Má to budoucnost?

Anonymní
28.3.20 15:37

Má to budoucnost?

Mám přítelkyni, jsme spolu už přes rok a teď ta doba karantény byla vhodná na to se s ní sblížit. Asi 5 dnů jsem byl u přítelkyně tahem, jako s ní jsem byl rád, ale její maminka, sestra a bratr, to je totální katastrofa. Na to, že jí je už skoro 29 let, pořád si nechá do života kecat a dělá tam doslova poskoka, zatímco ostatní sourozenci se válí doma a s ničím nepomůžou.

Měli jsme i velký konflikt - chtěl jsem prostě jet domů, neobešlo se to od přítelkyně bez řevu, hádek a slz z její strany (že ji opouštím, proč odcházím atd..). Později z ní vyplynulo, že jí tohle dělal bývalý přítel, pravidelně se vracel domů a nechtěl tam bývat.
Za tu dobu, co jsme spolu, vždycky nějaký velký zásadní konflikt se neobejde z její strany bez křiku a slz, což bohužel mě někdy hodně vyčerpává, protože jsem klidná povaha.

My jsme klidná rodina, přiznávám, že já ještě také bydlím ve velkém baráku, nicméně vrchní patro je moje a já mám svůj klid, svou zábavu a zázemí.
Přítelkyně sem odmítá jezdit, protože ji doma vydírají jak kdyby té holce bylo 10 let, s bídou se tu zjeví tak 1× do měsíce, já u ní jsem možná tak 20× do měsíce. Jak jsem psal, ted jsem tam týden byl v tahu…

Jednoduché řešení - jít bydlet spolu, naráží na značné komplikace. Když jsem navrhl plán, že si rok odšetříme, ať si pak vybereme nějakou nemovitost a půjdeme do nájmu, bohužel zamítnuto, že ona chce výhradně stavět (nemáme pozemek, nemáme 20 % na doložení a rezervy tak možná na 3 měsíce žití.). Žádná zástava cizího majetku nepřipadá v úvahu. Chce se tím vydat šetřením z výplaty, to je nereálné.

A nemá vlastní auto, musí živit auto, který si koupila maminka, protože s ním přítelkyně jezdí do zaměstnání. Teď samozřejmě ne skrz karanténu, ale běžně ano.
Chce stavět, chce nové auto (pod 80 tisíc nepůjde) a chce miminko. I zrušená dovolená byla podle ní, protože když jsem udělal dovolenou na podzim já, tak „se mi to nepovedlo“ a tu letní chtěla raději udělat ona.

Od její nejlepší kamarádky jsem se dozvěděl, že přede mnou měla více partnerů, každý vztah byl v řádech měsíců a partneři ji opouštěli skrz její rodinu, měla možnost se znovu osamostatnit s chlapem, z nějakých neurčitých důvodů to krachlo.

Jedinou doboru zprávou, že nemá dluhy. Otázka jakou tohle má budoucnost, protože já už se začínám cítit docela nejistě.

Ještě doplním, že tou špatnou, se málokdy odmítá přizpůsobit tomu, co chci já. Když přijdu s nápadem svým, nefunguje to a málokdy je tzv. po mém.

Co myslíte?

Příspěvek upraven 28.03.20 v 15:45

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10568
28.3.20 15:42

Napisu to tvrde. Nema smysl ztracet cas s nekym, kdo je pod tak silnym negativnin vlivem sve rodiny. Bud se odtrhne a odejde do spolecneho bydleni s tebou, anebo zustane doma sama a ty si najdi zenu, se kterou si vybudujete harmonicky vztah. Protoze ted se jen trapis a trapit se budes dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.20 15:44

Postavila bych ji před hotovou věc, ať s tebou jde bydlet. Fakt. Dej jí pomocnou ruku, dej jí čas, ať to vstřebá a jinak jdi dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3137
28.3.20 15:47

Me na tom zaujalo spis to, ze obema je vam cca tricet, neplatite komercni pronajem a nemate nasetreno ani na to, abyste sli do pronajmu (a musite na to rok setrit) a ve dvou zaplatili najem, provizi a kauci?? Za me to nema budoucnost nejen pres labilni povahu partnerky, ale predevsim pro (eufemisticky receno) neprilis vysokou financni gramotnost u vas obou.

Příspěvek upraven 28.03.20 v 15:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
28.3.20 15:47

A přítelkyně si to v nejbližší době představuje jak? Že se takhle budete navštěvovat? Jediný způsob jak zjistíte, jestli to má budoucnost je že spolu nějakou dobu budete žít, jenom vy dva a k tomu je nejlepší jít do nájmu, na tvým místě, bych rovnou do závazku v podobě baráku a hypotéky nešla i kdyby na to peníze byli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6424
28.3.20 15:49

Jak píšou holky, jasný návrh a pak hledat jinde.
Ona se musí odstřihnout. Proč chceš odejit, když máš celé patro?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 15:50
@Annia45 píše:
A přítelkyně si to v nejbližší době představuje jak? Že se takhle budete navštěvovat? Jediný způsob jak zjistíte, jestli to má budoucnost je že spolu nějakou dobu budete žít, jenom vy dva a k tomu je nejlepší jít do nájmu, na tvým místě, bych rovnou do závazku v podobě baráku a hypotéky nešla i kdyby na to peníze byli.

To je právě ta překážka, protože každý pracujeme jinde a neměla by se jak dostat do práce. Navíc něco takového bylo už s bývalým přítelem a neobešlo se to bez tlaku z rodiny její strany.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.3.20 15:50
@bublinek píše:
Jak píšou holky, jasný návrh a pak hledat jinde.
Ona se musí odstřihnout. Proč chceš odejit, když máš celé patro?

Odmítá sem jít, protože se nechce potkávat s mou mamkou, přičemž to ani není nutné a žádné konflikty spolu neměli.

• Nahlásit
  • Citovat
28.3.20 16:08
@Anonymní píše:
Odmítá sem jít, protože se nechce potkávat s mou mamkou, přičemž to ani není nutné a žádné konflikty spolu neměli.

Tady už končí sranda. Ve vztazích se nemá bojovat a vše je o kompromisech. Ona má potkat tvojí matku 1× do měsíce a ty tu její 20×? Nenech si s*** na hlavu. Normálně se na ní zdravě naprdni, to na takovýhle holky platí. Popiš jí její staropanenskej život s její vlezlou rodinou a s případným podpantoflákem JEJÍ MATKY. Ona musí udělat v životě zásadní změnu, klidně i pracovní…normálně bych v tomhle případě otevřela i téma rozchod, ať se vzpamatuje a uvědomí si, co je pro její život cennější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24964
28.3.20 16:29
@Anonymní píše:

Podle mě tě moc nežere. Jinak by nekoukala napravo nalevo. Je jí třicet a nechá si kecat do života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.20 16:34

@Russet no já si hlavně myslím, že není o co stát, jestli jí kvůli tomuhle problému krachly i předchozí vztahy…tahle holka je tak psychicky sešlapaná, že pokud se z toho nenechá vytáhnout takto, ten její diskomfort je jí vlastně pohodlný, protože je na něj bohužel zvyklá a s tím se těžko něco dělá v tomto věku. Ta si fakt najde chudáka, který se nezmůže na víc, a její matka bude cvičit s oběma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
28.3.20 17:46
@Anonymní píše:
To je právě ta překážka, protože každý pracujeme jinde a neměla by se jak dostat do práce. Navíc něco takového bylo už s bývalým přítelem a neobešlo se to bez tlaku z rodiny její strany.

Spolehlivý ojetý auto jde koupit klidně za cca 30 tisíc, což předpokládám že má, pokud pracuje a neplatí nájem, nebo je spoustu jiných možností to bych jako překážku neviděla.. Takže na ni tlačili ať se nestěhuje? A když chce miminko, tak si to představuje tak, že budete všichni bydlet s její rodinou? To bych spíš viděla jako překážku. Hele, asi bych si s ní narovinu promluvila, že ty se chceš posunout do normálního samostatnýho partnerskýho soužití, ke kterýmu patří i společný soužití a teprve potom se můžete bavit o dítěti, sám uvidíš reakci, jestli to aspoň pochopí a třeba na něco přijdete. Jestli by byla zaseklá v tom že zůstane s maminkou, tak bych to asi ukončila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
28.3.20 17:52

@bublinek Tak to že chce odejít, bych asi jediný chápala, i z pohledu té přítelkyně - můj přítel měl taky v baráku celý patro, a bydlet bych tam nechtěla i když mám s jeho mámou i ségrou vztahy dobrý. Ale samozřejmě že záleží i na dispozici baráku a na těch lidech, někomu to může takhle krásně fungovat. Ale už nechápu to ostatní, obzvlášť proč s ním nechce jít do nájmu, to asi nebude tim, že nechce k němu, ale že s nim prostě bydlet nechce :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 20:28

Stalo se dneska, proběhla docela i vášnivá hádka a celkový výměna názorů, jako vyčtení například že jsem jí nepřijel pomoct s prací, tak jsem jí odeskl, že jsem kluk z města a ať si najde někoho „vesnickýho“. Už i na mě toho je hodně, tak jsem ze stresu fakt vybuchnul. Po dalším konfliktu vlastně z ní vypadlo, že mně chtěla naučit nějakým dovednostem, až budeme stavět barák. Pak už jsem jí v klidu vysvětlil, že neumím postavit barák holýma rukama, že jsem to v životě nedělal a bojím se vážných chyb, ona že nebude zavřená někde v králíkárně a já ji třeba řekl, že to bude dočasné a že než s ní se pustím do baráku, chci s ní třeba rok žít. A tím skončila hádka na téma bydlení.

Nejdříve bude potřeba auto, ona že pod 80 nepůjde, ale taky jsem jí řekl, že jako člověk z bazaru vím, že i za 80 tisíc se dá sehnat ojetý a stočený šrot před smrtí, že to je o tom co vybírat. Nebo že má možnost si půjčit, ale at si spočítá po splátkách výslednou hodnotu co přeplatí a zůstatkovou hodnotu auta, že kdyby to tak chtěla řešit, zda někdo z rodiny bude ochoten jí půjčit. A tím zase skončila debata ohledně auta.

A taky proč nechci za ní jezdit, tak jsem jí řekl, že se u ní necítím dobře, když tam pořád po ní řvou a mě nebaví poslouchat cizí hádky. U nás by si to nikdo nedovolil. A teď zrovna v době karantény je to docela i o hubu, protože je tam docela napětí a říkala ta moje, že hádky jsou na denním pořádku. A taky doznala, že mě miluje a chce se pohnout dál, a každý její předchozí vztah skončil skrz její rodinu, že to žádný chlap nevydržel a že už má věk a nechce si hledat dalšího chlapa.

Tak jsem jí řekl, že až skončí doba karantény, vrátí se do práce a můžeme se hnout dál. Teď se počítá každá koruna.

Byla to docela ostrá výměna názorů, samozřejmě s křikem i z mé strany (přiznávám, jse mtaky člověk), nicméně ppak už jsme se i smáli a shodli jsme se na tom, že taková hádka asi byla potřeba. :)

• Nahlásit
  • Citovat
332
29.3.20 09:45
@Anonymní píše:
Stalo se dneska, proběhla docela i vášnivá hádka a celkový výměna názorů, jako vyčtení například že jsem jí nepřijel pomoct s prací, tak jsem jí odeskl, že jsem kluk z města a ať si najde někoho „vesnickýho“. Už i na mě toho je hodně, tak jsem ze stresu fakt vybuchnul. Po dalším konfliktu vlastně z ní vypadlo, že mně chtěla naučit nějakým dovednostem, až budeme stavět barák. Pak už jsem jí v klidu vysvětlil, že neumím postavit barák holýma rukama, že jsem to v životě nedělal a bojím se vážných chyb, ona že nebude zavřená někde v králíkárně a já ji třeba řekl, že to bude dočasné a že než s ní se pustím do baráku, chci s ní třeba rok žít. A tím skončila hádka na téma bydlení.

Nejdříve bude potřeba auto, ona že pod 80 nepůjde, ale taky jsem jí řekl, že jako člověk z bazaru vím, že i za 80 tisíc se dá sehnat ojetý a stočený šrot před smrtí, že to je o tom co vybírat. Nebo že má možnost si půjčit, ale at si spočítá po splátkách výslednou hodnotu co přeplatí a zůstatkovou hodnotu auta, že kdyby to tak chtěla řešit, zda někdo z rodiny bude ochoten jí půjčit. A tím zase skončila debata ohledně auta.

A taky proč nechci za ní jezdit, tak jsem jí řekl, že se u ní necítím dobře, když tam pořád po ní řvou a mě nebaví poslouchat cizí hádky. U nás by si to nikdo nedovolil. A teď zrovna v době karantény je to docela i o hubu, protože je tam docela napětí a říkala ta moje, že hádky jsou na denním pořádku. A taky doznala, že mě miluje a chce se pohnout dál, a každý její předchozí vztah skončil skrz její rodinu, že to žádný chlap nevydržel a že už má věk a nechce si hledat dalšího chlapa.

Tak jsem jí řekl, že až skončí doba karantény, vrátí se do práce a můžeme se hnout dál. Teď se počítá každá koruna.

Byla to docela ostrá výměna názorů, samozřejmě s křikem i z mé strany (přiznávám, jse mtaky člověk), nicméně ppak už jsme se i smáli a shodli jsme se na tom, že taková hádka asi byla potřeba. :)

Takže jste vyřešili co, kromě toho že řekla že tě miluje a chce se posunout dál? - Ale aspoň nějaký náznak změny.. Hele a co má furt s 80ti tisícema za auto? Ona ty peníze má? Na tomhle by bylo taky potřeba zapracovat - naučit se chovat podle toho na co mám a ne co chci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama