Změna školky na poslední rok docházky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
6.5.22 13:47

Změna školky na poslední rok docházky

Dobrý den, jsem bezradná a ráda bych pohled někoho jiného. Řeším nyní problém: Jsem učitelka a od září mám nastoupit do práce. Dcera chodí do školky u nás ve městě a syn (2,5 let v září) by měl nastoupit též do MŠ, ale tam kde chodí dcera ho pravděpodobně nevezmou.
Mám možnost ho dát do MŠ v rámci ZŠ kde pracuji -vzdalené10 km(v případě potřeby mi tam vezmou i dceru).

A má otázka zní: měnili byste dceři školku na poslední rok docházky, aby byli sourozenci spolu nebo byste dával každého jinam?

Dcera je extrovert, přizpůsobí se rychle, je velmi společenská, ale tady už má vybudované vztahy a možná by tady ve městě chodila i do ZŠ (nechtěla bych jí v mojí škole učit🙂).
Syn je též společenský, ale zatím dost fixovaný, se sestrou je rád a myslím si, že by MŠ zvládal se sestrou lépe.

Obě školky jsou dobré, ač mi přijde trochu lepší (aktivnější, hezčí prostředí, přístup učitelek) ta, kde pracuji.
Děkuji za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3246
6.5.22 13:57

Já ti nevím. Já dávala dceru do předškoláků taky do jiné školky, ale bylo to právě z toho důvodu, že pak ve stejné škole nastoupila do 1. třídy. Takže si našla kamarády a šli pak spolu do školy. Syn pak už nastoupil do stejný školky, jako dcera, ale dcera šla do školy, takže ve školce spolu nebyli. Pokud bys jí přehupla na rok a pak stejně šla do školy jinam, přijde mi to zbytečný, aby kluk pak nevisel ségře rok na krku, a pak si stejně bude muset zvykat, že tam bude sám :nevim: Jenom to o rok odsuneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12439
6.5.22 13:59

Dala či nechala bych ji tam, kde potom půjde do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16078
6.5.22 14:03

My se budeme teď stěhovat takže dcera bude predškolák v nové školce a pak tady ale bude chodit do školy. Berou tady děti od 2 let, tak sem byla ráda že pak budou ze synem spolu chvíli ve školce. No jenže, tady udělali loni třídu jen pro predškoláky, což má i svý výhody, takže budou chodit každý zvlášť a ta predskolni je i v jiné budově.
Dceru bych nechala tam kde bude chodit do školy ideálně v místě bydliště. Syna bych se snažila dát s ní, pokud by to nešlo tak k vám do školky a pak by se videlo, ale myslím že je nejlepší když chodí s dětma ze svýho okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28067
6.5.22 14:03

Pokud tam nebude chodit do ZŠ, tak bych jí asi spíš nechala tam, kde je teď. Jinak proti přestupům nic nemám, sami jsme kvůli stěhování několikrát měnili školku a v pohodě, ale tohle mi přijde zbytečné. Pokud by tedy pro tebe nebyl nějaký velký logistický oříšek, že nechodí do jedné instituce. Ale moje děti se nikdy nesešly v jedné školce a následně ani ve škole a problém to taky nebyl :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
6.5.22 14:16
@Sebestyna píše:
Dobrý den, jsem bezradná a ráda bych pohled někoho jiného. Řeším nyní problém: Jsem učitelka a od září mám nastoupit do práce. Dcera chodí do školky u nás ve městě a syn (2,5 let v září) by měl nastoupit též do MŠ, ale tam kde chodí dcera ho pravděpodobně nevezmou.
Mám možnost ho dát do MŠ v rámci ZŠ kde pracuji -vzdalené10 km(v případě potřeby mi tam vezmou i dceru).

A má otázka zní: měnili byste dceři školku na poslední rok docházky, aby byli sourozenci spolu nebo byste dával každého jinam?

Dcera je extrovert, přizpůsobí se rychle, je velmi společenská, ale tady už má vybudované vztahy a možná by tady ve městě chodila i do ZŠ (nechtěla bych jí v mojí škole učit🙂).
Syn je též společenský, ale zatím dost fixovaný, se sestrou je rád a myslím si, že by MŠ zvládal se sestrou lépe.

Obě školky jsou dobré, ač mi přijde trochu lepší (aktivnější, hezčí prostředí, přístup učitelek) ta, kde pracuji.
Děkuji za názory.

Zkusila bych, jestli syna přijmou do školky, kam chodí dcera. Ona chce změnu a jinou školku? Jestli to nebude moc komplikované s dojížděním, nechala bych ji ve stávající.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
6.5.22 15:21

Zrovna dnes jsem toto řešila s ředitelkou naší preferované školky a říkala mi rezolutně ne, že se prý děcka adaptují až půl roku a že na rok to podle ní nemá smysl :nevim: Samozřejmě můžou být praktické důvody, které k tomu vedou (logistika, finance… atd).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11158
6.5.22 16:14

Do školy půjde k tobě, ne? Takže do nové školky, aspoň pozná spolužáky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
6.5.22 16:32

Ne a navíc mi nepřijde rozumné, aby stála bratrovi za zadkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4473
6.5.22 16:51

Já teď řeším něco podobného. Změna školky na poslední rok, sourozenci spolu, kamarádi ze školky… a já fakt nevím, prostě s enedokazu rozhodnout, žádná varianta mi nepřijde úplně dobrá, u všech je nějaké mínus… tak nějak doufám, že se to vyřeší samo tím, že se dcera dostane jen do jedné ze školek. Ale i tak se do té druhé dost možná dostane v druhem kole, takže budu tam, kde jsem teď :D no jsem sama zvědavá, jak to rozsekneme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20597
6.5.22 16:55

Podle toho, kam pak pujde do skoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1809
6.5.22 17:41

Dávala jsem dceru do jedné školky na poslední rok. Líbila se mi svým přístupem. A zrovna se tam uvolnilo místo. Dcera si našla nove kamarády. A do spádové školy nastoupily děti z obou školek. 5 tříd prvňáků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
6.5.22 19:17

Tak syn ani nebude s dcerou ve školce ve třídě ne? A pokud by byl tím spíš bych asi volila možnost jiné školky. Protože by se mohlo stát, že syn bude permanentně ségře za zadkem. On si tam neudělá zdravé vazby… ji to bude otravovat. Protože přece jenom věkový rozdíl tam je znatelný. Navíc pokud dcera půjde se stejným kolektivem do školy, bude pro ni lepší zůstat, než si na rok zvykat jinde a potom se zas vracet k původním dětem. Už se utvoří jiné skupinky, nynější kamarádky se sčuchnou s někým jiným. Nechala bych dceru, kde je a syna dala k tobě do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
6.5.22 22:33
@Russet píše:
Zkusila bych, jestli syna přijmou do školky, kam chodí dcera. Ona chce změnu a jinou školku? Jestli to nebude moc komplikované s dojížděním, nechala bych ji ve stávající.

Bohužel do školky k dceři se (dle info paní ředitelky) nejspíš nedostane. Ona by chtěla jít s bráchou a ideálně si tam vzít něj kamarádku že stávající školky. :) Dojíždění je v poho… Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
6.5.22 22:46
@tulipán píše:
Do školy půjde k tobě, ne? Takže do nové školky, aspoň pozná spolužáky.

Právě si nejsem jistá, jestli bych ji dávala ke mně do školy. Nevím, zda by to dělalo dobrotu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat