Magnetická rezonance krční páteře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Isia
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 09.01.19 14:10
Magnetická rezonance krční páteře

Chtěla bych se zeptat, jak probíhá MR krční páteře. Čeká mne v pátek, jsem z toho dost nervozní. Píchá se nějaká látka při MR páteře a je třeba být na lačno? A nevadí menstruace? Děkuji za odpovědi

Reakce:
akydo
Závislačka 2604 příspěvků 09.01.19 14:16

Ahoj byla jsme na MR páteře a hlavy. A můžu říct, že páteře mi přišla lepší. Při MR hlavy Ti nasadí úplně takovou masku a je lepší vůbec neotvírat oči - teda pokud máš klaustrofobii jako já :-)
Páteř…nasadí Ti kolem hlavy takový krunýř pro zpevnění, aby ses nevrtěla. Vyšetření trvalo cca. 15 minut. Zajedeš do tunelu a do ruky Ti dají takový balónek, který v případě potřeby zmáčkneš (kdyby ses nějak necítila dobře) a přijde sestra. Jinak se Ti zeptají jestli netrpíš klaustrofobií popř. nabídnou lék na zklidnění. Někde pouští i hudbu, abys to tak nevnímala. Je to hlučnější vyšetření.Žádnou látku Ti do těla píchat nebudou. A je to zcela bezbolestivé.

blumen
Hvězda diskuse 45351 příspěvků 09.01.19 14:20

@Isia upresnim jeste, kontrastni latku Ti pichnou dle potreby, kdyby potrebovali neco videt lepe. Ale vetsinou neni potreba. Nalacno byt nemusis, normalne se najez a MS nevadi, ani ji bemusis hlasit, je dulezite jen, ze nejsi tehotna :)

stinga
Kelišová 5081 příspěvků 3 inzeráty 09.01.19 14:41

@Isia tak u nás musíš být 2 hodiny nalačno, takže je otázka na kolik jsi objednaná
možná ti do ruky zavedou kanylu a tam pak pustí tu kontrastní látku - ale není to při všech MR
v druhé ruce máš ten balonek a ruce nad hlavou
menstruace nevadí, svlékáš se do kalhotek a dostaneš andělíčka (nemocniční obleček)
dají ti klapky na uši, ale slyšíš různé houkání jakoby sirény, nesmíš se hýbat, ale lehátko je pohodlné - občas ti řeknou, ať zadržíš dech
nic to není, až půjdeš odtud, budeš si říkat, že bys na to mohla chodit každý týden

Alyss1
Závislačka 3013 příspěvků 4 inzeráty 09.01.19 14:56

Tak ja jsem se nevslekala. Jen nesmis mit na sobe kov (treba cvoky na dzinach, kostice)

Jinak jist a pit jsem mohla dle libosti.

Kontrastni latku by ti urcite vcas rekli.

Vubec se neboj, vse ti reknou, ja si hezky polezela!

blumen
Hvězda diskuse 45351 příspěvků 09.01.19 15:08

U nas taky nesvleka. Muzes mit dziny, ale na tricku zadny kov, vadi i kovove cvocky. Podprsenku sundavas.

Elza56
Kecalka 135 příspěvků 09.01.19 15:11

Je zvykem prvni dělat nativní snimek, tedy bez kontrastní látky. V případě nejasneho nálezu se MRI opakuje již s kontrastem.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 09.01.19 20:03

MRI je v pohodě. Už jsem tam i usnula. Byla jsem na ní už cca 10×. Dělají mi hlavu, krční i hrudní páteř, tak si tam poležím. Já se tedy svléct musím do kalhotek a dostanu tu jejich zelenou košili. Jíst a pít můžu dle libosti. Kontrastní látku jsem neměla. Jsou mnohem horší věci, třeba týden s centrálním katetrem.

Isia
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 10.01.19 09:43

Děkuji za odpovědi. Ještě jsem se chtěla zeptat, jak dlouho to vyšetření trvá? A můžu pak bez problému jet zpátky autem?

blumen
Hvězda diskuse 45351 příspěvků 10.01.19 09:49

@Isia pokud Ano. Pokud nemas klaustrofobii a nepichnou Ti nejaky oblbovak.

Elza56
Kecalka 135 příspěvků 10.01.19 12:30

@Isia vyšetření krční páteře trvá zhruba 8-16 minut dle typu přístroje. Po vyšetření můžete normálně fungovat, bez kontrastu. Jestli budete mít kontrast, obvykle zůstává pacient ještě hodinu sledován, jestli se neprojeví alergická reakce. Ale jelikož je to Vase první vyšetření, tak se v 80% provádí bez kontrastu obzvlášť jestli je to rutinní vyšetření, nikoli akutní po úrazu.

Elza56
Kecalka 135 příspěvků 10.01.19 12:32

Můžete mi klidně napsat SZ v případě dalších dotazů, jsem fundovana v téhle oblasti.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >