Reklama

Má kojení ještě smysl?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 20.01.10 16:41
Má to ještě smysl???

ahojky, mám otázku, syna jsem plně kojila měsíc, pak zničehonic málo mlíka, tak druhej měsíc to bylo kojení na střídačku s Bebou, ke konci druhýho měsíce + ještě tak týden jednou denně po celodennim odstříkávání 150-200ml mýho mlíka, doktoři řikali, že i to je hodně důležitý, jenže teď už to je tak tři dny po celodennim odstříkávání tak 60-70ml a upřímně, přijde mi to až trochu nechutný to takhle celý den slívat doslova po kapkách a pak mu to večer dát..Co myslíte??Má to ještě smysl??I kdyby jen malej, budu v tom pokračovat, ale nevim, zda už to neni spíš ke škodě.Dík

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Betula
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 20.01.10 16:47

Já myslím, že to smysl má. Už jen z imunitního hlediska, dostáváš do něj protilátky. Tak být tebou bych to zkusila vydržet aspoň do jara, i když to odstříkávání je vopruz :wink: Škodit rozhodně nemůžeš.

Jo a od tebe už si vůbec neveme? Bylo by jednoduší ho nechat párkrát za den podudlat, než odstříkávat. Ale asi nechce, že jo?

A kdyby to nešlo, tak se taky prd děje. :-)

Příspěvek upraven 20.01.10 v 16:55

jjelena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.10 16:48

Ahoj, opravdu to slíváš po kapkách nebo bys mu mohla spon něco dát po každém odsátí? Já starší dceru kojila plně do roka, pak jsem jí odstavila kvůli těhu, ale podruhý se nezadařilo a kojila jsem cca 2 měsíce a 3. měsíc s příkrmem. Já měla půjčenou váhu a na jedno kojení jsem nakojila cca 10ml, takže při starostech o starší dceru, jsou 20m od sebe, jsem to vzdala. Nejsem jediná, kdo nekojil a děti nestrádají. Takže podle mého je to jen na tobě, jak ty sama to cítíš. Já mít možná víc času, tak třeba se zkouším rozkojit, ale spíš dneska tvrdím, že jsem to vzdala pro starší dceru, abych se jí taky mohla někdy věnovat a ne si jen stimulovat prsa. Ale jak píšeš, slívat celý den by se mi asi taky nechtělo.

Držím palce, jinak malá byla na Sunaru a je v pohodě. :lol:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 20.01.10 16:51

Já si myslím, že ačkoliv nějaký smysl ( imunitní a výživný) to má, ale z hlediska tvé psychiky a snažení bych na tom netrvala..Popravdě já bych na to neměla a tokovéto ždímání je skoro jako mučení - člověk se trápí tím ,že je toho málo a ještě i fyzicky nic moc.
jistě jsou tu i diskuze - Někdo nekojí, apod. a tam ti jistě dají za pravdu, že to možná za tu námahu nestojí..
Ale záleží jen na tvých pocitech..

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 20.01.10 16:55

Omlouvám se,ale už nebudu dál „píchat do vosího hnízda“,proto všechny své příspěvky v této diskuzi mažu

Příspěvek upraven 21.01.10 v 11:42

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 20.01.10 16:58

díky, rozkojit to už nejde, to řikal dr, že nedostatek mlíka je hormonální a taky jsem vyzkoušela už naprosto všechno, odstříkávala jsem i po dvou hodinách,jedla,pila kdeco atd a nic..stále stejný nebo ještě míň, nijak mi to nevadí psychicky..ale opravdu dám na jedno odsávání 5, max 10ml!..přijde mi to, jako, že tim spíš opláchnu lahvičku a pak to slívám..no prostě takový upatlaný..tak nevim no

jjelena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.10 17:00

Přesně tak, nic se nemá lámat přes koleno a tlačit se do něčeho za každou cenu. Já se poprvé rozkojila hned druhý den po císař a to jde prý hůř a podruhý po přirozené rychlovce se nezadařilo. Zkoušela jsem homeopatika, čaje, masáž i odsávačku. Moc nepomohlo a jak jsem psala výš, možná by se zadařilo, ale bylo by to na úkor starší dcery a to bych nepřipustila. Jinak mladší - nekojená je zdravější než ta kojená. :lol:

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 20.01.10 17:02

Jana206:každopádně děkuju za odpověď, ale já zase nechápu, proč mi popisuješ, jak úžasně jsi kojila dva a půl roku..Já bych za to dala nevim co abych měla mlíko, ale nemám..a dokud to byla alespoň jedna lahvička, tak by mě ani nenapadlo mu jí nedat,ale teď, když už to je jen takoáhle troška, se ptám, zda to má význam pro dítě,60-70ml za den je opravdu málo..otázka mi to přijde logická

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 20.01.10 17:05

jjelena:nemyslím, že kdybys to zkoušela dýl, tak se rozkojíš…spousta doktorů ti řekne, že tvorba mlíka, když ho máš, se dá zvýšit různýma způsobama, ale když nemáš mlíko, tak se s tim nic dělat nedá, takže jsi určitě nic nezanedbala..akorát ti to nelezlo na mozek jako mě:-)..že je chudák malej už tak brzy na UM

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 20.01.10 17:05

Záleží samozřejmně jen a jen na Tobě.Už v porodnici jsem měla málo mléka malého přikrmovali nutrilonem.Vydržela jsem asi přes měsíc bylo to podobné jako u Tebe.Zkoušela jsem snad všechny rady co na podporu tvorby mléka jsou.U mě se přidali zdravotní komplikace tak bylo rozhodnuto.Pokud je to jak píšeš já bych to nehrotila.Samoz­řejmě to smysl má,ale ne za každou cenu.

jjelena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.10 17:06

Terkoo, já si myslím, že pro dítko jseš větším přínosem, pokud jseš v pohodě a ne vystresovaná už předem z toho, kolik nakojíš. Jistě, MM je vždy po ruce a ve správné teplotě, ale když není, tak si člověk taky najde systém, jak ho mít vždy při ruce… A ber to pozitivně v tom směru, že si můžeš jít kdykoliv zacvičit nebo cournout po krámech a hlavně se nestresuj. Mě to taky štvalo, ale dneska už mezi dcerama není vidět žádný rozdíl

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 20.01.10 17:06

Jana206:taky mi nic nechutnýho nepřijde na odsátym a zmraženym mlíku..nechýtný mi přijde slívat to po 5ml..

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 20.01.10 17:07

dík

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 20.01.10 17:21
:roll: :roll: :roll:

Příspěvek upraven 21.01.10 v 11:43

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 20.01.10 17:23

dík,mě to právě strašně štve, že nekojim..fakt hrozně…Co se dá fdělat no..díky za reakci

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >