraďte kam zajít se poradit (na který úřad). A kdo mi určí alimenty (dohoda nebude možná)? Ještě jsem na mateřské.
A jaké máte prosím zkušenosti s určením, aby partner si bral děti k sobě? Po-Pá jezdí s kamionem a vracel se domů až pozdě večer nebo vůbec, So-Ne každý večer opilý (prý je to ok, dle něho). O děti jsem se starala výhradně jenom já.
Prosím poraďte mi. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9399
29.12.20 21:48

Zkušenost naštěstí nemám, ale pokud se stěhuješ tak daleko kvůli pomoci s dětmi (jelikož otec dětí pomáhat nijak nebude), tak se na něj v tom neohlížej. Úplně bez pomoci bys to měla těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6182
29.12.20 21:49

Kdyz neni domluva. Tak alimenty soud, peci taky soud.

Jen si nemyslete, ze nalozite deti, odvezete je 130km a jen jim vyridite novy doklady. To ani omylem :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.20 21:54

@Cenarius
to vím, že to „nepůjde“ takhle jednoduše. Proto se tady ptám na rady. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
1302
29.12.20 22:15

Nejprve musis zazadat o predbezne opatreni, aby ses legalne mohla s detmi odstehovat. Nemuzes je jen tak sbalit a bez souhlasu otce deti odstehovat. To nejde. Zazadej zaroven soud o svereni do pece a vyzivny. Kona se to najednou. Pocitej s variantou, ze se budete podilet na cestach. Je to v ustavnim soude v judikature. Kamaradka musi si pro dite jezdit, nastesti jen 30km

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4928
30.12.20 17:01
@Anonymní píše:
Dobrý večer,
potřebuji radu. Žijeme s partnerem a dvěma dětmi, neklape to. Chtěla bych se od něj odstěhovat a zažádat o svěření dětí do mé péče (děti 1 a 4roky). Chci odejít z důvodu, že začal hodně pít alkohol (pije 3/4 roku, dříve zašel 1× měs. do hospody a přišel domů neopitý). Budu se stěhovat já s dětmi, nyní žijeme u jeho rodičů. Bude se vracet domů, což je cca130km. A teď potřebuji poradit od někoho, kdy byl v mé situaci. Nejdřív se odstěhovat, vyřídit doklady s novým trvalým bydlištěm, děti a sebe tam přehlásit a poté zajít někam na soud a zažádat? Nebo mi prosím poraďte kam zajít se poradit (na který úřad). A kdo mi určí alimenty (dohoda nebude možná)? Ještě jsem na mateřské.
A jaké máte prosím zkušenosti s určením, aby partner si bral děti k sobě? Po-Pá jezdí s kamionem a vracel se domů až pozdě večer nebo vůbec, So-Ne každý večer opilý (prý je to ok, dle něho). O děti jsem se starala výhradně jenom já.
Prosím poraďte mi. Děkuji

Postup podle zákona:

1. projednat s otcem a dohodnout se o dalším bydlení a životě, optimálně s pomocí mediátora. Pokud to nejde, pak:
  2. návrh na zahájení řízení o úpravu péče a výživy dětí, podává se na soud, kde nyní děti bydlí.
  3. návrh na nahrazení souhlasu otce se změnou bydliště dětí
  4. do rozhodnutí soudu by změna bydliště dětí 130 km daleko byla protiprávní a jsou soudy které na návrh otce mohou uložit povinnost vrátit bydliště dětí zpět
  5. pokud by vyčkávání na rozhodnutí soudu bylo neúnosné, pak lze podat návrh na nařízení předběžného opatření. Pozor, u návrhu na předběžné opatření na nahrazení souhlasu otce se změnou bydliště dětí se skládá jistota 10.000 Kč.

Existují i agresivní procesní strategie v rozporu se zákonem, ale ty radit nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
31.12.20 08:18

Ahoj, vždy a na prvním místě je osobní dohoda. Vím, vždy to tak nějak nejde.Ale vemte si, že jsem jednoho dne dojel z práce domů a děti pryč, barák vybílenej, prostě vše v řiti. Něení nic horšího než nevědět kde děti jsou atd. Pokud se odstěhujete s dětmi daleko od otce dětí, což 130 km určitě je, tak pokud se o děti stará a chce je vidět, bude to těké. Nicméně vše je potřeba dobře promyslet. Pokud budou problémy tak na ospod, následně soud.Na různých ospodech dokáží házet klacky otcům pod nohy, hlavně těm co děti mají rádi, starají se at. Výživné by bez osobní dohody měl určit soud na základě potřeb a věku dítěte s ohledem na otcův příjem, který si vyžádá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat