Má vůbec cenu dnes studovat?

Anonymní
30.4.21 19:12

Má vůbec cenu dnes studovat?

Ahoj, téma berte trošku s nadsázkou. Sedím, mám dlouhý večer, děti na hlídání a já tak přemýšlím. Je mi 33, pracuji v gastronomii. Má práce mě baví, nikdy jsem vlastně nic jiného nedělala, než se motala v kuchyni, nebo na place jako servírka. Jenže si moc dobře uvědomuji, že to nemá budoucnost. Ani ne tak kvůli koroně, což má také svoje, ale i kvůli tomu, že zkrátka nejsou kvalitní zaměstnanci. Jenže co poté? Již cca 1 rok přemýšlím, zda nezkusit dodělat si nějakou školu. Jenže má to v dnešní době vůbec cenu? Koukám převážně po Voš, momentálně na nutričního terapeuta, výživa mě celkem dost zajímá co se týče i zdraví a redukce. Jenže, nedávno jsem dohledávala do hloubky a trh je totálně přesycen. Sociální pracovník by měl mít alespoň Mgr a plat směšný. Na dis max. do neziskovky, kde jsou podmínky šílené. Má vůbec smysl v dnešní době studovat, když je oborů mraky, trh je přesycen, pokud nepočítám obor lékař, právník atd. Nebo je obyčejný člověk odsouzen k práci ve fabrice až do smrti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.4.21 19:19

Vzdělání ti nikdy nikdo nevezme. Já mám učební obor, maturitu a teď si dodělávám VŠ. Pro mě to smysl má. Je mi 42 let, máme dvě děti, docela malé. Nevím kolik vyděláš v gastronomii, ale je ti teprve 33 let. To myslíš, že budeš pořád pobíhat po place a v kuchyni?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 19:29
@Anonymní píše:
Vzdělání ti nikdy nikdo nevezme. Já mám učební obor, maturitu a teď si dodělávám VŠ. Pro mě to smysl má. Je mi 42 let, máme dvě děti, docela malé. Nevím kolik vyděláš v gastronomii, ale je ti teprve 33 let. To myslíš, že budeš pořád pobíhat po place a v kuchyni?

Můžu se zeptat, jakým oborem ses vydala? Já si právě neumím představit, že se budu tři roky drtit pak nenajdu práci v oboru

• Citovat
  • Nahlásit
3423
30.4.21 19:32

Mě opravdu fascinuje výraz „dodělat si“ VŠ. Velmi by mě zajímalo, jaká VŠ se „dodělává“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2479
30.4.21 19:34

Poptávka je po IT - programátoři, testeři, datoví analytici… nepotřebuješ na to formální školu, existuje řada kurzů, můžeš se sebevzdělávat. Peníze slušné, práce fyzicky nenáročná. Spousta holek se podceňuje, že by něco takového nezvládla, ale není to tak náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 19:34

Je mi 28 let, letos se hlásím na dětskou sestru na Dis. Nikdy není pozdě. Taky jsem z gastra, mám to tam ráda ale věčně to dělat nechci. Chtěla bych si pak udělat i specializaci třeba na dětskou psychiatrii nebo něco tím směrem.

Sociální práci mám vystudovanou a dělat to nechci. Vybírala bych podle toho co opravdu chceš dělat. Uplatnění pro schopného člověka se najde vždy.

• Citovat
  • Nahlásit
1208
30.4.21 19:35

Nutričního terapeuta nestuduj, herbalajf prodává každá třetí.
Než běhat na place za pár šušní - a stejně to nebudeš dělat do důchodu, co si takhle udělat kurz a zaměstnat se v nemocnici? Třeba sanitářku, ošetřovatele. Tam bys měla práci jistou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 19:46
@Alriga píše:
Mě opravdu fascinuje výraz „dodělat si“ VŠ. Velmi by mě zajímalo, jaká VŠ se „dodělává“…

Pokud je to na mě. Tak dálkově studuji VŠ. Jakékoliv vzdělání v dospělosti je prostě nějaká dodělávka. Tak to vnímám. A říkají
nám to i naši vzdelavatlé na univerzitě, že je dobře, že si doděláváme VŠ vzdělání. Prostě už to nezavazuje na vzdělávání dětí v pořadí ZŠ, SŠ, VŠ.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 19:51
@Anonymní píše:
Můžu se zeptat, jakým oborem ses vydala? Já si právě neumím představit, že se budu tři roky drtit pak nenajdu práci v oboru

Nechci být úplně konkrétní, ale týká se to lidských zdrojů. Mohu potom do veřejné správy, na ministerstvo, personalistika a tak. Nicméně téměř celý pracovní život se věnuji ekonomickému směru, ze kterého chci odejít.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 19:55

A popravdě není to pro mě úplně snadné, protože je to opravdu změna. Docela se trápím s projekty i testy a zkouškami. Zatím sice studuji se stipendiem, ale to mě žene strach, ze něco nebudu umět a na stará kolena budu vypadat divně… Vím, že i bakalářska práce pro mě bude oříšek, protože jsem skutečně v úplně jiném oboru.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 19:58
@Anonymní píše:
Ahoj, téma berte trošku s nadsázkou. Sedím, mám dlouhý večer, děti na hlídání a já tak přemýšlím. Je mi 33, pracuji v gastronomii. Má práce mě baví, nikdy jsem vlastně nic jiného nedělala, než se motala v kuchyni, nebo na place jako servírka. Jenže si moc dobře uvědomuji, že to nemá budoucnost. Ani ne tak kvůli koroně, což má také svoje, ale i kvůli tomu, že zkrátka nejsou kvalitní zaměstnanci. Jenže co poté? Již cca 1 rok přemýšlím, zda nezkusit dodělat si nějakou školu. Jenže má to v dnešní době vůbec cenu? Koukám převážně po Voš, momentálně na nutričního terapeuta, výživa mě celkem dost zajímá co se týče i zdraví a redukce. Jenže, nedávno jsem dohledávala do hloubky a trh je totálně přesycen. Sociální pracovník by měl mít alespoň Mgr a plat směšný. Na dis max. do neziskovky, kde jsou podmínky šílené. Má vůbec smysl v dnešní době studovat, když je oborů mraky, trh je přesycen, pokud nepočítám obor lékař, právník atd. Nebo je obyčejný člověk odsouzen k práci ve fabrice až do smrti

Sociální pracovník nemusí mít Mgr. a není pravda, že s VOŠkou pouze do neziskovek. Také není pravda, že v neziskovkách jsou šílené podmínky, ve dvou jsem pracovala. Jsem sociální pracovník, nyní mám přes 28 čistého, pro někoho možná mizérie, já jsem spokojená. Nicméně nechoď studovat něco, co tě nebaví, není ti blízké a přemýšlíš jen o výdělku, to je špatný začátek a v sociálu naprosto tragický.

• Citovat
  • Nahlásit
30.4.21 20:00

@FraDeu Absoloventi oboru nutriční terapeut často končí v nemocnicích, kde například tvoří jídelníčky pro pacienty. To mi přijde jako zajímavá práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 20:08
@Anonymní píše:
Sociální pracovník nemusí mít Mgr. a není pravda, že s VOŠkou pouze do neziskovek. Také není pravda, že v neziskovkách jsou šílené podmínky, ve dvou jsem pracovala. Jsem sociální pracovník, nyní mám přes 28 čistého, pro někoho možná mizérie, já jsem spokojená. Nicméně nechoď studovat něco, co tě nebaví, není ti blízké a přemýšlíš jen o výdělku, to je špatný začátek a v sociálu naprosto tragický.

To souhlasím. Pro jakékoliv studium, pokud budu nejdříve hledat platové třídy, tak je to tragický začátek. Hlavně ani ta VŠ z nikoho ihned odborníka neudělá. Chce to opět praxi.

Mohu ještě prosím dotaz? Stačí k Bc. humanitnímu oboru, dodělat kurz sociálního pracovníka, pokud bych chtěla pracovat v organizaci, kde je vzdělání podmíněno zákon o vzdělání? Nebo to je úplně zapovězeno?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 20:09
@Anonymní píše:
Je mi 28 let, letos se hlásím na dětskou sestru na Dis. Nikdy není pozdě. Taky jsem z gastra, mám to tam ráda ale věčně to dělat nechci. Chtěla bych si pak udělat i specializaci třeba na dětskou psychiatrii nebo něco tím směrem.Sociální práci mám vystudovanou a dělat to nechci. Vybírala bych podle toho co opravdu chceš dělat. Uplatnění pro schopného člověka se najde vždy.

Můžu se zeptat, proč jsi studovala soc. práci, když jsi ji nechtěla dělat? Ptám se, že mi to přijde škoda let i snahy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.21 20:11
@Anonymní píše:
To souhlasím. Pro jakékoliv studium, pokud budu nejdříve hledat platové třídy, tak je to tragický začátek. Hlavně ani ta VŠ z nikoho ihned odborníka neudělá. Chce to opět praxi.Mohu ještě prosím dotaz? Stačí k Bc. humanitnímu oboru, dodělat kurz sociálního pracovníka, pokud bych chtěla pracovat v organizaci, kde je vzdělání podmíněno zákon o vzdělání? Nebo to je úplně zapovězeno?

Pokud máš Bc v nepříbuzném oboru, tak soc. pracovníka podle mě vykonávat nemůžeš, s kurzem budeš jen Pracovník v sociálních službách.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat