Makléři a prodej RD

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.6.22 11:10

Makléři a prodej RD

Chci prodat svůj starsi velky RD s velkou zahradou a velkou garazi a ne, nejsou to str. ani jižní Čechy, ani Praha.

Oslovila jsem zatim 2 makléře, ale oba trvají na exkluzivite/výhradním zastoupení.

Jeden je z našeho města, má svou realitku, druhý je ze známé velké realitky a sám si nadefinoval téměř tristatisicivou provizi a minim.pul roku exkluzivitu; je tedy ze 100 km vzdáleného města.

Ten druhý od nas, se se mnou na provizi domlouval, chce asi o polovinu menší; a i přes jeho nalehani na alespoň 3 měsíce výhradního zastoupeni, jsrm s tím nesouhlasila s tím, že sama provize hodně přes 100tisic je přeci pro nej velkou motivaci a s tím souhlasil.
Přesto mi do mailu poslal smlouvu o exkluzivite…

Ti makléři melou pořád dokola, kolik je stojí inzerce, tamto či ono, videoprohlidky, záběry z dronu, ale kurna je toto vše za necelých 300 tacu provize stale malo?
Ten druhý, levnější, dron ani videoprohl. nenabizi a ani to není pro mě samospasne.
Jde přeci o podnikání v tržním prostredi, jak k tomu přijdu já, když budu spoléhat jen na jednu osobu a on po půl roce nikoho nesezene a řekne jen sorry a já si kvůli nim nechám utéct jiného zájemce kvůli půlroční exkluzivite? Na to už ti slavní makléři odpoved nemaji.

Vaše zkusenosti s prodejem nemovitosti či ještě lépe velkého staršího domu a z jednání či spolupráce s realitkami?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.6.22 11:21
@Anonymní píše:
Chci prodat svůj starsi velky RD s velkou zahradou a velkou garazi a ne, nejsou to str. ani jižní Čechy, ani Praha.

Oslovila jsem zatim 2 makléře, ale oba trvají na exkluzivite/výhradním zastoupení.

Jeden je z našeho města, má svou realitku, druhý je ze známé velké realitky a sám si nadefinoval téměř tristatisicivou provizi a minim.pul roku exkluzivitu; je tedy ze 100 km vzdáleného města.

Ten druhý od nas, se se mnou na provizi domlouval, chce asi o polovinu menší; a i přes jeho nalehani na alespoň 3 měsíce výhradního zastoupeni, jsrm s tím nesouhlasila s tím, že sama provize hodně přes 100tisic je přeci pro nej velkou motivaci a s tím souhlasil.

Ti makléři melou pořád dokola, kolik je stojí inzerce, tamto či ono, videoprohlidky, záběry z dronu, ale kurna je toto vše za necelých 300 tacu provize stale malo?
Ten druhý, levnější, dron ani videoprohl. nenabizi a ani to není pro mě samospasne.
Jde přeci o podnikání v tržním prostredi, jak k tomu přijdu já, když budu spoléhat jen na jednu osobu a on po půl roce nikoho nesezene a řekne jen sorry a já si kvůli nim nechám utéct jiného zájemce kvůli půlroční exkluzivite? Na to už ti slavní makléři odpoved nemaji.

Vaše zkusenosti s prodejem nemovitosti či ještě lépe velkého staršího domu a z jednání či spolupráce s realitkami?

pokud je to nějaký zajímavý dům, tak si ho prodej sama. Velké realitky to je banda podvodníků. Nedávno jsme kupovali dům a teda fakt otřesné jednání. Docela jim tu nemovitostní krizi přeju a doufám, že bude co největší, aby tahle namyšlená h*vada dostala pořádně na frak. Udělej si smlouvu s právníkem o zastoupení a fakt si dům prodej sama. Prodávala jsem byt a v pohodě jsem to zvládla. Muž je tedy právník, tak jsem to v tomhle měla trochu jednodušší, ale raději si prodám a vyberu zájemce sama než dávat nějakému teleti, které sotva vychodilo základní školu a vzhlédlo se v rychlém výdělku, exkluzivitu.

• Citovat
  • Nahlásit
16106
24.6.22 11:23

Provizi platí kupující. Ty si řekni kolik chces za dům a zbytek ať už si poresi on. Exkluzivita je normální.
Nebo si prodej dům sama, ono komunikovat se zájemci, věnovat jim čas na prohlídku, smlouvy, katastr atd, to zabere něco času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4649
24.6.22 11:25

Za mě buď úplně bez realitky, nebo s exkluzivitou.
On se nikdo nepřetrhne, když nebude mít trochu jistotu, že nesplachuje prachy do záchodu. Když jsme prodávali nemovitost, tak se realiťáka snažil obejít každý druhý - sháněli si na nás kontakty na netu, dojeli osobně ještě jednou po prohlídce „se domluvit“ apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
24.6.22 11:25

Už jsem kupoval a prodával víc nemovitostí. Realitka spoustu věcí usnadní, ale za ty statisíce to určitě nestojí. Profesionální focení, záběry z dronu apod. si můžeš nechat udělat i bez realitky. Inzerce tě stojí pár tisícovek. Realitka má slevu a od určitého počtu inzerátů už neplatí skoro nic. Všichni makléři opakují ty stejné lži a triky, až je to trapné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.22 11:38
@JancaS84 píše:
Provizi platí kupující. Ty si řekni kolik chces za dům a zbytek ať už si poresi on. Exkluzivita je normální.
Nebo si prodej dům sama, ono komunikovat se zájemci, věnovat jim čas na prohlídku, smlouvy, katastr atd, to zabere něco času.

Vím jak je to s provizi, v nemovitostnim businessu se pohybují a pracuji mnoho let, ale ne jako makler.

Co se týká prohlídek samotných, tak u toho budu muset být, jak jsem psala, jedna se o celý rd, ve kterém žije několik najemniku, takže to obnáší mít sebou spoustu klíčů od každé místnosti a odpovědi na spec. dotazy, jelikož by se pro zájemce mohlo jednat o spojení vl. bydleni a investici najednou, která mu bude velmi pinahat s umorovanim jeho hypo.

A ano, začínám být nakloněna tomu zkusit to nejdřív sama, katastr+smlouvy obstará notář, jak myslíte, že to dělají realitky? :mrgreen:

A třeba se poucim, že tudy cesta nevede a pak to s klidnou dusou přenechám nějaké té realitní pyrane :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
3279
24.6.22 11:39

Levné koupit, draho prodat. Ani s realitou nemáš jistotu, že nenarazis.
Exkluzivita = makléř může prodej i odložit, pozastavit, urcit cenu, vybrat kupující…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8733
24.6.22 11:39
@Anonymní píše:

Ty nějak hodně pospicháš? Tak si to prodej sama.

Příspěvek upraven 24.06.22 v 11:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5060
24.6.22 11:40

Inzerát si můžeš podat a zkusit to prodat nejdříve sama. Žádný makléř se bez exkluzivní smlouvy nepřetrhne. On zaplatí inzerci, dron, benzín do auta a svůj čas a nemá žádnou jistotu, že se mu ta investice vrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8733
24.6.22 11:42
@kavenka píše:
Inzerát si můžeš podat a zkusit to prodat nejdříve sama. Žádný makléř se bez exkluzivní smlouvy nepřetrhne. On zaplatí inzerci, dron, benzín do auta a svůj čas a nemá žádnou jistotu, že se mu ta investice vrátí.

Tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
24.6.22 12:12
@kavenka píše:
Inzerát si můžeš podat a zkusit to prodat nejdříve sama. Žádný makléř se bez exkluzivní smlouvy nepřetrhne. On zaplatí inzerci, dron, benzín do auta a svůj čas a nemá žádnou jistotu, že se mu ta investice vrátí.
.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.6.22 12:14
@kavenka píše:

No to je právě to podnikání, to není jak lapet v teple na urade; o to víc se přeci musí každý podnikatel snažit, aby zrovna on prodal a dosel zisku, ne?
Nakonec jistou máme každý jen smrt, to ostatní je sázka do loterie.

• Citovat
  • Nahlásit
1045
24.6.22 12:14

Pokud se stejně budeš prohlídek účastnit sama, tak nepotřebuješ makléře, ale právníka, který ohlídá smlouvy a průběh prodeje. Jediné, co zaručí exkluzivní smluva, je provize realitce i v případě, že si prodej zajistíš a vyřídíš úplně sama. Při dnešním hladu po realitách mi přijde nesmysl živit zbytečného prostředníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5651
24.6.22 12:53

My jsme měli velké štěstí na příjemnou makléřku, menší RK a příjemnou majitelku, s oběma byla opravdu snadná domluva a transakce proběhla rychle 8) mimo jiné to, jak maklerka působila, nas taky trochu ponouklo ke koupi. Neměli problém do smlouvy něco zapracovat navíc a podobne a rovněž my jsme splnili závazky, jak bylo domluveno.

Pak jsme narazili na chlapa, co si prodával dům sam, působil jako agent s teplou vodou a měla jsem pocit, že nám cosi zatajuje a že zvelicuje klady nemovitosti :lol: (ono ten barak byl starej a stav tak plus minus na rekonstrukci některých základních prvků). Z toho jsme úplně dobrý pocit neměli a dali přednost té první nabídce ;)

Ale vím, ze třeba ve zprávách proběhlo, že si makléř uzurpoval právo vybírat zájemce a dům hodlal prodat překupnici i proti vuli majitelů, kteří jej chtěli prodat rodině s dětmi. Pak soudy, tahanice několikaleté a jak to dopadlo, nevím, je možné, že je ta věc stále v reseni :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3035
24.6.22 13:22

Dům si prodej sama, smlouvu a přepis nemovitosti Ti pak zajistí advokát, za výrazně nižší cenu, než bys dala makléři..
Sama jsem dům kupovala, objela jsem hodně nemovitostí, setkala se s řadou makléřů a žádný nikdy neznal odpověď na všechny mé otázky, vždy musel kontaktovat majitele…
A zkušenost i z druhého strany - známá prodávala dům přes realitku, přes dva roky se dům nedařilo prodat, a pak se našel kupec - známý od souseda, který mu řekl, že je dům už dlouho na prodej - realitka tak díky exkluzivně smlouvě dostala provizi, i když na tom žádnou zásluhu neměla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat