Majoránka v těhu?

1132
3.11.05 16:02

majoránka v těhu?

Ahoj,

zrovna čtu moc zajímavou knihu - Zdravé těhotenství, přirozený porod od paní I.Stadelmann. Trošku mě ale zarazilo, že směs éterických olejů proti předčasným stahům obsahuje mj. majoránku. A já všude čtu, že se v těhu nesmí používat. A v čajové směsi je tymián - o tom taky všude píšou, jak je nevhodný.
Nevíte někdo, jak to teda je? Docela by mě to zajímalo, minulé těhu jsem bohužel tyto problémy měla, tak se na to teď chci dopředu aspoň teoreticky připravit :).

Děkuji
P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

493
3.11.05 18:33

Ahoj,

já teda nevím, ale během těhotenství jsem jedla úúúplně všechno, majoránku jsem teda rozhodně neřešila a na potomkovi se to nijak nepodepsalo. To až při kojení nastalo omezování :?
Proč by to mělo vadit??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
3.11.05 18:38

No, v jedne knizce pisou, ze muze pusobit mirne omamne a vyvolat prekrveni panevnich organu. A kdyz si zadam do vyhledavace neco jako „majoranka tehotenstvi“, tak se vsude pravi, ze v tehu rozhodne nee. Tak ja nevim :? .

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
4.11.05 09:51

Jeste by me teda docela zajimalo, jestli nekdo nemate zkusenosti primo s tou smesi proti predcasnym stahum - neni tam totiz nikde uveden pomer jednotlivych slozek. Treba majoranka v malem mnozstvi nevadi, nevite?

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
4.11.05 09:56

Já to teda taky neřešila!
A není tím myšleno, že se nesmí konzumovat v nějakém obřím množství? Podle mně, když si dáš majoránku v polívce a nechroupeš ji nahusto nebo si z toho neděláš koncentrovaný výluhy, tak by to snad vadit nemělo, ne? To už bychom nemohly jíst nic .....

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
4.11.05 10:04

V polivce to taky neresim. Ale pokud je to obsazeno v oleji, kterym se mas natirat pravidelne, prip. v cajove smesi, ktera se pije 2× denne, tak uz by to asi nejaky ucinky mit mohlo :? .

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
643
20.11.05 10:42

bylinky

Ahoj, já jsem o tom taky dost přečetla a myslím, že si nemusíš dělat starosti. Bylinky všeobecně škodí až ve větším množství. Pokud máš ale nějaké obavy, týkající se průběhu těhotenství, zeptej se svého gynekologa. Kdo jiný by toho o těhotenství měl vědět víc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
577
20.11.05 15:03

Ahojky,
já všude četla, že se majoránka v těhu nedoporučuje. Ale dokážeš si představit bramboračku bez majoránky?

Já se snažím trošku omezovat, ale ne vždy se to dá. Vynechala jsem černé a bylinkové čaje, jak mi chybí.....

V

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
20.11.05 20:23

Ahoj,

diky za nazory. Ma zkusenost je bohuzel takove, ze normalni doktori toho o bylinkach moc nevedi - na muj dotaz prakticke dr, co muzu pit za bylinky, kdyz jsem nachlazena, jsem se dozvedela ze cokoliv - bylinky jsou prece neskodne. Spis by to asi chtelo nejakou porodni asistentku, ktera s tim ma hodne zkusenosti.

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
28.4.14 15:07

Obnovuji diskusi jen jako varování před závadným kořením

http://tn.nova.cz/…it-i-vy.html

http://www.potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?…

Jelikož většinou s bylinkami vaříme hlavně pro děti, tak dyžtak tyto sáčky vyházet :?

• Citovat
  • Upravit
59251
28.4.14 15:33

@CokeLady ty bláho 8o za nomrálních okolností tuhle kupuju, teď jí neměli, vzala jsem jinou značku. To je mazec.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama