Ztráta čichu a pak zhoršení?

250
10.12.20 10:39

Ztráta čichu a pak zhoršení?

Tak přítel se ráno vzbudil a nic necítí. Zítra jde na testy, ale podle doktora je jasný. Já jsem teď úplně na nervy, mám strach z nějakého těžšího průběhu. Máme doma dost akční dvouleťačku a už tak bude záhul 10 dní doma a co když fakt oba lehnem, horečky, bolesti… Kdo se o ni postará? Tak se chci zeptat u koho začal covid jen ztrátou čichu zhoršilo se to pak nějak moc? Četla jsem, že pokud je ztráta čichu první příznak tak má většinou člověk mírný průběh. No doufám no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1806
10.12.20 10:54

Promiň, ale my tady máme vědět kdo se ti postará o dítě? Pokud nemáš babičky tak se holt budeš muset kousnout a starat se i při nemoci jako spousta z nás. Zakládala by si diskuzi kdyby přítel dostal „normal“ chřipku? Nemyslím si…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
10.12.20 10:55

Švagr měl ztrátu čichu a potom asi 5 dní horeček, kdy jenom ležel a nic nemohl, jak mu bylo zle. Ségra to měla první takže než švagr lehnul, ona byla už relativně OK aby se mohla postarat o psa a dítě. Ségra měla kupodivu celkem lehký průběh na to, že skoro nemá imunitu asi 3 dny v horečkách a potom jí ještě týden bolely klouby. Teď už jenom kašle, ale opravdu příšerně a to je už 4 týdny od vypuknutí nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6726
10.12.20 10:57

No postarat se musíte vy, to tady nikdo jinej za vás neudělá a jinak bych na ten lehkej průběh úplně nespoléhal a radši se zásobama apod. připravil na tu horší variantu. (nemusíte řešit, pokud vám někdo je schopný dojet do lékárny, nákup apod.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
10.12.20 11:07

@PeBa12 Jee :roll:, ja se samozřejmě neptala kdo se mi postará o dítě :roll:. Jenom že z toho mám strach. A babičce bych asi dítě při pozitivním testu nedávala. Ptala jsem se na to jestli někdo měl horší průběh i když to začalo ztrátou čichu. @Heivka děkuji za odpověď, i když moc nepotěšila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
10.12.20 11:20

@Tejami Doporučuji zásobit se pohádkami a mít mrazák plný hotových jídel. V nejhorším případě pustíte dítěti pohádky v televizi, není to ideální, ale lepší než aby si dvouleté bez dozoru vymýšlelo zábavu samo. Ségra má holku už 6 letou, takže to měla o něco snazší, ale zase má 10 letého psa, co se zotavuje z otravy a je mu už dva měsíce pěkně mizerně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
10.12.20 11:32

@Heivka Naštěstí nám v týdnu obědy vozí a máme blízko mamku, která tady nebyla od soboty a s přítelem v kontaktu nebyla vůbec tak by měla být v pohodě a nákupy nám obstará. Z toho strach nemám. Vím, že plaším předčasně, ještě nám nic ani není. No jsem stresař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29567
10.12.20 12:05

K čemu jako je tato diskuse? @Tejami? se mu třeba přitíží a bude ležet. A třeba budete muset ležet oba. Tak se halt, jako každý rodič, který má třeba chřipku, horečky z jiného důvodu, než je covid, budete muset jeden z vás zvednout a obstarat dítě.
Co je na tom nepředstavitelného? Dítě samozřejmě nikomu od zítra předat nebudete moct, jste všichni v izolaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
10.12.20 12:13

Ztratila jsem cich a chut a nic jinyho mi nebylo. Tohle je tak individualni, ze ti tezko nekdo povi, jak to bude u vas, tak uvidis. Muj muz je taky pozitivni a ten citi i to, co nema :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1806
10.12.20 12:48
@Tejami píše:
@PeBa12 Jee :roll:, ja se samozřejmě neptala kdo se mi postará o dítě :roll:. Jenom že z toho mám strach. A babičce bych asi dítě při pozitivním testu nedávala. Ptala jsem se na to jestli někdo měl horší průběh i když to začalo ztrátou čichu. @Heivka děkuji za odpověď, i když moc nepotěšila :)

Ptala ses doslova kdo se ti postará o dítě. :roll: A nikdo, fakt nikdo ti nedokáže říct jaký průběh bude mít tvůj přítel ani jestli to s dítětem chytnete taky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
10.12.20 13:04

Tak se moc omlouvám všem koho moje diskuze tak rozčílila. Asi jsem se špatně vyjádřila. Nechtěla jsem samozřejmě vědět kdo se mi postará o dítě, ani jaký přesně průběh bude přítel mít. Jen jsem byla zvědavá na zkušenosti těch u koho covid ztrátou čichu začal. Takže pardon, nevěděla jsem, že to je takový problém a nikoho jiného, kdo zkušenosti nemá jsem ke čtení a už vůbec ne reakci nenutila. Ale i tak všem za odpověď děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3871
10.12.20 13:18
@Tejami píše:
Tak se moc omlouvám všem koho moje diskuze tak rozčílila. Asi jsem se špatně vyjádřila. Nechtěla jsem samozřejmě vědět kdo se mi postará o dítě, ani jaký přesně průběh bude přítel mít. Jen jsem byla zvědavá na zkušenosti těch u koho covid ztrátou čichu začal. Takže pardon, nevěděla jsem, že to je takový problém a nikoho jiného, kdo zkušenosti nemá jsem ke čtení a už vůbec ne reakci nenutila. Ale i tak všem za odpověď děkuji :kytka:

https://www.emimino.cz/…rankovani/2/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30604
10.12.20 15:13

@Tejami jeden švagr měl ztrátu čichu jako jediný příznak, pozitivní test. Švagrová byla negativní. Ségra prý tak hnusnou virózu dlouho neměla. Nejhůř dopadl druhej švára, byl pár dní „mrtvej“ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 18:04

Ahoj, u mě to začalo ztrátou čichu, teploty ani kašel jsem neměla, malinko rýmu (párkrát za den jsem se vysmrkala), toť vše. Pořádně znovu cítit jsem začala až tak po dvou týdnech, a ještě to není (co se čichu týče) úplně ono. Manžel taky pozitivní - čich neztratil, měl 2 dny zvýšenou teplotu, suchý kašel a silnější rýmu. Pokašlává doteď. Děti (3) to překvapivě nechytily (2× na testech, 2× negativní), resp. dětská říkala, že si myslí, že to děti i přes negativní testy prodělaly s námi 8o

• Citovat
  • Nahlásit
699
10.12.20 19:14

U mě se koronaviru projevil první ztrátou čichu a chuti a potom se to zhoršovalo na bolesti kloubů hlavy oči nechutenství léčila jsem se s tím tři týdny a dalo by se říct že fit jsem se cítila asi až po pěti týdnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat