Mají právo nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veronnie
Povídálka 24 příspěvků 11.08.18 21:21
Mají právo nebo ne?

Ahoj musím se vypovídat a zeptat se na Váš názor. Bydlíme v baráčku se zahradou, který máme pronajatý. Máme pronajatý horní patro, ale majitel bydlí v Německu a jezdí sem jen parkrát do roka, na pár dní. O pár baráku dál, bydlí jeho rodiče, který mají v baráku, kde bydlíme zaparkované auto. Jsme domluveni, že když bude nějaký problém, nebo budem cokoliv potřebovat, tak se máme obrátit na ně. Jsme i domluveni, že otec majitele sem muže chodit kvůli autu do garáže. S tím nemáme sebemenší problém.
Ale…!!! Staráme se tu o zahradu, o plody na stromech, atd. Jenže teď se stala taková věc.
Já si na zahradě opečovávala plně obrostlou plodama broskev a před dvěmi týdny jsem se ráno probudila a na stromě nebyla ani jedna broskev. Tak jsem začla pátrat, kam zmizely. A dopátrala jsem se. Večer, když jsme byli doma, tu byla matka majitele a celou tu broskev očesala a odnesla si 2 přepravky broskví. Aniž by na nás zaklepala nebo se zeptala, prostě přišla, otrhala a odešla. Psala jsem to majiteli, že toto se mi opravdu nelibi. Ten řekl, že mamince vynadá a že řekne ať broskve vrátí. Tak otec donesl zpět aspoň jednu přepravku. Omluvy jsem se nedočkala. Dnes sedime na zahradě (měli jsme navštevu) a vidím, jak matka majitele si otvírá bránu a jde sem s dvěmi ženami a dítětem. A máme stafbulla, který na ně začal skákat, zašly do baráku a pes za nima. Tak jsem pro něj šla a slyším matku majitele, jak říká: ‚já tak nesnáším čokly!‘ Tak jsem to přešla a psa zavřela. Prošly si spodek baráku (náš byt jsem zamkla) a poté i zahradu. Pak přišla do pergoly a začla něco mluvit o bráně. Já vše odkejvala a oni odešly. Za dvě hodiny byla zpět a sesbírala si ze země veškeré popadané jablka ze země a odvezla si celé kolečko jablek domů. Neřekla ani nashledanou ani děkuji, ani se na nic nezeptala jestli muže. Přijde Vám to normální? Má na to právo, když je majitelem baráku její syn a na ně se máme obracet jen s nějakým problémem? Jsem hrozně naštvana :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 11.08.18 21:29

No upřímně jsou to jeho rodiče 8o , takže bych řekla, že si mohou do části baráku, kterou neobýváte, chodit jak chtějí, respektive jak jim on dovolí. A že si mohou sbírat broskve i jablka, pokud nemáte ve smlouvě, že ty plody jsou vaše. :nevim:

Uživatel je onlinerozand
Závislačka 3115 příspěvků 11.08.18 21:29

Nemají právo chodit tam, kde to máte pronajaté. Do zbytku by nemohli proč? :roll:

Příspěvek upraven 11.08.18 v 21:30

eumedon
Extra třída :D 13619 příspěvků 11.08.18 21:29

@Veronnie Tak snad by tyto věci měly být upraveny v nájemní smlouvě.

Příspěvek upraven 11.08.18 v 21:29

ivculka
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 11.08.18 21:29

No nedivím se ti..asi záleží, co máte ve smlouvě a jak jste dohodnuti. Pokud se staráte o stromy, tak si myslím, že máte právo i na sklizeň. Urcite bych si s majitelem vyjasnila podmínky. Není přeci možné, abyste se starali a " smetanu " sliznul někdo cizí. Jak z dlouho tam už bydlíte? Jestli je to první sezónu. ..třeba jsou tak zvyklí. Každopádně jejich chování je přinejmenším neslusne a nevstricne.

Veronnie
Povídálka 24 příspěvků 11.08.18 21:32

V najemní smlouvě je, že máme v pronájmu i zahradu a byt v baráku, s tím že budeme řádně o zahradu pečovat.

Veronnie
Povídálka 24 příspěvků 11.08.18 21:32

Bydlíme tu prvním rokem

nozu
Extra třída :D 11673 příspěvků 11.08.18 21:34
@Veronnie píše:
V najemní smlouvě je, že máme v pronájmu i zahradu a byt v baráku, s tím že budeme řádně o zahradu pečovat.

tim padem pravo nemaji. asi bych se ohradila rovnou na miste, kdyby tam sklizeli. samozrejme slusne a s odkazem na najemni smlouvu. a pak to reste i s majitelem. teda budete tam mit asi chvili dusno…

eumedon
Extra třída :D 13619 příspěvků 11.08.18 21:37
@Veronnie píše:

A o tom, kdo tam smí courat, v nájemní smlouvě nic není? Například matka pronajímatele? Když to máte pronajaté, tak ani pronajímatel vám tam nemůže vlézt, kdy ho napadne, natož natož aby jeho příbuzenstvo dělalo „nálety kobylek“.

Požadoval bych upřesnění do smlouvy: když máte o zahradu řádně pečovat, tak přirozeně budete i sklízet její plody (anebo bylo smluveno, že jeho rodině budete dělat zahradníky?). A nepoleze mi tam jeho příbuzenstvo, kdy je napadne. Vyměňte zámky od zahrady i od domu.

Příspěvek upraven 11.08.18 v 21:41

4-1.cz
Stálice 89 příspěvků 11.08.18 21:39

Já mám asi opačný názor než ty výše, podle mého je barák SYNA a rodičům tak žádné právo nevzniká a nic jim tam nepatří, tudíž pokud SYN pronajímá SVŮJ dům VÁM tak tak nemají rodiče co lézt, jestliže máte v pronájmu zahradu a platíte za ni, tak tam prostě rodiče nesmí. Do synova domu mohou po domluvě se synem, to nejspíš ano, ale na VÁMI pronajatou a placenou zahradu jistě ne. I tak mi přijde dost divné, že tam takto chodí jak se jim zachce, když tam syn není, ale to už je věc jejich rodiny

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 11.08.18 21:41
@Veronnie píše:

No tak to by si s nimi měl syn vyjasnit.

eumedon
Extra třída :D 13619 příspěvků 11.08.18 21:44

Apropos: Jak se dostali do zahrady? Brána není uzamykatelná? Tak si na ni kupte řetěz se svým zámkem! Vše, co máte pronajaté, si opatřete vlastními zámky!

A když se neumějí chovat, tak bych je s tím autem vypakoval. Nebo je máte ve smlouvě?

Radši slušný nájem, než někomu být za blba.

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 11.08.18 22:03

Dle toho, co píšeš, nárok nemají. Stěžovala bych si znova. Mají tam mít zaparkované auto? OK, tím to končí. Nesmí ohrozit vaši pronajatou zahradu ani děti, ani psa, ani trávník či cokoliv jiného.
Toto bych nedala, kor s tím „čoklem“ a úrodou. Fakt bych si už dávno hledala něco jiného. Pokud nedojde k domluvě. A to jsem tady známá jako zastánce tchyní a jiných příbuzných.

Fazulina
Závislačka 3684 příspěvků 11.08.18 22:12

Zřejmě byli zvyklí si od syna ze zahrady brát ovoce. Toto by si s nimi mel ujednat on. Jejich chování je teda děsné, ale možná bych v rámci zachování dobrých vztahů třeba nabídla, že si mohou vzít část ovoce, pokud to třeba vše nepojite nebo tak.

Dost by mě spíš zajímalo, co tam dělal, další dvě ženy a dítě… Nechce ten spodní byt taky pronajmout?

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 11.08.18 22:18
@Fazulina píše:
Zřejmě byli zvyklí si od syna ze zahrady brát ovoce. Toto by si s nimi mel ujednat on. Jejich chování je teda děsné, ale možná bych v rámci zachování dobrých vztahů třeba nabídla, že si mohou vzít část ovoce, pokud to třeba vše nepojite nebo tak.Dost by mě spíš zajímalo, co tam dělal, další dvě ženy a dítě… Nechce ten spodní byt taky pronajmout?

Ano, nabídla bych. I ráda se podělila, ale to, co píše zakladatelka je fakt moc. :(

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >