Magnetická rezonance páteře - průběh

229
10.12.20 17:37

Magnetická rezonance páteře - průběh

Ahoj,

čeká mě MR páteře a zajímá mě, jak to přesně probíhá, jakožto:

• podává se kontrastní látka?
  • Jste v tunelu úplně celé nebo máte hlavu venku?
  • Je potom člověku špatně?
  • Dají Vám sluchátka na ten hluk?

Děkuji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3794
10.12.20 17:55

Někde davají sluchatka, někde špunty. Kontrastní latku jsem nemela a nenechala bych si dát. Ma svá rizika, vetsinou se dela bez. Človeku neni špatně a hlava je uvnitř. Jediny problem maji asi lide s klaustrofobií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
10.12.20 18:02

Ahoj, záleží na tom, jaká část páteře. Já chodím na MR bederní části. Nic se nepodává (nebo nevím, jakou kontrastní látku máš na mysli :nevim: ), dostanu špunty do uší, zavřu oči, nemám se hýbat a do tunelu zajedu tak, aby ta vyšetřovaná část zad byla uprostřed. Vyšetření trvá asi 20 min a slyšíš při něm jakoby rány kladivem, hučení a tak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26491
10.12.20 18:07

Já měla krční páteř, měla jsem sluchátka a pustili mi do nich rádio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
10.12.20 19:03

Pri MR krcni páteře a mozku jsem v tunelu celá nebyla, při hrudní ano. Ona ta vysetrovana cast musi byt uprostred. Sluchatka jsem nedostala, kontrastni latku taky ne. Ta se dává jen při určitých typech vyšetření, to by ti rekli, kdyby ti ji chtěli dát. Hluk to dělá, ja jsem se vždycky hrozně lekla, není to moc příjemné, ale samozřejmě ani žádná hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25900
10.12.20 19:05

Kontr. látka netřeba.
Tunel to doslova není jakoby úplně uzavřenej, vypadá to asi takto, zajedeš tam s tím lehátkem postupně.

¨

Špatně nemá být moc z čeho, pokud netrpíš klaustofobií třeba. :nevim:
Mně dali sluchátka, jsou to občas takové rány/klepání, rámus, který nečekáš, ale nic, co by se nedalo v pohodě zvládnut. A byla jsem tam 1/2h.
Hlavně se nesmí člověk hnout, ležíš v takovém jakoby korytě, co zbraňuje tomu pohnutí, a vyšetřovanou část ještě obloží a zafixují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10127
10.12.20 19:20

Za mě byla MR nejhorší vyšetření, co jsem zažila a to jich mám pár za sebou. A to netrpím klaustrofobií, ale dostala jsem se do takové úzkosti, že jsem brečela. Moje sestra nedávno popisovala úplně to samé. Tlak v hrudi, jako bych měla explodovat. Už jsem skoro mačkala tlačítko, nakonec jsem to zvládla. Jinak v tom tunelu jsem byla celá, dělali mi MR kolene. Ani už nevím, co jsem měla v uších, ale každopádně to nepomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
10.12.20 19:29

Za mě je MR naprosto pohodové a příjemné vyšetření, jednou jsem i uska. V tubelu jsem byla několikrát, at už celá nebo jen z části, vždy jsem dostala sluchátka, deku, zavřeka oči a spala. Není se čeho bát. Slyšíš takové tupé rány, ale není to vůbec hrozné, nic tě nebolí. Ber to tak, že máš pro sebe 30 minut a můžeš si odpočinout. Ničeho se neboj :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
10.12.20 19:41

A pokud jdu na rezonanci páteře, uvidí tam i jiné orgány? Jako slinivku, žaludek, atd… jestli není něco tam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
212
10.12.20 19:49

@kaja555 Ahojky takhle to nefunguje. Pokud se vyšetřuje páteř, tak se zaměřuje jen na páteř a další orgány nejsou zobrazeny. (pracuji na Mr) Navíc vyšetření břicha se dělá se zadrzenym dechem, aby ty orgány nebyly rozmazaný. Vyšetření páteře je pohodové vyšetření které trvá asi 20 minut. Záleží na stroji. A kontrastní látka se dává pouze pokud se tam objeví zánět, co další věci, které tam být nemají. Nejčastěji se dělá na vyhrezle plotenky, kde se zjistí jak moc tlačí na nervy. A jak zde někdo psal, že mu dělali koleno a byl celý v tunelu tak to bych i pohybovala, že na takovém vyšetření byl. ;) Jak už psali výše, tak vyšetřovana část je uprostřed tunelu a pokud se vyšetřuje koleno tak minimálně celá hlava je venku… A to opravdu u hodně drobných lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 19:50
:think:
  • Citovat
  • Nahlásit
229
10.12.20 20:07

@koko30 děkuji za odpověď :) má cenu pátrat po nějakém modernějším přístroji nebo se nechat vyšetřit ve své nemocnici, která má stroj asi 15let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24543
10.12.20 21:08

Mě ten randál uspává, je to takové rytmické.
Jinak už tu odpovědi jsou =)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
212
11.12.20 10:10

@kaja555 co se týká vyšetření páteře, tak nemusíte pátrat po modernější přístroji. My máme jeden přístroj už 10 let a je perfektní a velice kvalitní. Ono záleží i na komponentech, které stroj obsahuje a je jedno jak je starý. Takže není potřeba pátrat po modernějším. Pokud přijdete v něčem, co nema na sobě kov tak se nebudete muset ani svlekat. To znamená leginy a triko bez filtru. Tak není potřeba se ani svlekat. Což může být výhoda u zimomrivejaich lidi, protože v magnetů musí být chladněji… Kolem 20, °

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26491
11.12.20 13:10
@koko30 píše:
@kaja555 co se týká vyšetření páteře, tak nemusíte pátrat po modernější přístroji. My máme jeden přístroj už 10 let a je perfektní a velice kvalitní. Ono záleží i na komponentech, které stroj obsahuje a je jedno jak je starý. Takže není potřeba pátrat po modernějším. Pokud přijdete v něčem, co nema na sobě kov tak se nebudete muset ani svlekat. To znamená leginy a triko bez filtru. Tak není potřeba se ani svlekat. Což může být výhoda u zimomrivejaich lidi, protože v magnetů musí být chladněji… Kolem 20,

U nas davaji svoje oblečení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat