Klub nepapánků

radulaur
18.1.10 14:54

Klub nepapánků

Ahoj holky
inspirovaná Pudlou zakládám tuto diskuzi, třeba sse tu sejdou rady jak na ty malé teroristy, nebo se aspon my maminky uklidníme, že v tom nejsme samiu.
Tak jak to bylo u nás,Adélka prso ignorovala už od porodnice,po trápení tam, i následně doma jsme začaly papat odstříkané MM lahvičkou. Asi 1,5 měsíce ideální dítě, krásně pijící své dávky, jen mě pomalu klesala tvorba mlíka tak jsme začaly přidávat UM a od Vánoc jsme na UM plně.Co se týká jídla tak od toho 1,5 měsíce je to utrpení, jídlo s řevem, propínání se do luku, mléko plive, následně blije všude kolem sebe. Ted jsou nám 4 měsíce, když vypije 14Oml tak div neslavím, ale většinou je to kolem 80-100 5× denně.Za poslední měsíc jsme přibraly 35Og,to se paní doktorce moc nelíbí, řekla,že máme baštit 160-180ml 5× denně, ale jak to do ní dostat,to neporadila.Jinak je to hodné a spokojené dítě,veselá,moc nepláče,pěkně spinká, ale jen se přiblíží matka s jídlem tak začíná hysterie.Momentálně se upínám k zavedení příkrmů a modlím se,že jí to třeba zachutná, ale jestli po mě plivne tou mrkví stejně jak mlíkem, tak už se asi pujdu utopit…
Tak holky jídlu zdar, nebo zmar :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

35427
18.1.10 15:27

Tak jsem tu. Mlika dame tak 100 ml s premlopuvanim, prikrmy tedy v posledni dobe uz stale jen dudlickovou metodou, kde si nejsem dobrovolnosti jista. Zejtra ho zvazim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51140
18.1.10 15:30

redular jak už jsem psala včera, tak já být tebou tak se na příkrmy moc neupínám, myslím že to nebude o nic moc lepší, vím o čem mluvím, mi malá taky nic nechce, jo a má 5 měsíců pryč, pije 6×150ml za den a váží 7 kg, tak by měla vypít více, ale prostě to nevypije.
Myslím, že paní dr. by spíš měla zvážít zda je vše v pořádku a ne tlachat blbiny že má jíst tolik a tolik. :roll:
Jo a co změna UM? To už jsi asi zkusila, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
radulaur
18.1.10 15:38

ahojky
mléko jsme měnily asi před měsícem, z beby jsme přešly k nutrilonu, ted jsme se s doktorkou dohodly,že zkusíme Bebu senzitive,tak napíšu jak jsme pochodily.

• Nahlásit
  • Citovat
51140
18.1.10 15:43

Možná jí to mlíčko fakt nechutná, co tak zkusit nějaké obyčejnější? Mylsím tím třeb Hami atd., jsou prý chutnější. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
radulaur
18.1.10 15:48

Díky za radu, ted zkusím pár dnů tu senzitivní Bebu,jestli je to třeba tou olestí bříška, malá ted sní tak 60ml v klidu, pak se propne do luku a začne hystericky řvát,tak po 10 min řevu jë někdy ochotná si třeba ještě 40ml dát, někdy taky ne…Když se to nezlepší během pár dnů tak zkusím to Hami, nebo Sunar, je to opice, ted se navíc začala přetáčet,tak na zádech nevydrží, jen ji položím je na břichu a mlíko venku…

• Nahlásit
  • Citovat
35427
18.1.10 16:04

radu jojo, já tomu říkám „meziřev“, máme to tak u každého druhého jídla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
18.1.10 16:12

Nepatřím sice zrovna ted do Vašeho klubu,ale musím říct,že kluk mi od 4 do 15ti měsíců (předtím byl kojený) pil max. 150ml,nikdy víc,až ted poslední měsíc začal pít 180 až 210ml.A Nutrilon,Beba,mě osobně připadají hodně vodnaté,úplně bez chuti,něco jako odstředěné mléko.
Sunar je hodně smetanový,ten už chut opravdu má,ale syn ho nechtěl,za to Hami mléko,to pije dodnes,jiné nechce a je fakt,že je opravdu dobré chutově,mě připomíná vanilku.
A nemůžu souhlasit s Katy2,jediné mléko,které je „obyčejnější“ je mléko od babylove,nebo babydream,to ano,ale jinak jsou všechny mléka stejné (i ty z Rosmannu a DM),akorát se platí za značku.

• Nahlásit
  • Citovat
51140
18.1.10 16:26

123 ná to nemyslela jako že je to mlíko špatné, asi jsem měla říct že myslím ne ty znéme značky které všude doporučují jako Beba a Nurilon kde se podlě mě platí jen a jen za značku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
18.1.10 16:30

Katy2,jo jo,chápu to :wink: .Tak at děti rostou,jedí a nevyvádějí!

• Nahlásit
  • Citovat
1357
18.1.10 17:54

Mám podobný problém jako zakladatelka, ale mám mladší děťátko. Nicméně já se rozhodla kecy paní doktorky ignorovat, bo mě s tím vážením dvakrát týdně tak akorát stresuje a když mi holka nevypije stovku ( a že je to sakra často), tak šílím. A minulý týden jsme měly pár dní, že když mě malá viděla s flaškou, tak začala hystericky ječet, takže mám podezření, že jsem jí způsobila základ anorexie a nebo podobného svinstva. A to jen proto, že nepřibírá tabulkově přesně jak by chtěla doktorka a ta mě nutí jí cpát po dvou hodinách flašku. Prdím na ní a krmím jak holka potřebuje a zapisuju si časy a množství a ve finále jsem zjistila, že vypije mnohem víc, než když jí nutím a znásilňuju:-)

Příspěvek upraven 18.01.10 v 18:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
radulaur
18.1.10 18:00

Jančo,díky, taky už to tak dělám, protože si myslím to samé, jen by jsme tem mrnousům to jídlo zcela znechutily.
Holky zkoušely jste rozmixovat do mlíka banán?To mě ted radí mamka, prý by jí to mohlo chutnat…

• Nahlásit
  • Citovat
1357
18.1.10 18:21

To není blbej nápad s tím banánem, na to se těší moje starší ségra, až bude malá starší, že jí dá do mlíka banán, prej se po tom miminka i dobře vykaďej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
992
18.1.10 20:27

No holky, tak já sem asi nepatřím, ale mám opačný problém. Daneček mi jí hodně i mi pije hodně, ale zhubnul mi. Kojenej byl do 4 měsíce částečně. Za poslední měsíc jsme přibrali 230g a teďka jsme je zase zhubli. Je mu osm měsíců pryč a váží 7,54kg. Je pravda, že jsme měli teďka za posledních 14 dní očkování, do toho se klubal zoubek a do toho rýma a kašel. Ale krom asi tří dní, kdy jednou zvracel a moc jídlo nechtěl, tak jinak baštil hodně a přesto zhubnul. Takže nás čekají odběry - krev, moč a uvidí se. Není to poprvé, kdy mi takto zhubnul, už je to asi počtvrté. Nejvíc to bylo v prvních dvou měsících, kdy se narodil. Jsem už z toho na nervy. Mě sice malej jí, ale hubne, Vám dítka moc jíst nechtějí, ale aspoň nehubnou :cry: Teda aspoň jste to tu nepsaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35427
19.1.10 18:52

Laky tak to je taky malej dietář. KOlik toho tak dokáže zbouchat? Třeba má taky jen nějakou alergii, rafánek sice nehubl, ale než jsem ho převedla na neocate, tak přibíral dost málo.

Já holkky mám teďka dojem, že rafánek je nepapánek asi jen v mý hlavě, neměla bych sledovat doporučení nějakejch nablblejch tabulek, ikdyž na mlíko háže bobek, přibral za 2 týdny 450g. Asi to je mojí supervýživnou směsí, co do něj rvu na noc, aby spal -stejně nespí. te¨ˇd se budu snažit naučit ho bumbat tekutiny, ale rvát jídlem ho fakt už nechci, chudáka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama