Makové mléko

937
5.6.15 16:50

Makové mléko

Ahoj maminky, máte některá zkušenosti z makovým mlékem během kojení?? Pomohlo na laktaci? Neměly děti koliky? Spaly lépe? Popř jak si ho doma udělat? Moc děkuji za rady :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4040
5.6.15 19:34

Tady je odkaz na přípravu rostlinných mlék http://www.lidicky.cz/…tlinne-mleko, a tady jsem našla článek :

Každá kojící žena by si měla zjistit, co je vhodné konzumovat, aniž by tím zatěžovala svůj organismus a znehodnocovala mléko, kterým krmí své dítě. Z doporučených potravin zmiňme například libové maso a ryby (je přímo žádoucí jejich pravidelná konzumace), polotučné mléčné výrobky, těstoviny, rýže, brambory, luštěniny, cereální výrobky, ne příliš kyselé ovoce (zaměřte se tedy na jablka, hrušky, meruňky, banány) a zeleninu, která moc nenadýmá (jezte cukety, okurky, špenát). Při kojení je nutné dbát na zvýšený příjem vápníku. Matce je totiž odebírán ze zásob a putuje do mléka, promítnout se to může na kvalitě kostí a zubů ženy. Vápník by si ale ženy měly vybírat spíše z máku (ano, ten obsahuje velké množství vápníku) než mléka. To je pro dospělého člověka hůře stravitelné než mák. Kompromisem se proto může stát makové mléko, které lze jednoduše připravit doma. To navíc může být skvělou výchozí surovinou pro recepty na některé dobroty, které si ani kojící ženy nemusejí odpírat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12163
5.6.15 19:39

@Žirafa9 je, to je zajimava stranka.. ja si zatim delala podle podobneho navodu mandlove mleko a vim, ze se podobne da delat i orechove ci kokosove. Ale ze i ovesne, makove a podobne, to jsem nevedela. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4040
5.6.15 19:43

@trpaslinka
já už dělala z kešu ořechů, z lískových ořechů i z mandlí, z kokosu, makové taky, všechny jsou dobré jinak ostatní mléka kupuju jako ovesné, sojové, rýžové, ale chystám se, že si pořídíme stroj na přípravu rostliných mlék

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12163
5.6.15 19:46

@Žirafa9 stroj na pripravu rostlinych mlek? To slysim prvne. To je neco jako odstavnovac, ci jak se ten nastroj na dzusy jmenuje? ziju v cizine a tak se mi obcas stane, ze u nekterych pristroju neznam ceske nazvy, protoze jsem je v zivote predtim neznala :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4040
5.6.15 19:53
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4040
5.6.15 19:57
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12163
5.6.15 21:31

@Žirafa9 vypadaji zajimave..ale zase tak casto si nahradni mleka nedelam. jednou za cas to mandlove a na to mi staci mixer a sitko :) Navic ze zbytku si udelam mandlovou mouku a pak z toho neco upecu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
937
7.6.15 10:01

A nevíte jestli je po tom i lepší laktace??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12163
7.6.15 14:11

@Safira77 to nevim.. na laktaci jsou pry dobre mandle.. ja osobne s laktaci nemam problem (dokud nejsem nemocna) a to pak resim cajem pro kojici maminky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4040
8.6.15 20:37

@Safira77
to jsem se nedočetla, ale na laktaci jsou super bylinky, jestřabiny lékářská a fenykl semeno v poměru 1:1, nech si namíchat v lékárně, dává se vrchovatá lžíce do 250ml studené vody, dej vařit a nech přejít varem, poté hned scedit a můžeš přisladit medem, pije se teplé 3-5× denně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
937
10.6.15 07:51

Moc děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
20.5.16 19:13

Ahoj, chtěla bych zkusit vyrobit makové mléko, nikdy jsem ho a ani nic podobného, nedělala. Receptů je na netu spousta, ale chci se zeptat vás, které s tím máte přímo zkušenost, jestli je lepší namáčet 3 hodiny a nebo celou noc? V návodech na netu to píšou všude jinak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23782
20.5.16 19:19

Tak to me taky zajima. Zrovna premyslim hak zuzitkovat mak co mame doma :mrgreen:.
Taky nekde je mlety mak a nekde nemlety 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.16 19:36

@spiritt Nechávám jemně mletý dvě a půl hodiny a je to OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama