Reklama

Voda v bazénu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evickamicka
Kecalka 105 příspěvků 09.08.18 12:02
Voda v bazénu

Ahoj holky, doufám že to sem taky patří. Jsem úplnem bezradná :/ Máme bazén, ale nedaří se nám v ně mít průzračnou vodu :/ pořát je mléčná. pH máme 7.2, vločkovač tam dáváme přesně jak máme, všechny hodnoty jsou jak mají být a stejně se to nedaří :/ nevíte jak na to? Jinak zkusili jsme i vodu vypustit a znova napustit a pořát nic :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Michalka80
Kelišová 5461 příspěvků 09.08.18 12:07

A jakou mate filtraci? Tady by mohl byt problem… :think:

35ja
Kecalka 402 příspěvků 09.08.18 12:09

Možná změnit značku chemie…tchán také nejprve zkusil kde co než měl vodu průzračnou

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 09.08.18 12:09

Je to filtraci. Máte piskovou nebo jakou?

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1134 příspěvků 09.08.18 12:11
@Evickamicka píše:
Ahoj holky, doufám že to sem taky patří. Jsem úplnem bezradná :/ Máme bazén, ale nedaří se nám v ně mít průzračnou vodu :/ pořát je mléčná. pH máme 7.2, vločkovač tam dáváme přesně jak máme, všechny hodnoty jsou jak mají být a stejně se to nedaří :/ nevíte jak na to? Jinak zkusili jsme i vodu vypustit a znova napustit a pořát nic :(

Zkus prostudovat http://www.savodobazenu.cz/…vu-co-s-tim/

terinka4444
Hvězda diskuse 67124 příspěvků 09.08.18 12:12

Srovnej alkalitu, dokud jsem nevyřešila alkalitu, tak ph kolísalo a mělo výkyvy. A vločkovač, zakalilo se to až po vločkovači? Pak ho tam máš moc a to taky způsobí mléčnou vodu.A filtruješ to dostatečně, mně teď už měsíc běží filtrace v podstatě 15-16 hodin denně.

Evickamicka
Kecalka 105 příspěvků 09.08.18 12:12

Máme pískovou filtraci a letos vyměněný písek

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 09.08.18 12:16

@Evickamicka my teda jedeme tablety přes noc. Manzel čistí (projevy vodou) i ten písek. Filtraci teď v těch jorkach pouštíme hodně často, driv stačilo třeba jen na hodinu, teď jede pět hodin. Ale to je podle bjemu bazénu.

terinka4444
Hvězda diskuse 67124 příspěvků 09.08.18 12:17
@Evickamicka píše:
Máme pískovou filtraci a letos vyměněný písek

určitě jsi to předávkovala vločkovačem

Evickamicka
Kecalka 105 příspěvků 09.08.18 12:33

@terinka4444 a kdxz ho tam nebudu dávat, za jak dlouho by se to mělo spravit?

Michalka80
Kelišová 5461 příspěvků 09.08.18 12:36
@Evickamicka píše:

Hodne se koupejte, at se tam dostane hodne spiny a at se ten vlockovac muze vysrazet. Pak porad filtrujte, popripade vysajte ze dna… Za den to mate vycisteny… Nam se to tez stalo. Jeste pry existuje nejaka kyselina, ktera se naleje do vody a to se pry hned vyvlockuje, ale na to jsme si netroufli…

Kelsey
Hvězda diskuse 44447 příspěvků 09.08.18 12:38

Nam se to nestalo nikdy. A to 3 tydny v cervenci nikdo doma nebyl, o bazen se staral soused, ze 1× tydne pustil filtaci a kontroloval, jestli nedosla tableta a nic se nezakalilo. Pouzivame 6v1 tablety. Je porad v hribu ve vode, mirne pootevrene, aby se hned nerozpustila. Kdyz jsme doma, tak filtrace jede denne. Vetsinou poustime pres noc. Muz pravidelne procistuje filtraci, odpousti, dopousti vodu, 1× za dva tydny davame chlornan sodny.
Muj otec daval tabletu obcas, filtaci a solar pouziva denne. Zaclo se mu to kalit, jak voda byla na 30° nebo pres. Takze odpustil pres filtraci, dopustil, nechal tabletu v bazenu a nechal prefiltroval a je klid.
My mame mestskou vodu, ale znami maji ze sve studny a ta se jim nedari stahnout, porad kalny nadech. Muzou delat psi kusy.

Hanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 09.08.18 12:45

Mě na mléčnou vodu pomohla skalice modrá. Ale určitě spoustu lidí napíše, že je jedovatá. Ale nám pomohla.

Uživatel je onlinezoidberg
Extra třída :D 11605 příspěvků 09.08.18 12:48
@Evickamicka píše:

Máš to zavápněné vločkovačem, přidej něco kyselého, počkej na déšť ( :mrgreen: ) nebo sniž PH

Tunrida
Hvězda diskuse 47391 příspěvků 09.08.18 12:49

Řídím se touto stránkou, vždycky mi to pomohlo.
 https://www.marimex.cz/…-odstraneni/

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Jílková je jak domina z 90. let, Máte slovo by mělo zmizet, míní kritik

Verbální „údernice“ Michaela Jílková (50) prý nemá se svým pořadem Máte slovo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >