Male miminko?

633
11.1.06 02:12

Male miminko?

Mam takovy dotaz. Na posledni kontrole mi bylo zdeleno, ze nase miminko je prilis male. Okamzite jsem byla odeslana na pohotovost, kde mi udelali UTZ (nekolika hodinovy 8O ). Vysledek byl ten, ze miminko je ok, ale je opravdu prilis malinke (ale aktivni az moc) :lol: . Pry je na uplne spodni vahove hranici. Zajimalo by me, jestli jsou nejake tabulky, kde se da kouknou na to, kolik by tedy nase miminko melo vazit. Ptala jsem se lekaru, ale odpovedi byly docela dost vyhybave. :roll: Moc by me zajimalo, jak „spatne“ na tom nase miminko je. Jsem za mensi miminko rada, ale vseho s mirou.
Gabriela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4921
11.1.06 07:16

Ta velikost mimča je u každého jiná, já mám docela cvalíka (podle Dr.) ve 28tt+0 (Podle MS) vážil 1450g, ve 31tt+2 (dle MS) vážil 1930g. V našem deníčku únorňátka a březňátka 2006 měly ale holky hodnoty např: ve 28+0 1200g takže o 250g míň a jsou podle Dr. taky naprosto v normě. Nevím ale žádnou tabulku na velikost neznám a myslím, že je to hodně individuální. Kluci jsou většinou větší cvalíci takže možná i proto ten náš váží víc, pak taky váží víc mimča těhulek co mají cukrovku. Myslím,že hlavní nebezpečí menší váhy je v tom jestli dostatečně to mimi vyživuje placenta. Měsíc před porodem by mělo mít mimčo co jsem vyčetla okolo 2500g. Tak ať je vše v pohodě. Berun

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.1.06 07:25

ahoj Gabrielle, být tebou tak se toho nebojím! Mám dvě starší sestry, nejstarší je malá (stejně tak i manžel) a druhá je středně velká (stejně jako manžel :o) a já jsem extrémně vysoká (stejně jako můj manžel :o)))
Nejstarší sestru děsili na vyšetřeních extrémně malým miminkem, běhala snad každý týden na nějaké vyšetření a nikde jí žádný závěr neřekly. Už ani nenapočítám, kolikrát mi plakala do telefonu, že její miminko je malé (přitom jsou oba rodiče malý tak po kom by asi mimčo mělo být?) Druhé sestře zase řekli, že mají velké mimčo, na její váhu a míry až moc. No zkrátím to - nejstarší sestra porodila holčičku 3,2 kg a druhá sestra 3,4 kg - takže ani jedna neměla extrémní miminko. Takže bych doktory nebrala až tak vážně a hlavně ty ultrazvuky nejsou stále moc přesné. Já jsem zatím s mimčem v pupíku, ale už mi Dr taky řekl, že bude pravděpodobně mimčo větší - ale s tím počítám - měřím 180 a manžel 190 takže po kom by mělo být miminko malé? :o))
Pevné nervy a neber je moc vážně :o)
pindruse01

• Nahlásit
  • Citovat
2114
11.1.06 08:40

Ahoj, mam knizku (momentalne ji ma pucenou kamaradka-ale toto si pamatuju) kde je tabulka, takze minimalni (jeste normalni) hranice hmotnosti donoseneho mimi je 2,80kg. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2058
11.1.06 08:45

Gabrielle, ,
tak být tebou, klidně to pustím z hlavy. Dělala jsem pár let na těhotenských ultrazvucích a tolikrát doktor řekl, že to bude malé nebo velké a ono bylo akorát :lol:
Navíc taky mě řekli, že budu mít cvalíka a to děsnýho, prý bude mít rozhodně přes 4 kila. Dovedeš si představit moje obavy. A narodil se mi chlapeček 3 720, 51 cm. A cvalda to teda nebyl a zůstalo mu to doteď, nikdy neměl faldíky, je to samá ruka, samá noha.
Takže hlavu vzůru a neboj se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
11.1.06 09:03

Ahoj tiez neporadim presne tabulky, ale chcem ta povzbudit. ;-)
Mne maly vzdy vychadzal ppri ultrazukoch maly. Ono sa tie hodnoty vyratavaju z priemeru hlavicky(2 merania), bruska a stehennej kosti. No a ten moj puclicek mal vzdy hlavicku priemernu a telicko mu zaostavalo aj o mesiac.
Tym padom ked s toho ten stroj vyhodil priemer tak mi maly vychadzal 2 tyzdne pred porodom na 2200gr.
No nastastie je mam skuseneho gynekologa a ten sa tym nevzrusoval. Povedal, ze podla bruska nevyzera, ze bude extremne maly. No a co myslis?? :D
Narodil sa mi kluk ako buk 3660gr a 51cm, hlavicku mal 36cm a to je priemer mesacneho dietata :D.
Sak mi aj dal zabrat a ked som pocula tie miery, nechcela som verit.
A to sme obaja s muzom skor nizssi a ako deti sme vazili okolo 3kg.
Tak drzim palce a urcite daj potom vediet miery mimiska :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2184
11.1.06 09:09

Ahojky Gabrielle,
mě také pořád říkali, jak mám malinké miminko, že bude drobnější a když se Davídek narodil, měl úplně normální míry: 51cm a 3340g :lol: .
Přeji Ti rychlý a pohodový porod.

Pa Zuza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
11.1.06 09:16

Gabrielle,
já jsem chodila na kontrolní UZ,protože mi v tripple testech vyšla nižší hladina HCG s tím,že to může znamenat menší mimčo.
Mimčo se narodilo v termínu a mělo 3250 g,.takže norma.
Ale chtěla bych popravit Sany,normální váha donošeného děťátka je 2500 - 4500 g,takže i kdyby teď mělo tvé mimi kolem dvou kil,má ještě 4 týdny,aby to dohnalo.
Jiná věc je to,že UZ budou určitě opakovat,může už stárnout placenta a to je znát i na váze miminka.
Určitě se ničeho neboj,pohlídají si tě.Důležité je,že je miminko v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1769
11.1.06 09:23

Ahoj - váha mého mimi byla na UZV ve 33 týdnu odhadem 1400 g - byla skoro o měsíc pozadu. Při porodu ve 38+0 měla 2700g a 46 cm, agpar 9-9-9. manžel měří 188, já 168 cm. fakt se netrap - ten podrobný UZV se jistě zaměřil na průtoky krve placentou. pokud by nebyly v pořádku, šupala bys do nemocnice.

Neteř se narodila v 40+4 s váhou 2700g a 46 cm. zdravá, drobná. její táta má 190cm :D

elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
11.1.06 09:40

Ahoj,
mě doktor řekl, že vůbec nejde o váhu miminka, ale o donošenost, zralost a o to, jestli je mimi zdravé. Moje dcera byla donošená a při tom se narodila s vqahou jen 2,3 kg. Byla jsem z toho vyděšená, ale všichi mě ubezpečovali, že je to v pořádku, že o nic nejde, protože je zdravá. No a měli pravdu. Dcera je doteď celkově menší (ostatně já ani manžel nejsme žádní obři), ale nic jí není :D

Přeju krásné a zdravá miminko jakékoliv velikosti :wink:
Jana+Kačenka 1 rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
11.1.06 09:47

Ahojky

opravdu si nedělej starosti - když je mimčo čilé, tak snad nevadí, že je malé.

Mně na porodním sále primář jen tak št´ouchl do břicha a povídá, že to mimčo bude nějaké menší - takže to bude dobrý při porodu - no a narodil se mi synek - 4,2kg a 54 cm. Celkem jsem za to těhu přibrala cca 9 kg - takže nevím, kde se vzal -jsme spíše malý - takže po kom to asi má?

Vvik od květňátek 2005

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
11.1.06 09:50

mažu svůj příspěvek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
11.1.06 10:12

Ahoj.

Vůbec bych se nanervovala. Kamarádka má měsíční holčičku, donošenou s porodní váhou 2,8 kg a 47 cm. Pořád jí říkali, že má těhotenství takové malé, ale stačí se na ni podívat - vždyť sama je drobek.
Naší sousedce zase špatně spočítali termín - takže dítko bylo mladší než mělo, a tudíž ho pořád posuzovali podle špatných škatulek v tabulkách.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
11.1.06 10:23

Moc dekuji za vase reakce. Me mensi miminko nevadi, alespon se bude lip rodit (doufam). Obavala jsem se jen toho, aby to nebylo az prilis extremni a neprineslo to nejake potize miminku.
V patek jdu na kontrolu, tak se uvidi, jestli bude vahovy prirustek dostacujici. Moje vahove prirustky v tehu jsou az prilis velike, do zadnych tabulek se nevejdu. :oops: Nase miminko je zase jiny extrem. Tak snad se ta vaha upravi casem obema. Taky koukam, ze neni zase tak ojedinele, ze se doktori s tou vahou miminek moc netrefi, takze treba jsme v uplne norme. Ale kazdopadne se mi bude po vasich komentarich dnes lepe usinat. :wink:
Moc dekuji i za Vase prani.
Gabriela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
11.1.06 12:03

Ahoj,
me taky strasili, v 36. tydnu pry Betka mela jen 900g! Pak jsem chodila kazdy tyden na utz a z toho vyplynulo, ze dobre roste, nakonec mela 2,55 kg a nebrali to jako nizkou porodni hmotnost. Byla 9 dni pred terminem planovanym cisarem.
Mej se krasne
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama