Školka ve 2,5 letech

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
167
6.5.22 16:48

Školka ve 2,5 letech

Dobrý den, potřebuji se poradit s někým kdo má podobnou zkušenost jako já momentálně řeším přijetí do školy starší dcerky která má 4 roky a zároveň i mladší dcerky akorát tedy do jiné školky ( soukromé ) protože ve školce kam budu dávat starší by ji vzaly až v březnu kdy bude mít 3 roky neskutečně se bojím toho jak to vše bude mladší zvládat a také jak to třeba budou zvládat holky bez sebe když jsou každý den spolu..máte někdo zkušenost?
Mladší dcerka je na svůj věk neskutečně šikovná troufám si říct že co se týče mluvení atd je šikovnější než starší děti ale i přes to všechno se hrozně bojím do té školky ji dát i když to bude jen na pár hodin. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4520
6.5.22 16:50

A neni lepsi pockat do brezna, aby mohly jit spolu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1384
6.5.22 17:01

Chápu ten strach, můj klučík bude mít v srpnu 2roky a také půjde do školky, ale tedy jen na 5h denně max. Myslím si, že ty děti budou aspon samostatnější. Starší jde do školky ve 4letech a kdyby šel o rok dříve, bylo by to lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12781
6.5.22 17:05

A do te soukrome ji musis davat vracis se do prace?

Pokud ne tak byh ju dala az do te skolky od 3 let. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
6.5.22 17:12

Ano jde o práci mám smlouvu na neurčito v zaměstnání kde jsem byla před nástupem na mateřskou ale tam nástup nepřipadá v úvahu kvůli 12h směně den /noc momentálně jsem brigádě v jiné firmě( po večerech pracují doma z PC a občas jdu přímo na pobočku když má mamka volno tak holky pohlídá ) rodicak mám do ledna tak bych chtěla do toho ledna dávat dcerku jen na pár hodin denně ).Do března bych klidně počkala ale je problém že není jisté že to místo bude právě i kvůli tomu že se hlásí hodně dětí a musí se počítat i s dětmi z Ukrajiny :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12781
6.5.22 17:15
@Lili2323 píše:
Ano jde o práci mám smlouvu na neurčito v zaměstnání kde jsem byla před nástupem na mateřskou ale tam nástup nepřipadá v úvahu kvůli 12h směně den /noc momentálně jsem brigádě v jiné firmě( po večerech pracují doma z PC a občas jdu přímo na pobočku když má mamka volno tak holky pohlídá ) rodicak mám do ledna tak bych chtěla do toho ledna dávat dcerku jen na pár hodin denně ).Do března bych klidně počkala ale je problém že není jisté že to místo bude právě i kvůli tomu že se hlásí hodně dětí a musí se počítat i s dětmi z Ukrajiny :(

Aha. Ty jeste nevis, zda dite vezmou? A vis aspon jak to u vas s mistama ve skolce obecne je? Protoze pocitat stoprpcentne ze ti vezmou breznove dite do skolky ( v breznu 3) opravdu standartne pocitat nemuzes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4473
6.5.22 17:16

Když se tak bojíš, tak ho dej do skolky až o rok později. To je dle mě úplně ideální věk. Nebo pokud musíš, tak to prijmi jako fakt a netrap se tím. Většina dětí si dřív nebo později ve školce zvykne a chodí tam rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
6.5.22 17:20

@ludmilaadamkova Proto řešim přijetí do soukromé školky kde by byla dcerka od září jasně že bych byla ráda kdyby to v březnu klaplo tam kde teď bude nastupovat starší dcerka ale kdyby ne tak by prostě byla v soukromé až do září 2023 kde by už určitě mohla k té starší dcerce.
Situace co se týče školek je tu celkem kritická školky musí vyhlásit řízení i pro Ukrajinske děti a tím pádem se možnost na přijetí od března také snižují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2276
6.5.22 17:21

Jestli nemáte ve školce, kam chodí starší, smíšenou třídu, ale je to rozdělené na třídy podle věku, tak je to stejně jedno a spolu nebudou :D Mám syny dva roky od sebe a i když chodili do stejné školky, vídali se max venku na zahradě a to jen někdy a také jsou na sebe docela fixovaní :) Takže fixace přejde, nebo se trošku rozvolní, na tom není nic špatného ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12781
6.5.22 17:29
@Lili2323 píše:
@ludmilaadamkova Proto řešim přijetí do soukromé školky kde by byla dcerka od září jasně že bych byla ráda kdyby to v březnu klaplo tam kde teď bude nastupovat starší dcerka ale kdyby ne tak by prostě byla v soukromé až do září 2023 kde by už určitě mohla k té starší dcerce.
Situace co se týče školek je tu celkem kritická školky musí vyhlásit řízení i pro Ukrajinske děti a tím pádem se možnost na přijetí od března také snižují.

No… to se spis obavam ze pokud musis do te prace, tak opravdu bude muset chodit do soukrome. Ale to se dozvis uz velmi brzy po zapise, zda bude nebo nebude prijata.

A pokud opravdu musis od zari do prace nic jineho ti nezbyde a nebudes prvni ani posledni kdo ma deti v rozdilnych skolkach.

Příspěvek upraven 06.05.22 v 17:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
6.5.22 17:29

@Andělka55 Fakt?to mě vůbec nenapadlo že vlastně spolu nakonec ani být nemusí 🙈 starší dcerka jde právě v září poprvé do školky má 4 tak jsem si říkala automaticky že by byli spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12781
6.5.22 17:32
@Lili2323 píše:
@Andělka55 Fakt?to mě vůbec nenapadlo že vlastně spolu nakonec ani být nemusí 🙈 starší dcerka jde právě v září poprvé do školky má 4 tak jsem si říkala automaticky že by byli spolu.

Zalezi kolik ve skolce mate trid. 4 leta jeste v predskolacich nebude ( tam byvaji predskolaci a deti petilete ) nekde byvaji tridy 2 nekde jich je vice a nekde byva i specialni trida pro nejmensi.

U nas je treba jen jedna smisena trida.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
6.5.22 17:33

@Lili2323 urcite si zjisti, jak funguje skolka starsi dcerky, protoze jak uz ti tu pisi, nemusi byt holcicky spolu, a pak je jedno, kam ktera chodi. Smisene tridy maji jen nekde :nevim:

V tech soukromych maji vetsinou k malym detem chuvu a celkove jsou vstricnejsi, nekde dovoluji i plenky… nebala bych se toho. Muj 4,5-lety ADHDak musi chodit do soukrome, neb v bezne ho nechteli; maji tam dve oddeleni- pro mensi a vetsi deti a ke vsem se chovaji skvele, neco maji spolu a neco oddelene dle potreb deti, je to tam super a budu tam davat i mladsi dcerku neb ji budou 3 v prosinci a do klasicke MS by mi ji nevzali.

Jeste jedna vec, v breznu uz budou vsichni hodne zajeti a adaptace bude horsi, nastup do soukrome skolky v zari mi pripada lepsi pro dite a pro tebe jistejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
6.5.22 17:35

Nekdo taky deti rozdeluje, stejna MS ale jine tridy, casto dvojcata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2276
6.5.22 17:36

@Lili2323 u nás je právě třída pro každou věkovou skupinu :D
Proto to píšu.. Pro 2leté je ta nejmenší, potom pro 3leté, pro 4leté a pro předškoláky.. Samozřejmě jsou ještě mezi těmi dětmi jiné rozlišovací metody, do jaké třídy ho dají, není to jen o věku.. Ale vážně být spolu nemusí.. Pokud máte ve školce třídu i pro 3leté děti, tak ho logicky dají do třídy pro 4leté, pokud bude mít 4 maximálně v srpnu. Je to třeba pozjišťovat. Ale v celku je to jedno. Jen abys to ranní rozvážení do dvou různých školek zvládla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat