Má smysl odvolání do školy?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.5.22 07:15

Má smysl odvolání?

Dobrý den, v pondělí mám poslední šanci na odvolání (pouze u jedné školy u druhé už ne a stejně jsem tam byla více pod čarou). Škola vzala 60 lidí a já jsem 126.. Má to vůbec cenu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41662
7.5.22 07:26
@Anonymní píše:
Dobrý den, v pondělí mám poslední šanci na odvolání (pouze u jedné školy u druhé už ne a stejně jsem tam byla více pod čarou). Škola vzala 60 lidí a já jsem 126.. Má to vůbec cenu?

Ta k za zkousku nic nedas, ne? Stat se muze cokoliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10636
7.5.22 07:40

Zkus to a mezitím se rychle přihlaš někam na 2. kolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4517
7.5.22 07:42

No skoro si myslím, že to cenu vůbec nemá. Ale jako zkusit to můžeš, to jo. Kolik celkově lidí se hlásilo? Co je to za školu? To by u mě taky rozhodovalo. Pokud bys byla 126 ze 130 a byl by to treba gympl nebo konzervatoř, na odvolání bych se vykaslala, ono by se to pak projevilo během studia na znalostech a schopnostech a škola by buď byla utrpení, nebo bys ji ani nedokončila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6626
7.5.22 07:54

Tak to opravdu ne. Vím, že se nám loni dostali i 15 - 20 pod čarou, ale 126 místo je hodně daleko. Cos měla za školy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1178
7.5.22 08:06

Velmi zalezi na konkretni skole a situaci. U nas vim o osmiletem gymplu (nejprestiznejsi v okoli, ale opravdu narocny), kde berou 30 a vloni se na odvolani dostal chlapecek ze 110.mista a holcicka ze 104., kdo byl posledni, koho na odvolani vzali, netusim. Uchazecu nevim presne, kolik bylo celkem, ale predpokladam kolem 170 (to bylo letos). Na jinem gymplu, kde berou 60 z cca 200, se jeden rok nedostalo uz dite 69, ale jindy se v pohode dostanou i deti kolem 90.mista. Ani ta skola sama nedokaze predem odhadnout, jak se ty deti mezi skolami nakonec „rozlozi“, situace je kvuli dvema prihlaskam opravdu neprehledna, takze na vetsine skol doporucuji podat odvolani z kazdeho mista.
Osobne moc nechapu, co na tom resis, ja bych podala rozhodne na obe skoly, nikdy nevis… Podat odvolani neni slozite, na vetsine skol maji dokonce predpripraveny formular, kam se doplni prakticky jen jmeno, lze ho vyplnit primo v te skole tj. nemusi se ani nic posilat postou. To je opravdu to nejmensi, co pro sebe muzes udelat. Podat odvolání = aspon nejaka sance, i kdyz mozna miziva X nepodat odvolani = sance cista nula. Ale jak pise @Havlova, urcite rychle resit, kam na 2.kolo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41662
7.5.22 09:18
@Midaku píše:
No skoro si myslím, že to cenu vůbec nemá. Ale jako zkusit to můžeš, to jo. Kolik celkově lidí se hlásilo? Co je to za školu? To by u mě taky rozhodovalo. Pokud bys byla 126 ze 130 a byl by to treba gympl nebo konzervatoř, na odvolání bych se vykaslala, ono by se to pak projevilo během studia na znalostech a schopnostech a škola by buď byla utrpení, nebo bys ji ani nedokončila.

nikdy nevíš. Už jsem tu nebo jinde psala, že naše výchovná poradkyně má tu zkušenost, že se děcko dostalo na gympl 111., brali 60.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55983
7.5.22 09:33
@Anonymní píše:
Dobrý den, v pondělí mám poslední šanci na odvolání (pouze u jedné školy u druhé už ne a stejně jsem tam byla více pod čarou). Škola vzala 60 lidí a já jsem 126.. Má to vůbec cenu?

a co jiného dělat? a hledej dál kde mají volná místa. šance malá, ale nikdy nevíš kolik dětí dá odvolání a kolik jich nakonec na tu školu nastoupí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1178
7.5.22 10:15
@vokishka píše:
nikdy nevíš. Už jsem tu nebo jinde psala, že naše výchovná poradkyně má tu zkušenost, že se děcko dostalo na gympl 111., brali 60.

Presne! jak jsem psala, ja vim o prijatem 110. a berou 30…!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4517
7.5.22 10:53

@vokishka @Magda26 jasný, může mít štěstí a dostane se. Ale ono to přece není jen o tom za každou cenu se tam dostat. Ty přijímačky asi k něčemu slouží, ne? My jsme na gymplu měli holku, co se dostala po odvolání a i protekci a bylo to fakt znát. Chudera pořád nestíhala, téměř vždy byla ve všem nejhorší, nikdo se s ní moc nechtěl bavit, protože ve všech projektech, skupinovkach atp byla tak nějak jen do počtu a ještě s emuselo pracovat za ni…prolezla s odrenyma ušima, maturitu udělala sice na podruhé, ale teda udělala. Sama několikrát říkala, že chtěla na jinou školu, ale že rodiče trvali na gymplu, fakt tam byla nešťastná, my jsme se jí defacto ujali, bylo mi jí líto, že ji všichni odstrkuji, sama jsem to zažila na ZŠ..určitě by ji bylo líp na nějaké jednodušší škole, za mě zbytečný stresy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41662
7.5.22 11:11
@Midaku píše:
@vokishka @Magda26 jasný, může mít štěstí a dostane se. Ale ono to přece není jen o tom za každou cenu se tam dostat. Ty přijímačky asi k něčemu slouží, ne? My jsme na gymplu měli holku, co se dostala po odvolání a i protekci a bylo to fakt znát. Chudera pořád nestíhala, téměř vždy byla ve všem nejhorší, nikdo se s ní moc nechtěl bavit, protože ve všech projektech, skupinovkach atp byla tak nějak jen do počtu a ještě s emuselo pracovat za ni…prolezla s odrenyma ušima, maturitu udělala sice na podruhé, ale teda udělala. Sama několikrát říkala, že chtěla na jinou školu, ale že rodiče trvali na gymplu, fakt tam byla nešťastná, my jsme se jí defacto ujali, bylo mi jí líto, že ji všichni odstrkuji, sama jsem to zažila na ZŠ..určitě by ji bylo líp na nějaké jednodušší škole, za mě zbytečný stresy.

Znam holku, inteligentni, same jednicky, fakt umi, ale tremistka, pokazila totalne prijimacky a nedostala se nikam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4517
7.5.22 11:16

@vokishka to samozřejmě taky může být, pak by odvolání opravdu smysl dávalo. Je prostě potřeba zvážit všechny pro a proti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1178
7.5.22 11:17

@Midaku Urcite souhlas, ale to si musi zakladatelka vyhodnotit sama, jaka je jeji konkretni situace. Muj spoluzak na 8G se dostal az na odvolani, protoze ma nevyrovnany talent (na M genius, ale s jazyky vcetne CJ je to spatne…). Nakonec vystudoval celkem v pohode, je v Mense, ma samozrejme VS i maly doktorat a pracuje v Microsoftu. Jeho maminka po letech priznala, ze vzhledem k tem problemum s CJ byly ty prijimacky na 8G vlastne jen takovy pokus a kdyby se nedostal, dala by ho po ZS na ucnak…! Takze ja bych ty prijimacky zase az tak neprecenovala, zalezi i na kriteriich kazde konkretni skoly, jak moc akcentuje testy nebo naopak prospech/mimoskolni aktivity… Zakladatelka nepise, kolik se na skolu hlasilo celkove deti. Pokud byla 126. ze 130, asi bych z toho nejaky zaver v tomto smyslu vyvodila, ale pokud treba z 200 a vic, neprijde mi to jako vylozene tragicky vysledek.
Jinak tlak rodicu proti prani ditete mi prijde v kazdem pripade spatne a musim rict, ze jsem byla prijemne prekvapena, kdyz jsme ted odevzdavali zapisovy listek syna na 8G, ze tam je i v tomto pripade (vek 10 let) vyzadovan i primo podpis uchazece :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55983
7.5.22 11:29

@Midaku tak to by se mělo zvážit ještě před podáním přihlášek. Pokud vím že dítě na to nemá tak by to pak bylo trápení. Syn má spolužáka co chtěl na stejnou školu jako syn, ale ty známky má mnohem horší takže jako druhou školu měl učební obor. Na SŠ měl strašně málo bodů a vysvědčení mu rozhodně nepomohlo. tak se dostal na elektrikáře a těší se, baví ho obvody a když mu škola půjde může si pak udělat nástavbu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4517
7.5.22 11:41

@Markéta80 no to bez pochyby, je milion věcí, co by se mělo nebo nemelo… já jsem jen napsala svůj názor, že pokud skončím pod čarou v podstatě o tolik uchazečů, kolik berou, tak mi odvolání přijde nesmyslné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat