Měli jste někdy velkou nadváhu nebo obezitu?

Anonymní
9.12.20 15:42

Měli jste někdy velkou nadváhu nebo obezitu?

Během pěti let jsem přibrala asi 35 kg, hodně to dělal stres a taky nezdravá strava. Jenže teď bych chtěla miminko a díky nadváze, tak to úplně nejde.
Měli jste někdy nadváhu nebo obezitu? Kolik jste nejvíc přibrali? A co vám pomohlo?
snažím se zdravé stravovat, ale váha klesá hrozně pomalu sice mi kamarádka doporučovala nějakou ketodietu, ale u té si nejsem moc jistá, že bych ji chtěla zkusit…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9.12.20 15:52

Nevím, jestli odpovím vyloženě na dotaz, protože jsem nikdy obézní nebyla, ale… Pokud je ta situace fakt taková, jak popisuješ, tj. jsi hoooodně tlustá, tvá obezita je prokázanou příčinou toho, že nemůžeš otěhotnět, a do toho je ti 36, tak než nějaký dietičky, bych ti doporučovala běžet k obezitologovi, dietologovi, praktickýmu, nechat se kompletně vyšetřit, kde to vázne, a najít urychleně ideálně osobního trenéra, který ti vymyslí tréningy na tělo, protože ono to hubnutí nějakej čásek trvá, a ty nemáš pět let na to zhubnout tak, jak by se mělo. Pomalu a natrvalo. To můžeš zavést potom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6948
9.12.20 15:57

Co je „hrozne pomalu“? Dat dolu normalnim procesem 35kg je prace tak na 2+- roky. Ano, muzete najet keto, a kila jdou dolu rychle, ale pokud se pak od toho odklonite, tak je mate hnedka zpet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 16:07

Já neměla nijak extrémní nadváhu, přibrala jsem cca 20 kilo (po dvou těhotenstvích). první č kila jsem dala dolů v průběhu minulého roku (přestala jsem kojit tak možná i tím) a 10 kg od začátku tohoto roku. V lednu jsem najela na přísnou šestitýdenní keto stravu (ne pytlíky ale normální jídlo) dole jsem za tu dobu měla skoro 6 kilo. No a ty další 4 kila jsem dala postupně během roku dolů hlavně pomocí pohybu, přerušovaného půstu a taky tím, že už nejím tolik prasáren :) jinak jak někdo píše, že se ti po ketu vrátí kila, nemusí to tak být. Já jela ze striktního keta na low carb a z toho rovnou k sacharidům a nepřibrala jsem ani deko, váha se mi sice zastavila ale po nějaké době opět rozjela směrem dolů. Ještě mi chybí cca 6 kilo ale na ty se vrhnu až po svátcích :D
Moje rada: žádné šílené diety a nesmysly… srovnej si v hlavě co chceš, proč to chceš a jak toho chceš dosáhnout a případně co jsi ochotná obětovat (pohodlí, to, že nějakou dobu nebudeš moct vůbec jíst prasárny…) pak si sestav plán a přísně dodržuj několik týdnů. Ty první týdny jsou nejhorší a tam je důležité to nevzdat. Jakmile to překonáš, už to bude mnohem jednodušší.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 16:23

Přibrala jsem skoro 50 kg v těhotenství, měla jsem extrémní hormonální výkyvy. Před těhotenstvím jsem jedla hrozně, ale tělo to zvládalo v pohodě (měla jsem 60 - 65 kg na 170 cm). Podruhé jsem šla rodit se 120 kg +. Maximální váha mimo těhotenství byla 110 kg, z té jsem zhubla, teď mám 80 kg a hubnu dál, cíl je dostat se pod 70.

Jestli můžu poradit, vykašli se na ketodiety apod., není to dlouhodobě udržitelné, i když počáteční výsledky jsou asi super. Já jsem zkoušela všechno možné od low carb po Mačingovou :roll: a vždycky jsem všechno nabrala zpět + něco navíc a taky jsem se mi začaly tuky ukládat jinak než dřív. Pomohlo mi všechno si důsledně zapisovat, hlídat příjem/výdej. Teď už zvládám bez zapisování netloustnout, ale nehubnu - na hubnutí se musím soustředit a zapisovat. Je to boj, asi už napořád. Držím palce.

Jo, a dokud člověk nezapisuje, tak má kolikrát pocit, že jí dobře. Ale nemusí to tak být (a většinou to tak není).

Díky za zachování anonymu, na svou obézní minulosti nejsem pyšná.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 16:27

Jo a těch třicet kilo jsem dala dolů za rok. Bez zázračných diet a bez velkého omezování (jím cokoli, ale ne v jakémkoli množství - zapíšu a přizpůsobím tomu jídlo ve zbytku dne - a nedělám „cheat day“), pohyb nejdřív jen chůze, pak běh (ale před těhotenstvím jsem běhala hodně, určitě bych s tím jinak nezačínala).

• Citovat
  • Nahlásit
5320
9.12.20 16:28

Tlustá jsem byla od malička, teď v dospělosti mi to seplo a hubnu, zatím 35 kg dole. Na nějaké ketodiety a jiné „diety“ se vykašli, jde to i bez toho. Stačí začít pravidelně a správně jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
9.12.20 16:28
@Anonymní píše:
Přibrala jsem skoro 50 kg v těhotenství, měla jsem extrémní hormonální výkyvy. Před těhotenstvím jsem jedla hrozně, ale tělo to zvládalo v pohodě (měla jsem 60 - 65 kg na 170 cm). Podruhé jsem šla rodit se 120 kg +. Maximální váha mimo těhotenství byla 110 kg, z té jsem zhubla, teď mám 80 kg a hubnu dál, cíl je dostat se pod 70.

Jestli můžu poradit, vykašli se na ketodiety apod., není to dlouhodobě udržitelné, i když počáteční výsledky jsou asi super. Já jsem zkoušela všechno možné od low carb po Mačingovou :roll: a vždycky jsem všechno nabrala zpět + něco navíc a taky jsem se mi začaly tuky ukládat jinak než dřív. Pomohlo mi všechno si důsledně zapisovat, hlídat příjem/výdej. Teď už zvládám bez zapisování netloustnout, ale nehubnu - na hubnutí se musím soustředit a zapisovat. Je to boj, asi už napořád. Držím palce.

Jo, a dokud člověk nezapisuje, tak má kolikrát pocit, že jí dobře. Ale nemusí to tak být (a většinou to tak není).

Díky za zachování anonymu, na svou obézní minulosti nejsem pyšná.

Já na tom před těhotenstvím byla podobně (171cm/68kg) po těhotenstvích 86kg :zed: teď mám těch 72 a ještě chci zpět na tu svou původní váhu. Jen nechápu, jak každý zatracuje low carb a keto stravu. Pokud máš pevnou vůli a dostatečnou sebekontrolu tak po tomhle stravování prostě nemůžeš přibrat. Ano, pokud chceš zpět na „normální“ stravu má to při přechodu nějaká omezení a musíš se hlídat ale jsem živý důkaz přechodu z keta a low carb který nepřibral a dál hubne na normální stravě. Všechno je prostě o tom, jak to máš v sobě nastavené a srovnané…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5320
9.12.20 16:30
@Pruhovaný_mýval píše:
Nevím, jestli odpovím vyloženě na dotaz, protože jsem nikdy obézní nebyla, ale… Pokud je ta situace fakt taková, jak popisuješ, tj. jsi hoooodně tlustá, tvá obezita je prokázanou příčinou toho, že nemůžeš otěhotnět, a do toho je ti 36, tak než nějaký dietičky, bych ti doporučovala běžet k obezitologovi, dietologovi, praktickýmu, nechat se kompletně vyšetřit, kde to vázne, a najít urychleně ideálně osobního trenéra, který ti vymyslí tréningy na tělo, protože ono to hubnutí nějakej čásek trvá, a ty nemáš pět let na to zhubnout tak, jak by se mělo. Pomalu a natrvalo. To můžeš zavést potom

Kde čteš ten věk?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 16:37
@Mia25 píše:
Já na tom před těhotenstvím byla podobně (171cm/68kg) po těhotenstvích 86kg :zed: teď mám těch 72 a ještě chci zpět na tu svou původní váhu. Jen nechápu, jak každý zatracuje low carb a keto stravu. Pokud máš pevnou vůli a dostatečnou sebekontrolu tak po tomhle stravování prostě nemůžeš přibrat. Ano, pokud chceš zpět na „normální“ stravu má to při přechodu nějaká omezení a musíš se hlídat ale jsem živý důkaz přechodu z keta a low carb který nepřibral a dál hubne na normální stravě. Všechno je prostě o tom, jak to máš v sobě nastavené a srovnané…

Když jde hubnout na normální stravě, proč vůbec s LC nebo keto začínat? Rozumím nějakému „nakopnutí“ (takhle funguje třeba South Beach Diet, že prvních 14 dní člověk jí LC, rychle zhubne a pak začne najíždět na „normální stravu“, přičemž ta rychle shozená kila ho motivují), ale to je u nás těžce obézních (což jsi s 86 kg nebyla ;-) komplikovaný, protože po prvních zhubnutých kilech jsme pořád teprve na naprostém začátku. Já to ze své zkušenosti nedoporučuju, to je celé.

• Citovat
  • Nahlásit
vbu
683
9.12.20 16:40

Ja teda mela jen nadvahu pribrala jsem 20 kg a dolu jsem to dala cca za pulroku. Ale vzdycky jsem hodne sportovala tak jsem jeste pridala a upravila jidelnicek. Nijak drasticky, ale proste necpala jsem se pecivem a jednou cokoladou denne. Ale bylo mi tehdy 26, coz jde lip jak treba po 30. Ted mam 33 a hubnuti jde hur i kdyz teda ted hubnout extra nepotrebuju, mam navic tak 4 kg a to mi nevadi. Spis jde o to, ze to chce vybrat stravovani apohyb, u ktereho clovek vydrzi. Pak to ma sanci na uspech..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.12.20 17:01
@Paola21 píše:
Kde čteš ten věk?

Tyjo, měla jsem dojem, že jsem to tam četla :zed: ale teď to tam nevidim. Tak jsem asi úplně mimo, nebo fakt nevim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 17:05

Bude mi 30 let. Všem děkuji za rady, holt t bude běh na dlouhou trať, ale zase je motivace to miminko :)

• Citovat
  • Nahlásit
4753
9.12.20 17:15
@Anonymní píše:
Během pěti let jsem přibrala asi 35 kg, hodně to dělal stres a taky nezdravá strava. Jenže teď bych chtěla miminko a díky nadváze, tak to úplně nejde.
Měli jste někdy nadváhu nebo obezitu? Kolik jste nejvíc přibrali? A co vám pomohlo?
snažím se zdravé stravovat, ale váha klesá hrozně pomalu sice mi kamarádka doporučovala nějakou ketodietu, ale u té si nejsem moc jistá, že bych ji chtěla zkusit…

Pokud se chceš hubnout zdravě, tak jedině pomalu. Diety jsou jen pro ty, co nikdy nezhubnou. Přidej pohyb, spánek a znovu si projdi, čím se stravuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 17:26

U mě to bylo tak, že jsem se dlouho léčila s neplodností. Díky lékům, depkám jsem měla při 160cm 80kg, ale otěhotněni nebyl problém, spíš udržení. Když jsem čekala starší (těhotenství číslo 5) přibrala jsem skoro 30kg. Takže váha 110kg. Rok po porodu jsem měla okolo 100kg, nešlo to dolů ani náhodou. Oslovila jsem trenéra, sepsal mi jídelníček a hubla jsem cca 3 kg měsíčně. Šla jsem na váhu 70kg a tu jsem chtěla. Pak opět řešení mimča, potrat nervy a 80kg. 7 těhotenství vyšlo, nabrala jsem skoro 40kg a teď mám 104kg a mimčo 8 měsíců. Času bohužel málo a mimčo nespavec. Dr tvrdí, že ze mě jsou ještě všechny ty sragory, které jsem do sebe v těhu rvala.
Buď oslov dietologa, obezitologa a nebo opravdu dbreho trenéra, což je docela oříšek a hlavně v téhle covid době…
Držím palce. Anonym kvůli váze :oops:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat