MacBook, iPhone zprávy

63
10.7.20 12:56

MacBook, iPhone zprávy

Ahoj,
prosím, je tu někdo, kdo rozumí Apple technologii a dokázal by mi poradit?
Dnes jsem zapnula nový MacBook, přihlásila se přes iCloud atd. Na Mac mi začaly chodit SMSky, ale od tý doby mi nehlásí iPhone, když mi nějaká přijde. A to i když je Mac vypnutý. Tu smsku na iPhonu mám, ale telefon mi nezacinká.
Jde nějak nastavit, že mi to bude hlásit na všem, na iPhonu, Macu i hodinkách?
Díky moc :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
39
11.7.20 00:28

Dobrý večer, četla jsem Váš dotaz - jsem již dlouhá léta nadšená uživatelka Apple technologií, používám rovněž Mac, Iphone i Apple Watch a vše mi úžasně funguje, upozornění na nové zprávy a dokonce i e-maily mi zároveň naskakuje ve všech 3 zařízeních. Pokud si dobře pamatuji, je třeba propojit Iphone s MacBookem v nastavení Iphonu ve zprávách, aby byl Iphone jako výchozí zařízení a komunikace do ostatních zařízení probíhala přes něj..Musíte si to nastavit pro i-message, ale jde to právě i pro klasické sms zprávy, které posíláte mimo systém Apple. V komunikacích se pak zprávy rozlišují na modré i-message a zelené sms s ostatními telefony, ale to asi víte..zkuste se podívat na tento odkaz…https://support.apple.com/cs-cz/HT208386
Pak si také zkontrolujte, zda se Vám na Iphonu třebsa jen nevypla oznámení pro zprávy v oznamovací oblasti.
Když jsem poblíž počítače, tak už mě ani nenapadne psát zprávy na telefonu, z MacBooku je to mnohem pohodlnější..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
11.7.20 10:24

@damaaja
Dobrý den, děkuji za odpověď :). Tohle všechno jsem zkontrolovala a mám nastavené, nicméně jsem na nějakém Apple fóru četla, že oznámení proběhne na zařízení, které je zrovna používané, což by i sedělo, přesně takto to mám, že když jsem na počítači, oznámí mi příchozí sms, nebo zprávu na messengeru počítač, když na telefonu, tak telefon, když mám zrovna aktivní hodinky, tak na hodinkách. Nicméně jsem si říkala, že by mi více vyhovovalo, kdyby oznámení cinklo na všem.
Taky když jsem na počítači, tak odepisuji z něj, ale když mám počítač aktivní, ale nejsem na něm, tak bych uvítala právě oznámení na i na iPhone i na hodinkách :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4211
11.7.20 11:06
@Johanah22 píše:
@damaaja
Dobrý den, děkuji za odpověď :). Tohle všechno jsem zkontrolovala a mám nastavené, nicméně jsem na nějakém Apple fóru četla, že oznámení proběhne na zařízení, které je zrovna používané, což by i sedělo, přesně takto to mám, že když jsem na počítači, oznámí mi příchozí sms, nebo zprávu na messengeru počítač, když na telefonu, tak telefon, když mám zrovna aktivní hodinky, tak na hodinkách. Nicméně jsem si říkala, že by mi více vyhovovalo, kdyby oznámení cinklo na všem.
Taky když jsem na počítači, tak odepisuji z něj, ale když mám počítač aktivní, ale nejsem na něm, tak bych uvítala právě oznámení na i na iPhone i na hodinkách :).

To je problém někde v nastavení. Upozornění na zprávy mi chodí jak na telefonu tak na macbooku současně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
11.7.20 14:09

Mně právě také…ať mám Mac zrovna otevřený nebo nemám, zprávy cinkají všude zároveň, i na Iphonu, i na hodinkách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat